22 травня 2025 року депутати міської ради затвердила рішення щодо внесення змін у Стратегії за результатами звіту про стратегічну екологічну оцінку Стратегії (далі СЕО) та рекомендаціями публічних обговорень.
Стратегію оновлено заходами щодо відновлення антропогенна змінених екосистем, а саме:
Враховані рекомендації СЕО щодо впливу на зміни в господарській діяльності, які підкреслюють необхідність збереження екологічних територій та рідкісних видів.
Оновлені заходи щодо відновлення сіножатей та пасовищ, охорони лісів та створення нових територій природно-заповідного фонду демонструє прагнення громади до збереження природних ресурсів.
Фото з травневої сесій міської ради від координатора коаліції Руслана Бітінша:
Звіт СЕО підготували експерти ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва” в рамках діяльності Ресурсного центру зеленого відновлення Миколаївщини та за рекомендаціями коаліції Громадянська платформа відновлення громад.
Необхідність ЕКО- оновлення Стратегії стала очевидною як стороннім експертам, так і її мешканцям після лютневих публічних консультацій щодо викликів та шляхів зеленого відновлення громади. Реліз щодо публічних консультацій на
Фото з публічних консультацій від координатора коаліції Руслана Бітінша:
Так за цифровою технологією #DIY4Change не тількі зясовані основні думки зацікавлених сторін а і напрацьовано пакет проєктних пропозицій що стали складовою затвердженого депутатами проєкту рішення.
Згідно вимог законодавства звіт СЕО не тільки був розміщено на офіційному портали а і протягом березня- травня відбулись бурхливі публічні обговорення за участю місцевих жителів , громадських експертів, працівників Національного заповідника Єланецький степ, місцевих депутатів і посадовців. Реліз щодо обговорень СЕО на http://frgn.mk.ua/?p=14869 .
Фото з е-обговорень від координатора коаліції Руслана Бітінша:
Директор ФРММ Михайло Золотухін та координатор коаліції пояснив що таке Стратегія розвитку громади, навіщо її проводити ії ЕКО-модернізацію:
«Стратегії — це обов’язковий для прийняття місцевими радами довготермінові плани розвитку, які розробляються, як правило, на 7-10 років. СЕО та обговорення ії результатом також вимагає національне законодавство
Так за участю жителів має бути сформовано бачення куди рухається громада, що має зелену складову. Проте реалізується Стратегія через щорічні плани та програми розвитку, конкретні проекти, на які виділяються чи залучаються кошти.
Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові продукти; мати благоустроєні території. Тому у еко-модернізованій Стратегії включені ті напрямки та проєкти виконання яких позитивно вплине на навколишнє середовище у майбутньому.
Ми допоможемо залучити ресурси для реалізації зеленої складової Стратегії розвитку Новоодеської громади!
Нагадуємо, що за підтримкою нашої команди за напрацьовано Е- Карти до ЕКО-профілів Новоодеської громади - е- інструменти у напрямках:
Вказані е-інструменти складаються з макетів тематичних карт, описової інформації до них та – головне – наборів тематичних геопросторових даних, які можуть стати основою для локальних геоінформаційних систем (ГІС) громад.
ГІС – це інформаційні системи, призначені для збирання, зберігання, аналізу та візуалізації (видачі) просторових даних.
Реліз з картами на http://frgn.mk.ua/?p=14862 .
З питань участі у майстерні та інших нащих заходах звертатись:
Руслана Бітніша голови ГО «Новоодеська рада старійшин» координатора Громадянській платформи по Новоодеській ТГ, E-mail: [email protected] або за тел/вайбер
РАЗОМ ЗНАЙДЕМО РЕCУРСИ ДЛЯ ЗЕЛЕНОГО ВІДНОВЛЕННЯ !
Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»
Діяльність проведено в рамках проєкту в рамках проєкту на тему: «DIY4Change для зеленого відновлення і сталого розвитку 2-х громад Миколаївщини», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Партнерами проєкту є: Новоодеська та Шевченківська місцеві ради та місцеві громадські організації ГО «Зеленогайські інціціативи», ГО «Новоодеська рада старійшин», ГО «Форум розвитку громадянського суспільства» (м Київ), ГО «Природоохоронні геоінформаційні системи України» (м. Харків), Природний заповідник «Єланецький степ».
Коментарі