bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Пацієнти та влада виявили головні проблеми сфери охорони здоров’я на Луганщині

На початку грудня з метою виявлення проблем в сфері охорони здоров’я на Луганщині було проведено 5 фокус – груп за участі пацієнтських спільнот, ВПО, лікарів, соціальних служб та представників органів місцевого самоврядування.

Фокус-групи пройшли у містах Кремінна, Рубіжне, Лисичанськ, Старобільськ та Сєверодонецьк.

Під час заходів учасники розглянули проблеми охорони здоров’я на Луганщині, потреби мешканців в отриманні медичної допомоги, участь громади в сфері планування та використання коштів місцевих бюджетів Департаментів охорони здоров’я, актуальні напрямки реформування та використання коштів місцевих бюджетів в сфері охорони здоров’я.

Серед головних проблем учасники фокус-груп виділили: зависокі ціни на медичні препарати, недостатню кількість засобів реабілітації для людей похилого віку, що не є інвалідами, але в наслідок похилого віку їх потребують, занизький рівень професіоналізму дільничних терапевтів та нестаток вузькопрофільних лікарів, відсутність необхідної кількості ургентних ліків, що є наслідком недостатнього фінансування галузі, проблеми з транспортуванням хворих до обласних лікарень.

Серед головних проблем медичних закладів, лікарі називають відсутність необхідних для роботи матеріалів та обладнання (утилізаторів, наборів для ЛОРа та окуліста), проблеми з транспортом для дільничних лікарів, відсутність вакцин для дорослих і дітей (дифтерія, стовбняк, гепатит В, туберкульоз), відсутність матеріально технічної бази для діагностування.

«Фокус-групи це наш перший крок на шляху підвищення прозорості місцевих бюджетів в сфері охорони здоров’я Луганщини. Зараз наша експертна група розробляє Положення, яке забезпечуватиме участь громадян у виробленні пріоритетів сфери охорони здоров’я на рівні громади та надаватиме їм реальні інструменти контролю за видатками місцевих бюджетів в цій сфері. Проект Положення пройде громадське обговорення та буде презентовано у 5 цільових містах проекту Кремінній, Рубіжному, Лисичанську, Старобільську та Сєверодонецьку», - заявив керівник організації Максим Данильченко.

Метою проекту «За прозорий бюджет в сфері охорони здоров’я Луганщини», що здійснюється  ЛОО «Суспільна Служба Правової Допомоги» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» є забезпечення підзвітного та ефективного використання коштів місцевих бюджетів у сфері охорони здоров’я Луганщини через створення дієвих механізмів залучення представників громадянського суспільства до процесів планування та моніторингу використання коштів в цій сфері.

Контакти

  • ЛОО «Суспільна Служба Правової Допомоги»
  • Данильченко Максим Олексійович
  • pela-lug@ukr.net
  • 0990649654
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.