У Києві з 28 листопада по 2 грудня проходив V Міжнародний Фестиваль Молодого Кіно “10 муза”

Фестиваль «10 Муза» – сучасний український фестиваль, розрахований на молодих спеціалістів сфери кінематографу, а також талановитих аматорів, які прагнуть творчо розвиватись та реалізуватись в кіно- та телеіндустрії. 

28 листопада - кінотеатр «Кінопанорама»

29 листопада - Київський Міжнародний Університет

30 листопада - Київський Університет ім. Бориса Грінченка

1 грудня - кінотеатр « Кінопанорама»

2 грудня - концерт- хол «Red Cap»

 

Кінець осені, початок зими, з 28 листопада по 02 грудня у столиці пройшов вже V Міжнародний Фестиваль Молодого Кіно «10 муза». Щороку кінофестиваль «10 муза» радує нас новими іменами та фільмами, що зняті молодими талановитими кінематографістами . Організатором Кінофестивалю є Союз Молодих Кінематографістів України , який підтримують Міністерство Культури України , національна кіностудія художніх фільмів ім. Довденко і група компаній Стар Медіа.

 Олена Фурдуй, голова СМКУ:

 «Ми заслужили довіру у кінокомпанії ”STAR MEDIA”, яка нас уже не перший рік підтримує і потім допомагає молодим людям , роботи яких , виявилися кращими , з працевлаштуванням. Також нас підтримує Державне агентство з питань кіно , за що ми їм дуже вдячні. Щороку кінофестиваль «10 муза» розширює свої межі і можливості як для перспективних молодих кіношників , так і для глядачів , що дозволяє Союзу Молодих Кінематографістів України запускати нові кінопроекти».

В інтерв’ю телеканалу Maxxi TV, голова журі - Юрій Мінзянов пояснив свою підтримку компанії STAR MEDIA в організації фестивалю « 10 муза » :

«Мені сподобався формат фестивалю тим , що він націлений на розвиток саме українського кінематографа , не дивлячись на те , що існує думка , що його не існує. Союз Молодих Кінематографістів України мене підкорив не тільки своїм ентузіазмом і невичерпною енергією і бажанням внести свій внесок у розвиток українського кінематографа , а й тим , що у нас аж чотири ВНЗ готують фахівців для кіно в Києві і мені здалося це цікавим .. ви знаєте взагалі-то завжди дефіцит кадрів фахівців кіно ( сценаристів , режисерів ) і я подумав що проведення таких фестивалів , це перш за все , відкриття нових імен і нових , якихось цікавих фільмів , яким далі можна буде допомагати знайти «свою дорогу»

На фестивалі були представлені 42 художньо-ігрові роботи - фільми молодих режисерів не тільки з кіновузів , а й молодих продакшенів і режисерів - аматорів .

Членами журі були :

Журі від студії Довженка :

 Янчук Олесь Спиридонович ;

 Сергєєва Ірина Миколаївна ;

 Лігачова - Чернолуцька Наталія Львівна ;

 Шаєвич Михайло Абрамович ;

 Журі від STAR MEDIA :

 Мінзянов Юрій - голова Журі ;

 Горянський Володимир Вікторович ;

 Кришталович Олександр ;

 Кокотюха Андрій Анатолійович ;

 Міщенко Костянтин ;

На думку Олени Фурдуй учасником фестивалю може стати кожен:

«Кожен рік ми намагаємося розширювати аудиторію , що б давати можливість всім режисерам реалізовуватися , тому що у нас побутує думка , що можуть показати себе тільки ті молоді люди , які навчаються у кіновишах і , але вже цього року подавалися роботи і молодих продакшенів і аматорів , і ті люди, які брали участь у проектах Союзу щось навчилися знімати , щось писати і можуть вже представляти свої роботи »

Відкриття відбулося в кінотеатрі « Кінопанорама ». Гостей фестивалю , а їх число було більше чотириста чоловік , зустрічала червона доріжка і фуршет. Фестиваль відвідали майже всі члени журі. Деякі з них поділилися своєю думкою про роботи режисерів , які представляли свої короткометражки на фестиваль :

Михайло Шаєвич : « Знімають в різних стилях , в різних жанрах , питання полягає в тому що коли людина приходить в кіно або в літературу , він шукає , а пошук це завжди речі пов’язані , може бути з несподіваними речами , навіть з неадекватними , але так чи інакше це особисто я вітаю , тому що це нестандартні речі які не в « замшілих » традиціях. Це спроба зробити щось своє »

Костянтин Міщенко : «Є надія що колись кількість переросте в якість. Цього року ми подивилися 42 роботи , якщо з них якась кількість , маленька , виявилося хорошою, то я вважаю це вже добре »

