Україну може змінити лише молодь”. Богдан Гаврилишин

14 листопада на Вінниччину вперше завітав Богдан Гаврилишин – політолог, науковець і громадський діяч; доктор економіки та соціальних наук Університету Женеви; член Ради Світової Академії мистецтва та науки; член Римського клубу; іноземний член Національної академії наук України; радник першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем’єр-Міністрів України. Також Богдан Дмитрович очолює Благодійний фонд свого імені.

До Вінниці пана Гаврилишина запросили голова обласної Ради Сергій Татусяк та голова постійної комісії облради Наталія Рекута, котра й організувала перебування гостя на подільській землі.

Він прибув з метою презентації програми Фонду Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну» та популяризації своїх книг «Дороговкази в майбутнє» та «Залишаюся українцем».

Найперше науковець дав прес-конференцію для місцевих журналістів та провів зустріч із представниками органів самоврядування, громадських та молодіжних організацій Вінниччини. В аудиторії до Богдана Дмитровича було багато запитань, відповіді на які – суцільні афоризми.

Ось, наприклад, як Б.Гаврилишин пояснив, чому його цікавить молодіжна політика:
– Україна потребує тотальних змін і трансформацій. Саме трансформацій, а не революції, бо ті, хто вміють робити революції, не мають знань і навичок для управління повсякденним життям держави. Влада змінити Україну не може і не хоче. Опозиція на це теж не спроможна – їй бракує сталої ідеології і програми економічних перетворень. Лише молодь в змозі змінити Україну на краще, адаптувавши до вітчизняних реалій найкраще з досвіду інших країн. Я хочу заохотити молодих більш буйно мріяти і мати більше віри у власні сили. Якщо хочеш щось зробити – навчися, як це зробити, і зроби. Все дуже просто! Але не зачинайте справи з бізнес-плану, почніть з мрії, а потім зробіть з мрії бізнес-план, – порадив громадський діяч.

Експерт, який за десятиліття передбачив розпад Радянського Союзу, незалежність африканських колоній тощо, дав прогноз розвитку України. Він вважає, що трансформація країни розпочнеться через 7 років і триватиме 10 років. Після чого, за словами вченого, Україна набуде 4-х характеристик розвинених європейських країн:
1) повна політична свобода (прозорість і відкритість влади);
2) певний рівень економічного добробуту всього населення;
3) соціальна справедливість;
4) симбіотичне співжиття з біосферою.
Також Богдан Дмитрович вважає, що у глобальному геополітичному значенні потрібно «міняти парадигму конкуренції на парадигму спільної праці».

За його словами програма «Молодь змінить Україну» дасть можливість молоді віком 20-35 років більш глибоко проаналізувати досвід п’яти кращих країн, а такими він вважає Австрію, Німеччину, Норвегію, Швейцарію та Швецію, в тому числі шляхом відвідування цих держав, і потім перенести отримані знання на українські реалії. Щоб в результаті напрацювати моделі розвитку України. Щодо України, то політолог назвав парадоксом нинішній її соціально-економічний стан. І пояснив: Україна має надзвичайний ресурсно-економічний потенціал, надзвичайний людський капітал, добру освітню систему, але при цьому її економіка у жахливому стані.

– Швейцарія не має нічого з природних ресурсів, але має все. Тому що це вільна країна в найширшому значенні. Україні потрібна тотальна трансформація. Трохи реформи тут, трохи реформи там – не поможе. Треба міняти скрізь, і навіть систему влади, – вважає Богдан Гаврилишин.

 Щоб взяти участь в  програмі, яка фінансується благодійним фондом Богдана Гаврилишина, необхідно створити групу з 5-7 людей, з згаданих вище країн вибрати одну, підготувати проект її комплексного вивчення та подати аплікаційну заявку  від кожного учасника групи на адресу: info@bhfoundation.com.ua

Підсумовуючи зустріч з Гаврилишиним, голова обласної Ради Сергій Татусяк подякував йому за два реалізованих в області проекти за підтримки Благодійного фонду. Голова висловив сподівання і на подальшу співпрацю з ним.
На сьогоднішній зустрічі ми отримали урок життя, урок мудрого українця, патріота, – резюмував С.Татусяк.

 

Контакти

  • сайт Інформаційний ресурс Громадських рад Вінниччини
Share
Чи вважаєте цей матеріал корисним + Так 0  - Нi  

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi

Мої активи

Нові можливості з ГУРТом! 

Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.