bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Волинські профспілки шукають можливості використовувати свій потенціал наповну
03.10.2013

«Профспілки мають величезний потенціал, проте не використовують його у повній мірі», - таку думку висловив Петро Лавринюк, Президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив під час круглого столу, де було обговорено новітні можливості для посилення спроможності профспілок. Захід відбувся у середу, 2 жовтня 2013 року у Луцьку

Мова йшла про розвиток можливостей та підвищення ефективності профспілкового руху через співпрацю із сектором малого підприємництва, спортивними і громадськими організаціями, об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків тощо.

За даними дослідження, проведеного центром Разумкова, 81,7% респондентів переконані у необхідності існування профспілок, проте рівень довіри до профспілкових об’єднань падає. Так, 79,3% опитаних песимістично оцінили рівень профспілкового руху, характеризуючи його як «кризовий», що яскраво свідчить про те, що довіра населення до профспілок знижується.

За словами Віктора Сироти, заступника голови обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників інноваційних і малих підприємств «Профспілка Інновація», основними факторами, які заважають профспілковим організаціям розвиватись, є інформаційна закритість, орієнтація здебільшого на великі підприємства, використання неактуальних застарілих форм роботи, низький рівень міжсекторної співпраці. Тому для розвитку і ефективного функціонування профспілкових об’єднань необхідно шукати й впроваджувати нові підходи та рішення.

Саме на пошук нових конструктивних ідей і спрямована програма «Застосування інноваційних технологій для пошуку нових методів та інструментів посилення спроможності профспілок», яку презентували під час круглого столу. Програму реалізовує Всеукраїнська профспілка працівників інноваційних і малих підприємств «Профспілка Інновація» спільно з Інститутом Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив та благодійним фондом «Фундація суспільних Інновацій».

В рамках програми проводитимуться відкриті консультації з громадськістю й експертні групи, які напрацьовуватимуть механізми «осучаснення» профспілкових об’єднань, підвищення результативності їх діяльності, впровадження інноваційних форм роботи. Як повідомили реалізатори програми, буде проведено конкурс на кращі ідеї щодо посилення спроможності діяльності профспілок, про умови якого повідомлять дещо згодом.

 «Профспілки – це теж учасники відповідного сегменту ринку, а щоб витримати ринкову конкуренцію, потрібно знаходити нові рішення, пропонувати нові продукти і послуги, популяризувати свою діяльність. Щоб підвищити мотивацію населення до членства у профспілках потрібно показати які вигоди отримують люди, сплачуючи членські внески, створити продукти, цікаві для цільових аудиторій і дотриматися прозорих механізмів роботи. Саме такі конструктивні й цікаві рішення ми шукаємо в рамках програми», - повідомив Віктор Сирота.

Галина Даниленко, директор навчально-методичного центру профспілок, зауважила, що відповідно до закону Дарвіна виживає той, хто здатний змінюватись та адаптуватись, тож профспілкам необхідно впроваджувати зміни в роботі й адаптуватись до вимог сьогоднішнього суспільства, якщо вони хочуть ефективно будувати свою діяльність.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.