Проєкт спрямовано на підсилення соціальної інтеграції та адаптації ВПО, зокрема осіб з інвалідністю, які мешкають у громадах Вінницької області шляхом сприяння розвитку соціальних механізмів взаємодії та взаємопідтримки, забезпечення життєстійкості, надання психосоціальної допомоги.
До участі у проєкті представники ГО «Паросток» планують залучити більше 200 внутрішньо переміщених осіб з Вінницької, Жмеринської, Могилів-Подільської та Козятинської територіальних громад, які потребують підтримки, соціалізації та створення інклюзивного середовища.
Проєкт реалізовуватиметься протягом року та включатиме: серію освітніх тренінгів, психосоціальну підтримку, консультації, інтеграційні та рекреаційні заходи.
Основними етапами реалізації проєкту будуть:
Ініціатива вже отримала підтримку з боку органів місцевого самоврядування Вінниччини.
Як зазначила Галина Якубович, заступник Вінницького міського голови: «Всі проєкти «Паростка» робляться на користь людям, і цей проєкт буде продовженням низки попередніх успішних реалізацій чудових ідей».
При цьому Світлана Ярмоленко, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОВА, підкреслила: «У нас вже створені ради ВПО, вони дієві, і ми будемо раді співпраці з ГО «Паросток» в межах проєкту».
А Валентина Войткова, директор Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради, окремо виділила роль потенціалу команди в реалізації проєкту: «Не можливо залишатися байдужим, коли бачиш, як у команди горять очі. Назва «Паросток» говорить сама за себе – це означає, що всі ініціативи будуть зростати, приносити добрий плід і радувати багатьох!»
Про важливість проєкту під час презентації зауважила й Ірина Репало, секретар Козятинської міської ради: «Ми, представники державного сектору, не маємо права відмовити в таких ініціативах, які підтримуються людьми, громадськістю!»
Дана ініціатива, за словами Олени Омельченко, керівника проєкту «Соціальна згуртованість в дії», унікальна не лише сегрегацією ВПО та місцевих мешканців: «Це один із небагатьох проєктів культурного напрямку, а не лише просвітницько-психологічного. Тут закладені такі цікаві маршрути подорожей, що я, як переселенка, сама теж охоче буду їздити принагідно, тому що ми не знаємо того краю, де мешкаємо!»
Тож учасники й учасниці проєкту будуть не лише вчитися, а й знайомитися одне з одним, пізнавати край, що надав надійний прихисток під час військових дій в Україні!
Отже, старт проєкту офіційно оголошено! І, як наголосила Ірина Саранча, голова ГО «Паросток», ця ініціатива – найкращий спосіб почути тих, хто потребує підтримки: «Всі ми можемо бути дотичними до покращення якості життя осіб з інвалідністю з числа ВПО. Кожен з них має свою історію. І для нас важливо почути історії цих людей!»
Організатори, члени команди ГО «Паросток», та представники органів місцевого самоврядування впевнені, що «Соціальна згуртованість в дії» сприятиме не лише підтримці ВПО з інвалідністю, а й формуванню стійких соціальних зв’язків, що матимуть довготривалий позитивний вплив на громади.
Коментарі