10 грудня вони зібралися на перше з чотирьох засідань робочої групи, що відбудуться в громаді в рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях», який реалізується ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Впродовж наступних місяців представники громади досліджуватимуть її потенціал, можливі точки росту та шукатимуть ефективні управлінські рішення для розвитку території.
Секретар селищної ради Сергій Великохатній зазначив: «Стратегія розвитку громади — це не просто документ, а орієнтир на майбутнє в сучасних реаліях». Він наголосив на важливості врахування в стратегічному документі поглядів місцевих мешканців і представників бізнесу, адже саме їхні думки є ключем до створення ефективного та реалістичного плану розвитку.
У рамках зустрічі експерт проєкту Тарас Рашкевич презентував аналітичний звіт, що охоплює основні соціально-економічні показники регіону. Поділившись на групи, учасники провели SWOT-аналіз для громади, обговорили, які саме переваги можуть стати рушійною силою для громади, а також окреслили потенційні виклики та можливості для їх подолання.
Представниця громадськості Оксана Мельник переконана, що стратегія дає розуміння куди рухатись і чого прагнути громаді. Саме тому вона бере активну участь у її розробці в складі робочої групи.
«Ми дуже багато попрацювали, визначили сильні та слабкі сторони, окреслили загрози та можливості. І це було чітко. Всі могли поділитися своєю думкою та висловити аргументи за і проти», — ділиться враженнями пані Оксана.
Наступне засідання робочої групи відбудеться вже в новому році та буде присвячено представленню результатів опитування бізнесу та мешканців громади, роботі над формуванням бачення розвитку громади та розробленню дерева цілей.
Проєкт реалізовується ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» у рамках проєкту «Стратегічне планування в Сумській, Харківській та Чернігівській областях» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.
Коментарі