На відкритті були і представники адміністрацій університетів , які , за словами організаторів , всіляко підтримували Фестиваль « 10 муза » : Київський національний університет театру , кіно і телебачення ім. Карпенка- Карого ; Київський національний університет культури і мистецтв ; Творчий інститут художнього моделювання та дизайну ім. Сальвадора -Далі ; Київський міжнародний університет ; Київський університет ім. Бориса Грінченка ; Інститут екранної творчості ім. Миколайчука

Перший день фестивалю , позначався в програмі як «День Кіно». І дійсно , в цей день був представлений , в аудиторії Київського міжнародного Університету , фільм «Іван- Сила» дебютна режисерська робота Віктора Андрієнко. Після перегляду фільму , зі словами « Готовий відповісти на всі Ваші запитання » вийшов і сам режисер. Віктор Андрієнко ділився зі студентами та гостями фестивалю труднощами і успіхами , містичними історіями і забавними байками про фільм і процес його зйомки , про те , що в Україні можна і потрібно знімати кіно , про те , що це кіно користується успіхом у українського та зарубіжного глядача.

Другий день день фестивалю , проходив у форматі презентації телеканалу Громм ТВ нового проекту « телепремії від Громмт ТВ» для молодих журналістів які знімають свої сюжети. Також журналістами телеканалу було проведено майстер-клас з просування на телеканали власних сюжетів. Було сказано дуже багато корисного про те , як зробити свій сюжет цікавим і таким , що зацікавить глядача. Майстер клас був проведений в стінах Київського Університету імені Бориса Грінченка .

На третій день фестивалю був проведений кастинг від Союзу молодих кінематографістів України, де всі бажаючі змогли проявити себе як актори , отримати конструктивну критику або надалі бути запрошеним на проект від Союзу .

На всіх трьох днях фестивалю проходили покази конкурсних робіт учасників.

На закритті фестивалю в концерт- холі « Red Cup » глава журі V Міжнародного Фестивалю Молодого Кіно Юрій Мінзянов , разом з продюсером фестивалю Оленою Фурдуй , оголосили переможців. Ними стали:

Кращий фільм : фільм « Весна завжди приходить ». Режисер: Олена Науменко

Краща режисура : фільм « Інсайт ». Режисер: Микола Литвин ;

Краща операторська робота : фільм « Інсайт ». Оператор: Костянтин Лобода ;

Кращий сценарій : фільм «Не менше 50 -ти кг. ». Сценарист: Марина Артеменко ;

Краще художнє оформлення : фільм « Аналіз» . Художник: Дмитро Шередько , Режисер Юрій Єфанов

Краща анімація : фільм « Дідочок задумавши женитися ». Режисер: Юрій Борисенко;

«Це були палкі суперечки , бо журі фестивалю , підійшовши відповідально до оцінки фільмів , вибрало своїх фаворитів. І коли на одну номінацію претендує кілька фільмів , ось вже тоді починається розбивання фільмів по деталям. Але знаходяться гідні фільми , де журі об’єднується ммненіямі , яким ми готові вручати статуетки та матеріальні призи » - говорить Олена Фурдуй в інтерв’ю телеканалу«Культура».

Костянтин Міщенко, сказав напутні слова для молодих режисерів : «Я люблю коли режисер ставлять перед собою складне завдання , неважливо як він його вирішить , вийде у нього або не вийде , але коли він ставить перед собою складне завдання і намагається реалізувати ось тими засобами , тими можливостями , які у нього є - це не може не радувати. Таких робіт - одиниці , в основному всі йдуть  полегшеним шляхом. Мені здається це невірно. Не можна собі полегшувати життя на самому його початку ».

 На завершення фестивалю , відбувся показ українського фільму «Тіні незабутих предків » який представив продюсер фільму Селіванов Андрій .

Партнерами фестивалю виступили: Телеканал Тоніс; Телеканал Культура; Телеканал Maxxi TV; Чорноморська телерадіокомпанія; Громадянське телебачення Грім ТБ; Радіостанція Європа Плюс; Музичний телеканал A One; Незалежне телебачення Севастополя ( НТС ); Радіостанція SevStar.FM; Телеканал OTV Music; Радіостанція РадіоПромінь; Журнал Телекритика; Журнал JOY; Журнал ШО; Журнал Натали; Газета Корреспондент; Газета Коментарі; інтернет портал Kinomaster.org .

Переглянути конкурсні роботи і дізнатися більш повну інформацію про фестиваль, ви зможете на сайті www.10musa.com.ua

 

Контакти

  • Оксана Бабенко
  • координатор фестивалю
  • (066)-604-49-58
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.