bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На Закарпатті порушується право військовослужбовців на звільнення
21.03.2016

Юристи Благодійного фонду «Розвиток», який надає безоплатну первинну правову допомогу у Мукачево, констатували, що почастішали звернення у громадську приймальню військовослужбовців, які після закінчення строку контракту не можуть звільнитися зі служби, хоч нового контракту не укладали. За словами заявників, керівництво мотивує це тим, що у разі настання особливого періоду для військовослужбовців, у яких закінчився строк військової служби, дія контракту продовжується понад встановленні строки і фактично відмовляють у звільненні.

«Військові, які зверталися із проблемою неможливості звільнення зі служби, мали всі законні підстави для цього. Згідно частини 6 ст. 25 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» однією з підстав для звільнення з військової служби осіб, які проходять її за контрактом є закінчення строку контракту, – зазначає Ірина Лисничка. – Варто пояснити, що таке термін «особливий період», до якого апелює керівництво. Так, в Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зазначено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Враховуючи, що ніякими правовими актами особливий період не визначено, та не було оголошено, військовослужбовцям не можуть відмовити у реалізації свого права на звільнення»

Така позиція суб’єктів владних повноважень пояснюється ситуацією в АТО та неможливістю в повній мірі реалізувати поставлені завдання на мобілізацію. Але чи доцільно порушувати права військовослужбовців, які працюють за контрактом?

Ірина Лисничка після надання консультацій з приводу цього питання, рекомендує спочатку вирішити питання в неконфліктному ракурсі: «Обов’язково збирайте папери та робіть копії з них для подальших дій. Якщо на Ваш рапорт відреагували в усній формі, вимагайте відмову у письмовому вигляді. І пам’ятайте, відповідно до ст.110 Дисциплінарного Статут ЗСУ, затвердженого Законом України «Про Дисциплінарний Статут Збройних Сил України» усі військовослужбовці мають право надсилати письмові звернення або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів досудового розслідування та інших державних органів у разі:

• незаконних рішень, дій (бездіяльності) щодо них командирів чи інших військовослужбовців, порушення їх прав, законних інтересів та свобод;
• незаконного покладення на них обов’язків або незаконного притягнення до відповідальності.

Якщо ж виявиться, що право на звільнення дійсно порушене, рішення суб’єкта владних повноважень, яке стосується відмови у звільненні військовослужбовців, має бути оскаржене до суду».

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.