Миротворча місія «Народної філармонії»

 З метою збереження цілісності нашої держави, забезпечення миру і єднання народу, підняття бойового духу Української армії та активізації процесу вступу громадян до лав Національної гвардії, за сприяння Товариства «Україна-Світ»,  з 5 квітня 2014 року розпочався мистецький проект «Народна філармонія».

 
 
Протягом двох місяців «Народна філармонія» організувала 20 концертів у прикордонних військових частинах Одещини, Миколаївщини, Сумщини,  Львівщини, Рівненщини, Чернігівщини, Полтавщини та Харківщини.  В мистецьких заходах узяли участь артисти, які своїми виступами підтримували  Евромайдан. Серед них: Народні артисти  України Раїса Недашківська і Фемій Мустафаєв, Заслужені артисти України  Леся Горова,  Тарас Компаніченко, Володимир Гонський,  Олександр Хоманько  Заслужений діяч мистецтв Ірина Кириліна, Лауреати  Міжнародних конкурсів, ініціатор  та засновник «Народної філармонії» Руслана Лоцман, Артем Хоманько, гурти  «ТаРута» та «Горлиця».
 
 
 
На концертах «Народної філармонії» з Духовними зверненнями до військовослужбовців виступали о.Дмитрій м.Боярки, Київської області, о.Назарій з м.Березне, та о.Миколай з м.Самбора.
 
10-11 травня «Народна філармонія» організувала концерти у Харкові та прикордонних військових частинах Харківської області. Військовослужбовці радо зустрічали артистів «Народної філармонії» Лесю Горову, Руслану Лоцман, Тетяну Володай, Євгенію Проворову, Олександра Лоцмана, етно-рок-група «ТаРута» . За два дні перебування на Харківщині артисти виступили перед зв’язковиками, військовослужбовцями  Навчального центру Національної  гвардії України,слухачамиХарківського університету повітряних сил ім.Івана Кожедуба. Наймасовіший концерт відбувся в 9-му гарнізонному Будинку офіцерів перед танкістами, хіміками, воїнами зенітно-ракетних та внутрішніх військ, резервістами і кадровими військовими. Після кожного з виступів артистів, довго не вщухали овації слухачів. Воїни з вдячністю вислухали також Духовні звернення о.Віталія  та о.Олега села Циркуни.
 
 
Гастролі «Народної філармонії» в Харківській області збіглися з святкуванням Дня Перемоги та міжнародного дня Матері. Для створення святкового настрою артисти включили до свого репертуару відповідні пісні. Тепло прийняті глядачами, артисти зверталися до молодих воїнів з проханням подзвонити і привітати своїх матерів з їхнім святом. Лауреат Міжнародних конкурсів, викладач Національного педагогічного  університету ім.М.Драгоманова Євгенія Проворова розпочала концерт на військову тематику та про матір.   Автор власних пісень Леся Горова  виконала патріотичні пісні, які в найважчі дні підтримували патріотів на «Євромайдані». Разом з Лесею Горовою та Русланою Лоцман, веселий запальний хоровод водили найактивніші молоді військовослужбовці. Решта присутніх підтримували танцюючих воїнів і артистів  бурхливими оплесками.
 
Дотепним гумором сучасних авторів потішив військових Олександр Лоцман. На ліричний настрій налаштувала глядачів співачка Тетяна Володар. Її пісні навертали молодих воїнів на думку про своїх рідних і коханих, яких вони повинні захищати своєю мужністю, вишколом і звитягою.
 
 
Чудова молода співачка, керівник «Народної філармонії»,  продовжувачка  Ніни Матвієнко,  авторка власних творів, володарка надзвичайно багатим народним голосом - підкорила серця глядачів і заслужила від них  бурхливі оплески. 
Для молоді, яка складала переважну більшість глядачів на концертах, несподіванкою була зустріч з  популярною  етно-рок-групою «ТаРута», яка стала справжнім подарунком для воїнів, а солісти групи Євген та Олена  Романенки незмінно користувалися шаленим успіхом глядачів.
 
Доброю  традицією при організації концертів «Народної філармонії» стало залучення до участі в них місцевих артистів. В харківському будинку офіцерів виступив незрячий артист з Харкова Сергій Ковальов, який виконав обробку українських пісень в стилі «блюз» на губній гармошці.
 
Слова вдячності від Світового українства передала Голова Секретаріату Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ»  Алла Кендзера, яка розповіла, що українці, які живуть за межами України, вірять в боєздатність, високу громадянську свідомість і честь українських захисників.
Інформаційне забезпечення концертів «Народної філармонії» надавали Олена Мокренчук – журналістка Міжнародного прес-центру Майдану  та фотокореспондент газети «Сільські вісті» Юрій Ластовина.
 
 
 
На згадку про проведені «Народною філармонією» концерти, артисти передали військовикам диски з своїми піснями і книги Володимира Гонського «Людина і нація: час воїнів».  Присутнім на концертах воїнам артисти передали від школярів дитячі малюнки на військову тематику з словами вдячності за ратний труд і солдатську доблесть, а також передали від громади  Черкащини та ПП»Мальчик» необхідні речі для побуту речі  та радіоприймачі від АгроРось (м.Корсунь-Шевченківський).
 
Колектив «Народної філармонії» щиро вдячний директору 9-го гарнізонного Будинку офіцерів Володимиру Вікторовичу Ростяку за координаційну допомогу в організації концертів та опіку над артистами під час їх перебування в Харкові і Харківській області.
 
 
Зворушливі зустрічі і спілкування в Харкові з військовими, які виконують важливу місію захисту країни від зовнішніх і внутрішніх ворогів, вселяє переконаність в нашій перемозі. Надіємося, що справа «Народної філармонії», яка ще на Євромайдані об’єднала небайдужих митців та громадських діячів з метою культурної і духовної підтримки борців за свободу, добробут і благополуччя українського народу, надання їм наснаги на ратні подвиги та подолання побутових трудностей, буде продовжена та розширена, покличе на передову лінію боротьби за вільну і прекрасну Україну талановитих митців, діячів культури, які у всі часи були окрасою і духовною опорою нашого народу!
 
Слава Україні!
 
 
 

Контакти

  • Кендзера Алла Євгенівна
  • Голова Секретаріату Товариства зв”язків з українцями за межами України (“Україна-Світ”)
  • e-mail: kendzera@ukr.net
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.