bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

В Кіптівській громаді на Чернігівщині завершилось публічне обговорення проєкту Статуту громади
17.04.2025

Громадські слухання по проєкту Статуту Кіптівської сільської територіальної громади пройшли 17 квітня 2025 в Кіптівській громаді.

 

Проведення громадських слухань є обов’язковим для прийняття або внесення змін до Статуту територіальної громади згідно з пунктом 4 статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Статути територіальних громад належать до основних актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Це правовий фундамент, який визначає, як має функціонувати місцева влада, взаємодіяти з громадою та досягати спільних цілей.

Проєкт Статуту та додатки до нього підготовлено робочою групою з розроблення проєкту Статуту Кіптівської сільської територіальної громади за участі експертів громадських організацій «Центр Доброчин» та «Чернігівський Центр Прав людини». Він актуалізований із урахуванням законодавчих новацій, які стосуються місцевого самоврядування та громадської участі. Статут закріплює та адаптує до місцевого досвіду форми участі жителів у вирішенні питань місцевого значення, механізми співпраці влади та громади, громадського контролю, реалізації прав та обов’язків жителів громади.

В рамках проведення широкого публічного обговорення робоча група з розроблення проєкту Статуту провела виїзні зустрічі, круглі столи, онлайн обговорення в публічних чатах громади в соціальних мережах. Жителі мали змогу ознайомитись з текстом Статуту та додатками до нього на офіційному вебсайті Кіптівської сільської  ради в рубриці «Проєкт статуту територіальної громади», а також в населених пунктах старостинських округів в приміщеннях старостатів.

Усі зацікавлені жителі громади мали можливість висловити свої думки, пропозиції та зауваження. Їх було не багато, але сам факт, що жителі долучились, вже говорить про те, що вдалось встановити взаємодію з найбільш активними та небайдужими. Це не лише підвищує довіру до процесу, а й показує, що участь жителів має справжній сенс, а не є просто формальністю.

 

Наступними кроками будуть узагальнення пропозицій, доопрацювання тексту документа та підготовки його до подання на розгляд місцевої ради. Члени робочої групи мають узгодити остаточне формулювання положень з урахуванням відповідності чинному законодавству, зокрема Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, а також відповідності потребам територіальної громади.

 

Діяльність проходить в рамках проекту «Посилення стійкості територіальних громад та дієвої взаємодії влади і громади», який реалізує ГО «Центр Доброчин» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.