Сьогодні, коли Україна переживає важкі часи, підтримка психологічного здоров’я стає надзвичайно важливою. Саме в цьому напрямку працює молода, але амбітна громадська організація “Стилус”. Їхня мета – створити громаду, де панує справедливість, інклюзивність та рівні можливості для всіх, де кожен українець має шанс розкрити свій талант і внести вклад у розвиток країни.
Через освітні програми, соціальні проєкти та інформаційні кампанії, ГО “Стилус” прагне надихати людей на позитивні зміни та формувати відповідальне громадянське суспільство. І хоч досвід та грантова історія мають значення для донорів, “Стилус” доводить: стартувати треба, а допомога прийде!
Першим успіхом став грант в межах програми «Допомога ВПО в Західному регіоні через місцеві партнерства», яку реалізує «Благодійний фонд «Крила надії»» за підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та програми «Допомога на місці» MEDEVAC czech. Так народився проєкт з психосоціального відновлення осіб, що постраждали від російсько-української війни.
Вдячні щиро команді ГУРТ, бо інформацію про цей сайт почерпнули на їх поталі.
Чому це так важливо?
Вимушене переміщення внаслідок війни завдає величезної шкоди психологічному стану людей. Дослідження показують, що посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) та депресія у постраждалих від конфлікту можуть в 7-10 разів перевищувати показники у нетравматизованих групах. Найбільш вразливою є молодь, де поширеність ПТСР сягає 32,6%. [1]
За оцінками ВООЗ, 32% переміщених осіб страждають від ПТСР, а 74% потребують психологічної допомоги, яка, на жаль, не завжди доступна. Хоча українці в цілому оцінюють свій стан психічного здоров’я як середній, частка тих, хто вважає його незадовільним, зростає, особливо серед молоді 25-44 років. 77% українців переживають стрес або сильну нервозність. І з тих, хто потребує психологічної підтримки, лише 45% можуть її отримати. [2]
[1] - Олександр Напрєєнко, Роман Долинський - Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) і супутні з ним депресивні симптоми в осіб з регіонів, що значно постраждали від агресії РФ - https://uk.e-medjournal.com/index.php/psp/article/view/517
[2] - Психічне здоров’я молоді в умовах військових конфліктів - https://czasopisma.marszalek.com.pl/images/pliki/ve/3/ve305.pdf
Реальна допомога на місцях
У межах програми на базі прихистку “Твоя опора” ГО”Стилус” лише за три місяці реалізації проєкту надав значну підтримку ВПО: 75 осіб отримали індивідуальні психологічні консультації. Було проведено 11 груп підтримки з елементами майндфулнес, у яких взяло участь 129 осіб; 11 арт-терапевтичних занять для дорослих, якими скористалися 126 осіб; та 11 арт-терапевтичних занять, у яких взяли участь 125 дітей. З психосоціальних тренінгів взяло скористало 109 дітей та 71 дорослих . Важливий акцент зроблено на працевлаштуванні, за три місяці 153 особи працювали з рекрутером в груповому та індивідуальному форматі.
Психотерапевтка Олена Коссак, яка задіяна в проєкті для надання психотерапевтичних послуг вимушено переміщеним людям, ділиться: “Людям треба було вибратися з цієї війни, втекти. Вони пережили жахіття: втрату домівок, загибель близьких, тортури, приниження. Ми говоримо про дуже сильне застрягання в травмі, що людина постійно плаче і потребує вже медикаментозної підтримки, щоб вийти з фіксації в цій травмі, з цього стану”.
Вона наголошує на важливості підтримки в інтеграції у нові громади, вирішенні побутових конфліктів та подоланні кумулятивного ефекту проблем. “Контузії, панічні атаки, високий рівень тривоги – це той багаж, яким нагородила війна. Ми це гарно все пропрацьовуємо техніками EMDR, дихальними техніками, методами заземлення. Я навчаю своїх клієнтів справлятися з панічними атаками, з поверненням цього стану так, щоб поступово сама травма вже інтегрувалася в особистість”.
Громадська організація “Стилус” висловлює щиру подяку «Благодійному фонду «Крила надії»», Міністерству внутрішніх справ Чехії та програмі «Допомога на місці» MEDEVAC czech за підтримку та віру в їхній потенціал.
Разом, як невтомні бджоли, малі та великі організації творять сильну Україну! Важливо підтримувати молоді ініціативи, адже саме з них виростають важливі зміни.
Коментарі