Під час засідання учасники обговорили додатки до проєкту Статуту, які визначають порядок реалізації таких форм громадської участі, як загальні збори (конференція) жителів, місцева ініціатива, громадські слухання, консультації з громадськістю. «Порядок реалізації того чи іншого інструменту треба визначати максимально зрозуміло та реалістично для мешканців. Необхідно враховувати рівень активності жителів, сформовану культуру їх взаємодії з владою та особливості громади. Тому особливу увагу приділяємо визначенню кількісних показників (кількість жителів для ініціювання питання, збору підписів тощо та строки організації та проведення заходів, - зазначив Олег Бондаренко, заступник голови робочої групи.
Нагадуємо, що 6 січня 2025 року Президент України підписав Закон №3703 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (законопроект №7283). Ключове положення - обов’язковість затвердження статутів територіальних громад та визначення основних питань, що регламентуються статутами. Закон передбачає, що порядок ініціювання, проведення та застосування механізмів місцевої демократії регулюється органами місцевого самоврядування у статутах громад або окремих рішеннях місцевих рад.
Що ще важливе для територіальної громади та потрібно врахувати в процесі розробки Статуту:
Законом вносяться зміни до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад», завдяки яким визначаються основні механізми реалізації прав громадян України на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні, своєчасне і повне отримання інформації про діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Забезпечення умов для розвитку та використання форм громадської участі 3-х територіальних громад Київської області» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
#ФондВідродження
Коментарі