bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Універсальний дизайн враховано у проекті Концепції Київради «Комфортне місто»

Департаментом містобудування та архітектури міста Києва було повідомлено про оприлюднення проекту рішення Київської міської ради «Про затвердження Концепції комплексного впорядкування міського простору «Комфортне місто», в основу якої покладено принципи універсального дизайну.

Концепція націлена на поліпшення  безпеки та мобільності в місті, розвитку зон відпочинку за принципами універсального дизайну, реалізації заходів з розвитку міського середовища за принципами стійкості та економічної доцільності. Зазначається, що «вулиці Києва мають стати доступними для всіх верств населення, проектуватися і розбудовуватися за принципамиуніверсального дизайну із спеціальними заходами для маломобільних верств населення».

Також звертається увага на те, що в українській законодавчій базі відсутні основоположні терміни та принципові засади формування просторів, як-то «громадський простір», «інтегрований розвиток», «стала мобільність», принципи «універсального дизайну», розстановка пріоритетів в просторі: пішохід – велосипедист – громадський транспорт – приватний автотранспорт, що рухається – приватний автотранспорт, що стоїть  тощо.

В цілому, у Концепції визнається, що застосування принципів універсального дизайну є шляхом до «підвищення якості середовища, здешевлення робіт, організації, уніфікації, ініціатив мікрогромад».

Кожен із бажаючих мав можливість внести свої побажання та зауваження у запропоновану концепцію задля подальшого голосування та прийняття Київрадою остаточного варіанту даного проекту. Слід зазначити, що просування принципів універсального дизайну в Україні відбувається в рамках Спільної Програми ПРООН, ЮНІСЕФ, ВООЗ, МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні».

Контакти

Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.