bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Кава та цигарки несумісні: результати громадського моніторингу кафе, барів і ресторанів м. Львова
18.12.2014

17 грудня 20014 р. в малій сесійній залі Львівської міської ради антитютюнові активісти презентували результати громадського моніторингу кафе, барів і ресторанів м.Львова на предмет виконання Закону України № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».
 
Згідно отриманих результатів 94,3% відвіданих кафе, барів та ресторанів є вільними від тютюнового диму і повністю дотримуються законодавства. На фоні тотальної заборони державним контролюючим органам здійснювати перевірки на звернення споживачів у випадку порушення їх прав такий результат є позитивним. Нагадаємо, що подібна заборона впроваджена постановою Кабінету Міністрів України № 408 від 13.09.2014 р.
 
Протягом листопада 2014 р. волонтери та активісти відвідали 35 закладів ресторанного господарства. Моніторинг охопив всі основні типи закладів: кафе (40%), бари та паби (20%), ресторани (40%). Учасники відвідували заклади переважно у вечірній час і фіксували результати спостереження. Активісти звертали увагу також на непрямі свідчення порушення закону, такі як: наявність попільничок, тютюнового диму та усний дозвіл працівників курити в приміщенні.
 
Основні висновки та результати:
1. Загальний рівень виконання закону є достатньо високим 94,3%. У ресторанах Львова пахне кавою, а не сигаретами.
2. У 5,3% закладів виявлено порушення закону (у 1 закладі курили сигарети, у 1 - кальян).
3. За результатами моніторингу підготовлено 2 скарги до Управління захисту прав споживачів.
 
І хоча виконання “бездимного закону” закону у закладах громадського харчування у місті Лева не є стовідсотковим, в загальнонаціональному моніторингу Львів відноситься до міст з невеликим рівнем порушень.
 
Нагадаємо, що всеукраїнський моніторинг відбувся у 20 містах України, загалом було перевірено 925 закладів ресторанного господарства.
 
Картина порушень має територіальний характер та є неоднорідною: найбільше порушень виявлено у Києві (24%), Харкові (23%) й Чернівцях (20%); високими рівнем порушення визначилися також Одеса (17%) та Суми (16%), Вінниця (12%), Запоріжжя (11%), Ужгород (7%). У той же час є міста, у яких не виявлено жодного порушення або рівень порушень непомітний. До таких міст, зокрема належать - Івано-Франківськ, Тернопіль, Херсон, Чернігів, Маріуполь. У межах 6% тримаються міста Дніпропетровськ, Луцьк, Львів, Житомир, Миколаїв, Полтава, Черкаси.
 
«У час, коли тимчасово відсутній державний контроль за дотриманням закону, сприяти його виконанню повинен кожен із нас. Ми закликаємо відвідувачів кафе, барів та ресторанів активно реагувати на факти куріння в приміщеннях закладів громадського харчування та захищати своє право дихати повітрям, вільним від тютюнового диму. Якщо ви бачите, що в закладі курять сигарети, кальян, або навіть електрони сигарети — це є порушення законодавства, не бійтесь покликати адміністратора закладу та зробити зауваження, також ви можете залишити запис в книзі скарг і пропозицій чи навіть викликати міліцію. Відвідувачі також мають право подати до суду скаргу на заклади, що дозволяють куріння», - наголосила Надія Пашкова, координатор моніторингу.
 
В свою чергу працівники кафе, барів та ресторанів Львова дякують відвідувачам за виконання антитютюнового законодавства і повагу до їх здоров’я, адже за специфікою роботи вони вимушені проводити по 8-10 годин в середині закладів. “В бездимних приміщеннях працювати набагато легше та приємніше”, - розповіла Христина Гіль, офіціантка кав’ярні “Світ кави”. “Окрім того, як спеціаліст з кави, я хочу відмітити, що тютюновий дим повністю забиває смакові рецептори і тоді просто неможливо відчути повний смак кави з усіма її нотками і отримати справжнє задоволення”.
 
«В грудні ми проводимо акцію «Дякую за повагу до мого здоров’я та дотримання законодавства» - фотографуємо працівників закладів та робимо для них святкові листівки, які вони можуть дати клієнтам разом із чеком», - додала Тетяна Дурнєва, координатор програми “Місто без тютюнового диму”. «Ми запрошуємо заклади харчування приєднатись до ініціативи, щоб закріпити позитивний успіх Львова у виконанні закону, а відвідувачів - з повагою ставитись один до одного та дотримуватись антитютюнового законодавства, підтверджуючи таким чином репутацію Львова як гостинного європейського міста та культурної столиці України». 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.