bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

На Волині навчали представників органів влади сприяти самоорганізації населення
12.11.2014

Можливості та перспективи діяльності органів самоорганізації населення, переваги для влади, а також успішні практики співпраці представницьких органів та місцевого самоврядування обговорювались під час зустрічі «Органи  самоорганізації  населення як одна з форм участі територіальних громад у вирішенні питань місцевого значення», що відбулась 11 листопада 2014 року. Учасниками стали  відповідальні представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які займатимуться питаннями щодо створення та функціонування органів самоорганізації населення у Волинській області.

Захід організовував Волинський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій в рамках реалізації Доручення голови Волинської обласної державної адміністрації від 10 липня 2014 року, що спрямоване на розширення участі органів самоорганізації населення у вирішенні завдань соціально-економічного та культурного розвитку території.

Співорганізаторами заходу виступили працівники Волинського ресурсного центру для органів самоорганізації населення – Ірина Гайдучик та Петро Лавринюк.

В період масштабних реформ, які проводить держава, в час коли кожна людина почала відчувати себе громадянином України і турбуватись про долю своєї Батьківщини –внесок кожного в розвиток села, селища, міста не має розглядатись через призму радянських принципів «нехай хтось прийде і зробить».

Поруч із загальним незадоволенням громада часто забуває, що саме вона відповідає за створений комфорт та за зміну звичного на сьогодні ладу будинку, вулиці, населеного пункту на краще. Саме зараз скептичне «та що ми можемо» має перейти у впевнене «що буде нашим наступним кроком?».

Проте така робота потребує активних та злагоджених дій не лише громади, а й влади. Нажаль, влада часто забуває, що працює для громади і має враховувати їх інтереси та потреби у своїй діяльності та крім того всіляким чином сприяти громадській активності та самоорганізації. В такій ситуації наступає загальне незадоволення і проблеми, замість того, щоб вирішуватись – накопичуються.

Існують і позитивні практики, коли влада, розуміючи всю силу громади -  прислуховується, співпрацює та намагається спільними зусиллями створювати комфортні умови проживання в межах населених пунктів. З іншого боку, поруч із громадами, які звикли лише нарікати, функціонують й інші, які спільними зусиллями досягають вагомих результатів. Результати такої роботи представила Гайворонська Інна - директор Інституту аналізу державної та регіональної політики, керівник Ресурсного центру підтримки органів самоорганізації населення Рівненської області.

Учасники зустрічі крім теоретичних знань, отримали пакет роздаткового матеріалу, який включає методичні рекомендації, впровадження яких надасть змогу розвивати активність населення на місцевому рівні та ефективно, в співпраці, вирішувати локальні проблеми і забезпечувати розвиток населених пунктів.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.