bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Прес-реліз Всеукраїнського тестування на гепатит С

Згідно з результатами експрес-тестування, проведеного нещодавно в Україні з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами, найбільше позитивних результатів зафіксовано у Чернівецькій (15,7%), Тернопільській (15,2%) Дніпропетровській (14,9%), та Херсонській (13,33%) областях. Достатньо високий рівень інфікування спостерігається і у столиці -  12,5%. У Волинській області тестування проводилося вперше, проте 11,5% позитивних результатів стали тривожною несподіванкою. Середній відсоток позитивних результатів серед протестованого загального населення по країні склав 8,8% (у 2013  – 12,9%, у 2012 – 9,6%).

Нагадаємо, що у 2012-2013 рр. сумний рекорд за кількістю позитивних результатів поставили Дніпропетровськ, Донецьк, Макіївка, Чернівці та Суми. Деяке зниження загального показника по країні може пояснюватися і тим, що в цьому році було протестовано у 3 рази більше  людей, ніж торік, але тестування взагалі не відбулося в АР Крим та Луганській області.

Цього року в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», в Києві та 30 містах України пройшла акція «Гепатит С виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому!».Безкоштовне тестування на гепатит С високоякісними тестами пройшли 4500осіб. Співробітники неурядових організацій та медичні працівники, залучені до акції,  відзначили надзвичайно високий попит на таку послугу, що є переконливим доказом зростання обізнаності населення та уваги до цієї проблеми. Навіть у Донецькій області частково було проведене тестування, яке  викликало значну зацікавленість з боку населення та місцевих ЗМІ, попри вкрай напружену ситуацію у регіоні.  Під час проведення акційв більшості областей тестів навіть не вистачило на всіх бажаючих. 

За словами Сергія Філіпповича, асоційованого директора з лікування Альянсу-Україна, «Будь-який позитивний результат повинен обов’язково бути підтверджений лабораторними дослідженнями для того, щоб встановити точний  діагноз. Проте,  такепопереднє тестування допомагає виявити загальні тенденції розвитку епідемії, які наразі є дуже тривожними. Враховуючи відсутність достовірної статистики щодо захворюваності, прихований епідемічний процес та безсимптомний перебіг хвороби на ранніх стадіях, через що людина може тривалий час навіть не підозрювати про наявність у неї вірусу. Але головне, слід пам’ятати – гепатит С виліковний, якщо своєчасно його виявити і розпочати лікування!Хвороба краще піддається лікуванню саме за умови ранньої діагностики».

Деякі кроки до забезпечення ефективного та безпечного лікування вже зроблені. Перші 100 пацієнтів проходять лікування в рамках проекту МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Тетяна Афанасіаді, яка хворіла на гепатит С з 2000 року, і завдяки гуманітарному проекту Альянсу-Україна вже отримує ефективне лікування, розповіла про свій шлях до одужання: «Ще два роки тому у мене був фіброз печінки 3-го ступеня, який погано піддається лікуванню. Однак, цієї весни я почала приймати ліки і вже отримала позитивний результат: вірусу гепатиту С у моїй крові не виявлено, я чудово себе почуваю, у мене немає жодних побічних ефектів і я почала одужувати. Я дуже вдячна за цей шанс і закликаю усіх не боятися, проходити тестування, ставати на облік та успішно лікуватись, як я».

У 2013 р. Альянсом-Україна було досягнуто зниження ціни на стандартний курс лікування з 14 000 до 5 000 доларів США, і,завдяки спільним зусиллям громадянського суспільства, державні зобов’язання щодо закупівлі препаратів за зниженою ціною були закладені у прийняту торік Державну цільову програму протидії вірусним гепатитам. У восьми областях затверджені та діють обласні програми протидії гепатитам. Перші пацієнти почали лікуватися в рамках цих програм. Однак виділення реальних коштів з державного та місцевих бюджетів залишається вкрай недостатнім. 

Олена Сахновська, хвора на гепатит С мама двох дітей: «Я сподіваюсь, що ті перші кроки, які зробила держава будуть продовжені, і у мене  з’явиться реальний шанс на одужання, а моїм дітям не доведеться боятися, що вони втратять маму. Таких, як я, дуже багато, і ми всі  чекаємо на доступне лікування».

«Через все ще високу вартість препарати для лікування гепатиту С залишаються недоступними для переважної більшості наших співгромадян. Десятки тисяч людей по всій країні чекають на життєво важливе лікування.  Тому необхідна активна робота з подальшого зниження ціни на препарати за участі всіх сторін – держави, фармацевтичних компаній та громадянського суспільства, а також розширення програм лікування за рахунок виділення адекватного фінансування держпрограми та обласних програмта закупівлі ліків за зниженою ціною», підкреслює Людмила Майстат, менеджер з політики та адвокації Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні.

***

За оцінками ВООЗ сьогодні у світі 185 мільйонів людей хворі на гепатит С, 350 000 щороку помирає від цього захворювання. Україна за темпами поширення вірусних гепатитів посідає перше місце в Європі, причому кількість людей, інфікованих гепатитом С, складає приблизно 1,2 млн.

Головна мета всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!» ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні у червні 2012 р. за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», - домогтися від Уряду України визнання епідемії вірусного гепатиту С в країні; затвердження Державної та регіональних програм протидії вірусним гепатитам з адекватним бюджетним фінансуванням; затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; зниження ціни на діагностику та лікування, та забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків за зниженою ціною.

Деталі                      

Контакти

  • МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”
  • Дейнека Олена
  • E-Mail: deineka@aidsalliance.org.ua
  • тел. +38044 460 54 85 (вн. 235)
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.