bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Сартані правозахисники презентували звіт про тортури над полоненими

Представники Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» 19 травня презентували звіт «Ті, що пережили пекло» у школі №8 селища Сартана Донецької області. Послухати правозахисників прийшли близько 50 людей.

Координатор Коаліції Володимир Щербаченко розповів про ситуацію з незаконними затриманнями людей по той бік лінії розмежування та продемонстрував присутнім фільм. Також запрошений гість Олексій Демко розповів про свій досвід перебування у полоні в Ігоря Безлера («Бєса»).

Щербаченко запропонував обговорити можливість діалогу та шляхів примирення, на що один із присутніх впевнено заявив: «За Сартану скажу, що ніхто за пазухою каменя не носить. Тут ніхто нікому не казав: «бандерівець», «єврей», «грек». Все рано чи пізно закінчиться».

Інші люди вирішили не виступати перед аудиторією, але підходили після заходу та приватно розповідали про своє бачення ситуації. Присутні також охоче розібрали друковані примірники звіту «Ті, що пережили пекло».

Афіна Хаджинова, громадська активістка ініціативної групи «Вместе», яка допомогла організувати презентацію, прокоментувала, чому такий захід важливий для Сартани.

«Це особливе селище, адміністративна частина Маріуполя, водночас близьке до «сірої зони». Тут компактно проживає грецьке населення, здебільшого з проросійськими поглядами. Також у селищі є багато українських військових, і свого часу там було доволі багато конфліктів, селище кілька разів обстрілювалося з боку сепаратистів, були людські жертви, руйнування, і дуже багато негативу щодо української армії. Хочеться донести, що нормальні люди живуть в Україні, і слід виходити на діалог. Й оскільки жителів Сартани важко витягнути до Маріуполя на якісь заходи, то потрібно їхати до них і нести інший погляд на ситуацію», – сказала вона.

Презентацію проведено в рамках проекту «Продукти діяльності коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» для мешканців зони конфлікту».

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.
<