bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Як українську енергосистему синхронізувати з європейською?
22.05.2015

13 травня 2015 року відбулася чергове обговорення реформи енергетичної галузі громадськими та урядовими експертами. Цього разу порушили аспект синхронізації української енергосистеми з європейськими нормами.

Формат зустрічі – традиційний для обговорень, які влаштовує Центр підтримки реформ у рамках співпраці з Міненерговугіллям, – «без краваток».

Обговорити процес синхронізації української енергосистеми з європейською прийшла перші особи Міністерства енергетики та вугільної промисловості – Заступник Міністра енергетики Олександр Світелік; Начальник Управління європейської інтеграції Михайло Бно-Айріян; інші фахівці структурних підрозділів Міненерговугілля; представники НЕК «Укренерго»; НАК «Нафтогаз України»; Громадської ради при Міненерговугілля; та власне ініціатори обговорення – представники Центру підтримки реформ при КМУ.  

У ході зустрічі громадські експерти наголосили про необхідність чіткого розуміння стратегії та економічної політики держави, прискорення адаптації законодавства до законодавства ЄС, а також тісної співпраці з іншими центральними органами виконавчої влади, зокрема з Мінекономіки та Мінприроди України. Крім того, громадські експерти порушили питання про технічний стан ОЕС України та реформування НЕК «Укренерго».

Міненерговугілля висловило готовність використовувати напрацювання інститутів громадянського суспільства щодо інтеграції та покращення роботи енергосистеми.

Заступник Міністра Олександр Світелік повідомив, що на базі Міністерства утворено технічну робочу групу з консультацій із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства щодо внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії України» відповідно до вимог Третього енергетичного пакету. Зараз силами 5 технічних фахівців ведеться щоденна робота над ключовими позиціями документа, яка буде завершена наприкінці травня. Після чого до 10 червня Європейське Енергетичне Співтовариство працюватиме з представленим документом, після внесених ним правок, Міненерговугілля у термін 3-4 днів «причеше» документ і всередині червня представить його для широкого експертного обговорення.

Наприкінці зустрічі за дорученням від Національної ради реформ виступив координатор громадської платформи «Нова країна», член Національної ради реформ Валерій Пекар. Валерій запропонував утворити робочу групу за участю представників Міністерства, НАК «Нафтогаз України» та інститутів громадянського суспільства задля вироблення системи збалансованих показників реформи енергетичного сектору України. Останні дадуть розуміння основних віх реформи, персонально відповідальних за її проведення, моніторинг її впровадження для 3х ключових цільових аудиторій: усіх гілок влади, іноземних урядів та українського суспільства.

Проведення наступного обговорення планується відбутись через 2-3 тижні. Про тематику, час та місце зустрічі Центр підтримки реформ повідомить додатково.

Більше фото з зустрічі дивіться на сторінці ЦПР у Фейсбуці. 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.