Кілька днів тому розвідка Міністерства оборони Україн повідомила (http://bit.ly/1UmEFPD) про плани Росії здійснити масштабну DDoS-атак на сайти українських ЗМІ. Українські сайти вже неодноразово ставали ціллями кібератак, найбільш потужні з них припали на події Євромайдану та конфлікт на Донбасі. Під час Євромайдану у користувачів були проблеми з доступом до сайтів УП, Радіо Свободи, Ліги.нет, Цензора та інших. В цифрову епоху подібні атаки стали звичайним явищем, однак більшість українських ЗМІ та громадських організацій не готові до них.
Експерти Школи цифрової безпеки DSS380 (https://dss380.org/) дослідили 145 новинних сайтів в Україні й визначили: тільки 14,5% cайтів захищені від DDoS-атак, підключившись до систем захисту. Ймовірно, ігнорування захисту – це звичка, адже необхідність захисту актуалізується вже в момент, коли сайти атакуються.
Що таке DDoS-атака і чому їх треба остерігатися? Під час цієї атаки на сайт зловмисники надсилають з зараженої вірусами мережі комп’ютерів десятки чи сотні тисяч запитів. Більшість сайтів не витримують навантаження й перестають працювати аби уповільнюють роботу. DDoS-атаку не можна передбачити, адже завдяки можливостям технологій атакувати може бодай чи не кожен фахівець в IT з будь-якої точки планети.
5 причин, чому варто захистити сайт від DDoS-атаки.
Іcнує кілька безплатних систем захисту від DDoS-атак. Усі вони мають переваги і недоліки (затримки з підключенням, обмеження безплатної версії). Якщо вам потрібно швидко і просто підключитися до такої системи – скористайтеся cистемою Deflect (https://dss380.org/ddos-protection/), яку розробили в Канаді спеціально під потреби журналістів та громадських організацій. Система є завжди безплатною. В Україні цю систему захисту від від DDoS-атак пропонує Школа цифрової безпеки DSS 380.
Коментарі