bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Театр, який поширює острівки турботи, людяності і спільності
09.07.2025

Бріок, засновник підходу CoArts та директор з досліджень міжкультурної мережі “Республіка уяви”, привіз в Україну методологію, що поєднує прикладний театр, практики усвідомленості та глибокий трансформаційний досвід. Філософська основа його роботи спирається на знамениті слова Аугусто Боаля: “Театр — це мистецтво дивитися на самих себе”.

Режисер пояснює: “Працюючи з театром пригноблених протягом 30 років, я використовував його, щоб дивитися на себе, і, на мій подив, не міг нічого знайти. Тому я почав використовувати техніки, щоб дослідити що означає бути людиною. Що означає бути живим тут і зараз через засоби театру?

Триденний інтенсивний практикум став справжнім відкриттям для учасниць/ків. Багато з них відзначали, що це був неймовірний досвід, на який вдалося повністю відволіктись від всіх проблем і просто бути тут і зараз, досліджувати себе, простір та інших людей. Як зауважила Владислава Крижна: “З одного боку, це був процес вивантаження, спустошення, а з іншого боку — процес наповнення себе чимось новим.” 

Організаторка події Яна Салахова, голова ГО “Театр змін” та співзасновниця Школи театру пригноблених, підкреслює стратегічне значення навчання для української спільноти практиків. Вона радіє, що саме спільнота джокерок може на собі відчути ефект методу, щоби краще будувати відносини між собою та інтегрувати отримані знання в роботу з місцевими громадами: “Я вірю в те, що цей театр може поширювати ці острівки турботи, людяності і спільності, особливо під час повномасштабного вторгнення.“

“Дуже особливе навчання і захоплюючий досвід. Багато міркували про себе, свої цінності, бажання, мрії. Говорили про свої життєві рани, плакали, підтримували, обіймались.Це все для того, щоб краще зрозуміти “глядача/глядачку” сенсорного лабіринту,”  – ділиться джокерка з Запоріжжя Анна Клименко.

CoArts (контекстно-орієнтоване мистецтво) — це інноваційна методологія, розроблена Іваном Бріоком з 30-річним досвідом на перетині практик усвідомленості та прикладного театру. Методика вже довела свою ефективність у Великобританії, де курс “Приходячи до наших сенсів” був оцінений як високоефективний для покращення психічного здоров’я співробітників Національної служби охорони здоров’я. Методика поєднує прикладний театр як процес динамічного дослідження, майндфулнес як процес особистого відкриття, групову динаміку як процес обміну та співчуття, рефлексивні практики для інтеграції досвіду.

Кульмінацією навчання стане створення театру сенсорного лабіринту, публічна презентація якого для усіх охочих відчути цей досвід на собі відбудеться 15, 16 та 17 серпня в Києві. Слідкуйте за публічними анонсами на сторінках ГО “Театр змін”.   Успіх першого українського досвіду з методикою CoArts відкриває нові можливості для розвитку інноваційних підходів до покращення ментального здоров’я та соціальної згуртованості в українському суспільстві. 

Для довідки:

Театр пригноблених – це система вправ, ігор та технік заснована бразильським режисером Аугусто Боалем у 60-х роках 20 століття для створення можливостей для діалогу, критичної рефлексії та активного пошуку рішень в громаді.

Спільнота практики ТП заснована в листопаді 2023 року і включає 30 тренерок та випускни_ць щорічної Школи театру пригноблених, яка проводитиь з 2021 року в Україні в 11 областях України.

Контакти для медіа: Альона Данілова, [email protected]

https://gurt.org.ua/uploads/news/2025/07/09/_dsc1800.jpg

https://gurt.org.ua/uploads/news/2025/07/09/_dsc1084.jpg

Контакти

  • Театр змін

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.