bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Соціальні працівниці Тернопільщини розвинули навчики психологічної підтримки населення
08.04.2025

 У ГО «Асоціація жінок України» відбулася завершальна навчальна сесія для працівниць соціальної сфери територіальних громад Тернопільщини за напрямком «Психологічний супровід осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах».

https://gurt.org.ua/uploads/news/2025/04/08/1.jpg

https://gurt.org.ua/uploads/news/2025/04/08/4.jpg

- Тренінги стали особливими в царині соціальної сфери, адже звернули увагу відповідних органів місцевої влади на значимість роботи фахівців соціальних служб, а також підняли життєву енергію самих соціальних працівниць, розширили їх, знання, щоб ефективно і без шкоди для свого здоров’я працювати з тими, хто потрапили у складні життєві обставини у громадах, - звернулася до присутніх голова ГО «Асоціація жінок України» Лариса Римар.

Навчання за власним авторським курсом у рамках проєкту «Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення», який підтримує Український Жіночий Фонд, проводила доцентка Тернопільського національного педагогічного університету, кандидатка психологічних наук, практикуюча психологиня Галина Гончаровська.

Працюючи у сільських громадах, фахівці Асоціації бачили потребу, особливо загострену в час російсько-української війни, що тепер відбувається, у послугах психологічного супроводу для осіб з інвалідністю, людей, які втратили рідних на фронті, або для переміщених із зони активних бойових дій. Така практика на Тернопільщині показала, що наша соціальна сфера не готова до глобальних викликів, не здатна швидко реагувати на потребу людини у якісних психологічних послугах через елементарний брак фахівців. Очевидно, що це проблема не лише Тернопільської області, а й громад у багатьох інших областях країни.

Людям, що переживають глибокий емоційний стрес, потрібна кваліфікована підтримка соціальних працівників, які найчастіше з ними контактують, що базується принаймні на базових знаннях із психології. Це й стало поштовхом до реалізації згаданого проєкту.

Загалом Асоціація за більше як 25 років діяльності реалізувала понад десяток проєктів і програмних ініціатив, а нині є надавачем соціальних послуг і включена до державного реєстру надавачів відповідно до Закону України «Про соціальні послуги».

Тепер Асоціація жінок працює над проєктами у соціальній сфері, зокрема «Якісні соціальні послуги як засіб подолання викликів та наслідків війни» у рамках проєкту Європейського Союзу «Посилення залучення громадянського суспільства для розвитку соціальної сфери в Україні» (EU4CSOs EmpowerUA) та реалізовується благодійною організацією «Мережа 100 відсотків життя Рівне», «Правова та психологічна допомога родинам осіб із інвалідністю з дитинства» за фінансової підтримки фонду Абіліс (Фінляндія).

Завершальна навчальна сесія для працівниць соціальної сфери громад краю стала своєрідним підбиттям підсумків низки психологічних тренінгів, упродовж яких навчалися соціальні працівниці не тільки допомагати іншим, а й не дати собі вигоріти емоційно.

Упродовж навчальної сесії цього дня соціальні працівники ознайомилися із цікавими і важливими для роботи темами, що стосуються того, як правильно надати психологічну підтримку населенню у забезпеченні їх психологічного здоров’я, а також відпрацювали практичні навички на відновлення емоційного стану самих соціальних працівниць, виконали цікаві завдання для розуміння суті роботи і себе як особистості в царині надання соціальних послуг.

– Такі заняття без сумніву корисні для працівниць, які надають соціальні послуги особам, що потрапили у складні життєві обставини, – ділиться враженнями керівниця структурного відділення соціальної роботи Шумської ОТГ Людмила ТИМОЩУК. – Ми відкрили для себе чимало технік, методів роботи, обмінялися досвідом. І що дуже важливо, навчилися, як у складних ситуаціях не втрачати врівноваженість, витримку, самовладання, як зберегти власне здоров’я.

Цікавою і важливою частиною тренінгу була тема організації командної взаємодії фахівців соціальної роботи - від теорії до практики, впродовж якої учасниці у групах вирішували, як найефективніше організувати роботу соціальної служби у громаді, ділилися думками, цікавими рішеннями, які планують застосувати в роботі.

– Сучасне суспільство очікує від соціальних працівників не лише надання допомоги, а й активної участі у формуванні соціальної політики та розвитку громад. Жінки, які працюють у цій сфері, володіючи глибокими знаннями та емпатією, мають потенціал стати ефективними спеціалістками, яких очікує суспільство. Здатність розуміти та співпереживати людям, які перебувають у складних життєвих обставинах, вміння встановлювати довірливі стосунки та надавати емоційну підтримку – якості, які вже маєте. Тепер ви отримали фахові знання як соціальні працівниці. Відтак, володіючи необхідними знаннями та якостями, можете стати ефективними лідерками, які сприятимуть розвитку суспільства та покращенню життя людей, – сказала на завершення навчальної сесії Лариса РИМАР.

Практичним результатом тренінгів, аналізу соціальними працівницями потреб громади, інформації, яка б допомогла тому, хто потрапив у складні життєві обставини, стали бюлетені, які за пропозицією тренерки виготовили учасниці занять як домашнє завдання. 

Контакти

  • Валентина Баца

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.