Протягом двох днів, 8 та 9 березня до Дня боротьби за права жінок, глядачі й глядачки мали змогу побачити й відрефлексувати п’єси, у яких гостро постає тема домашнього насилля проти жінок та їх болісний досвід: «Війна фрау Козак» та «Стікери» у режисерській постановці Світлани Федєшової та Василя Колісника. Ці історії пронизані правдою, яка змушує замислитися. Вони – про біль, що ховається за зачиненими дверима. І водночас – про силу. Силу говорити та змінювати.
Після кожного перформативного читання проходили тематичні обговорення за участі фахових експертів та експерток проєкту «Розриваючи тишу», представників Львівської ОВА, творчої спільноти театру й духовенства. Обговорювали не лише самі п’єси, а й реальні шляхи подолання насильства, адже це проблема, яка стосується кожного.
«Ці мистецькі заходи стали безпечним простором для відвертого діалогу. Саме так мистецтво має говорити про складні теми – тонко, емоційно, але водночас потужно. І чим більше людей ми зможемо залучити до цієї розмови, тим ближчими будемо до суспільства без страху та болю» — зазначає Юлія Рудюк, координаторка проєкту «Розриваючи тишу».
Вже незабаром пʼєсу у форматі подкаст-перформансу можна буде послухати на Аудіосцені Театру Лесі Українки на Spotify, Apple Podcasts та YouTube
Слідкуйте за оновленнями за посиланням:
teatrlesi.lviv.ua/event/audiosczena-teatru-lesi/
Про проєкт
«Розриваючи тишу» – це ініціатива, запроваджена благодійним фондом «Запорука» за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та гуманітарної допомоги Women’s Peace & Humanitarian Fund (WPHF). WPHF – це міжнародний фонд, що підтримує ініціативи, спрямовані на посилення спроможності жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та побудові миру.
Довідково
Про фонд «Запорука»
«Запорука» – благодійний фонд з багаторічним досвідом у сфері охорони здоров’я, заснований у 2008 році. Ми допомагаємо долати життєві виклики, аби українці відчували власну цінність та гідність під час лікування та у скрутні часи, керуючись трьома цінностями: людяність, чесність, ефективність.
З моменту заснування, фонд підтримав родини важкохворих дітей і створює умови, аби сім’ї були разом під час лікування. З 2009 року надали можливість 1347 дітям та їх родинам безоплатно проживати на «Дачі». Це перший в Україні родинний дім, де сім’ї важкохворих дітей можуть проживати безоплатно поруч з лікарнею.
Офіційний сайт: zaporuka.org.ua
Про партнерів:
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) – це єдиний глобальний механізм, створений виключно на підтримку участі жінок в процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги.
WPHF, керований низкою представників громадянського суспільства, урядів та ООН, — це трастовий фонд за участі багатьох партнерів, який мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудова міцного миру.
Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного «Жінки, мир, безпека» та реалізовують гуманітарну діяльність у 41 країні світу, які постраждали від кризи.
Подія підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
Коментарі