Два дні знайомств, натхненних розмов та дискусій про те, як розвивати наші громади. Так коротко можна описати навчальну поїздку, яку Волинський Інститут Права організував для представників громадських організацій Волині та Рівненщини.
Нашою метою було допомогти колегам “вирватися” з рутини та надихнутись новими ідеями, які можна використати у роботі.
Всього у стадітурі, що відбувся 25-26 вересня, взяли участь 15 учасників та учасниць.
Йдеться про представників таких громадських організацій:
Стаді-тур розпочався із міста Львів, де учасники відвідали перший в Україні хаб євроінтеграції. Це комунальна установа Львівської міськради, що займається просвітою на тему євроінтеграції.
Бюро відкрили відносно нещодавно – у лютому цього року. Однак вже за неповний рік установі вдалося реалізувати низку ініціатив, про які детально розповіла нинішня керівниця бюро Юлія Катинська.
Окремо вона акцентувала на освітній програмі EUcation для представників місцевого самоврядування, що покликана поглибити знання посадовців про євроінтеграційні процеси.

Після цього відбулась зустріч із представниками громадських організацій Львівщини.
Йдеться про такі ОГС:
Також участь у обговоренні взяв заступник міського голови міста Пустомити Андрій Пелехатий.
Спікери розповіли, як в умовах викликів та турбулентності їхнім організаціям вдалося не просто встояти, а й масштабуватися.
У дискусії учасники дійшли до головного висновку: вистояти у непрості часи допомагає віра у спільні цінності.

Другий день ми провели у місті Новояворівськ на Львівщині. Тут учасники познайомились із громадською організацією “Гостинець”, що займається популяризацією культурної спадщини громади. Зокрема, саме вони промотують відомий яворівський пиріг, а також традиційні дерев’яні іграшки “яворівська забавка”.
Учасники і самі долучились до процесу створення забавки – розмалювали дерев’яних пташок у традиційних кольорах. Тож навчальна поїздка завершилась своєрідною арт-терапією.
“Найцінніше – бачити, як в учасників буквально сяють очі, коли вони діляться думками про розвиток своїх громад і занотовують ідеї колег, які варто реалізувати вдома. Саме цього ми й прагнули, організовуючи поїздку: відкрити людям нові можливості та допомогти їм розширити горизонти”, – підсумувала виконавча директорка Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Матеріал створено в рамках проєкту «Посилення спроможностей громадського сектору Волинської та Рівненської областей задля впливу та змін», що реалізовує Волинський Інститут Права за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
Коментарі