bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

«Найважливіше у житті – не втрачати віру і невпинно йти до мрії» - фермер із Луганська
15.02.2016

Взяти участь у тренінгах для підприємців, які зараз проводить Програма розвитку ООН, виявили бажання абсолютно різні люди. Серед них є унікальні особистості з непересічними життєвими історіями. Один із учасників Програми – фермер з Полтавщини Ахмед Камалов.

До 2008-го року родина Камалових мешкала у Грузії. Та коли там розпочався збройний конфлікт, сім’я вирішила не ризикувати життям дітей і переїхала в Україну. У Грузії вони залишили майже все своє майно. Тож на Луганщині, де оселилися, довелося розпочинати господарство «з нуля».

На новому місці вони почали займатися тим, що вже вміли і хотіли робити, - сільським господарством. Події, які розгорнулися на Сході України минулого року, змусили родину знову змінити місце проживання.

«Прикро було просто так залишити надбане важкою працею, - згадує чоловік. – Тож я винайняв дві фури і вивіз практично все, що можна: тварин, сільгосптехніку, хатнє майно. Слава Богу, обійшлося, без пригод – дісталися нового місця і знову взялися за фермерство».

Попри те що Ахмед добре розуміється на своїй справі, для подальшого розвитку йому необхідні знання, які допоможуть хобі перетворити на прибутковий бізнес. Про існування навчальної програми він дізнався випадково від свого партнера. Вислухавши історію А.Камалова, чоловік порадив йому взяти участь у Програмі ПРООН, про яку дізнався від працівників служби зайнятості.

У порівнянні з іншими учасниками Програми, Ахмеду, мабуть, було найскладніше. Українську мову він не розуміє взагалі, російською – лише розмовляє. Але це не завадило йому стати активним учасником тренінгу.

«Безперечно, участь у тренінгах дуже багато чого дала, - вважає Ахмед Камалов. – Насамперед, це стосується складання бізнес-плану та всього пов’язаного із цим. Чимало корисного дізнався й про організацію роботи підприємства, добір працівників та партнерів, особливості фінансової звітності

Певну базу для розгортання підприємницької діяльності Ахмед уже має. Це майже півсотні бичків, стадо овець у понад три десятки голів, кілька об’єктів нерухомості (конюшня, дві ферми для великої рогатої худоби, дві свиноферми). Є також і необхідна техніка: трактор з причепом, косарка, холодильна камера для зберігання м’ясної та молочної продукції.

Ахмед – оптиміст і вірить в те, що участь у тренінгах стала ще однією сходинкою до здійснення власної мрії. «Серед моїх найближчих планів – розробити бізнес-план та подати на конкурс малих грантів, який також реалізується ПРООН. Моя мрія - розширити власну справу та допомогти іншим вимушеним переселенцям знайти роботу».

Проекти «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та «Економічне і соціальне відновлення Донбасу» реалізуються ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою. Основна мета проектів полягає у наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам, які постраждали внаслідок конфлікту на Донбасі. Проекти реалізується в рамках зобов’язань Прем’єр-Міністра Японії Сіндзо Абе щодо надання допомоги Східній Україні, про що було оголошено на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2014 року. Загальна сума допомоги Японії за час незалежності України – понад 2,9 млрд доларів.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.