bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В Тернополі молодь із Півдня, Сходу і Заходу України долала стереотипи
08.04.2016

23-25 березня 2016 року в Тернополі перебувала молодь із Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Донецької області  в рамках  обмінних поїздок проекту «Єдність у різноманітті: подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу»

Організатором даного проекту є ГО «Молодіжна Альтернатива» спільно із місцевими партнерськими організаціями, зокрема в Тернопільській області – ГО «Спілка Молодіжного Самоврядування» за підтримки Національного Фонду підтримки демократії

Метою даного проекту є встановлення діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України; руйнація стереотипів у сприйнятті один одного; формування простору, де можна почути думки учасників з різних областей та виробити спільне бачення вирішення конфліктів сучасної України; обмін досвідом у громадській діяльності; навчання учасників впливати на владу, змушувати владу чути громаду; встановлення тісних контактів між активною молоддю, задля розбудови цілісної суверенної України; реалізація спільних проектів, направлених на подолання стереотипів, культурну та історичну єдність, толерантність, національну ідентичність.

Протягом першого дня учасники обмінної поїздки брали участь в тренінгу на тему «Управління конфліктами» , під час якого вони мали можливість краще зрозуміти поняття «різноманітності» та «ідентичності»,  вплив стереотипів на суспільні відносини. Також учасники говорили про поняття «дискримінації» та «толерантності», їх видів та проявів у суспільних відносинах, а також говорили про конфлікти, причини їх виникнення, типології та аналіз конфліктів, стилі поведінки при конфліктах. Для того, щоб краще зрозуміти підняті теми  та закріпити отриману інформацію на практиці, учасники виконували різні вправи та брали участь в рольових іграх. Хорошим завершенням першого дня перебування на Тернопільщині учасників обмінних поїздок був майстер-клас по писанкарству.

Протягом другого дня учасники отримали інформацію про  складові проекту, вчились формулювати проблему, на вирішення якої спрямовано проект, актуальність обраної проблеми в суспільстві, цільові групи, на які спрямовано даний проект. Також учасники вчились визначати мету та завдання проекту. Вся діяльність під час тренінгу супроводжувалась роботою в групах, за результатами якої учасники зуміли накреслити основні складові проектів для їх подальшої спільної реалізації. Також учасники обмінної поїздки мали можливість взяти участь у дискусійному клубі на тему: «Практичні аспекти європейської інтеграції України та відносин між Україною та ЄС: бізнес-діяльність, проекти місцевого розвитку, зустрічі з партнерами по ЄС, історії успіху» за участі голови Представництва Європейського Союзу в Україні Яна Томбінського.

Третього дня учасники обмінної поїздки  мали можливість зустрітись із представниками місцевих молодіжних громадських організацій, представниками влади Тернопільщини. Перша зустріч відбулась в Тернопільській міській раді, де учасники обмінної поїздки мали можливість поспілкуватись з молодіжним міським головою Тернополя Веронікою Дякович, членами Тернопільської молодіжної міської ради, представниками молодіжних громадських організацій міста та області. Під час зустрічі учасники говорили про особливості роботи Тернопільської молодіжної міської ради та обмінювались інформацією про роботу подібних молодіжних міських рад в інших містах, говорили про реалізовані цікаві молодіжні проекти і заходи в Тернополі, обговорювали можливість проведення спільних проектів і заходів. 

Також протягом третього дня учасники мали можливість відвідати виставкову експозицію творів Іоанна Георга Пінзеля в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, а також Тернопільський меморіальний музей політичних в’язнів, невеличку екскурсію містом Тернополем. Всі учасники обмінної поїздки отримали сертифікати про участь в даній програмі.   

 Як зазначив Ігор Процик, голова Правління ГО «Спілка Молодіжного Самоврядування»: “Особливість данного проекту полягає у подоланні стереотипів між молоддю різних куточків України, які досить часто нав’язувалися  політичними діячами з метою роз’єднання українців, нав’язування думки про нібито ворожнечу чи якісь особливі  відмінності  між різними частинами України  протягом певних етапів історії України, особливо нової та новітньої історії України. Також важливим фактором даного проекту є налагодити діалог між активною молоддю України, можливість спланувати спільні заходи, проекти і їх спільно реалізовувати кожен у своєму місті. Такий проект дає величезну надію на те, що  у майбутньому українці будуть жити мирно і розбудовувати спільну для всіх єдину Україну ” 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.