bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Будувати спільноту в часи війни
12.12.2024

Цей рік став важливим і натхненним для  української спільноти практики театру пригноблених, яка допомагає людям через партисипативний театр в громадах переосмислювати складні ситуації, знаходити рішення та будувати діалог. У 2024 році спільнота розширила свою діяльність, охопивши нові регіони, актуальні соціальні теми та долучивши  нових учасниць та учасників, які готові змінювати себе і світ навколо.

Щорічна школа театру пригноблених (ШТП) стала навчальним інклюзивним простором та майданчиком для глибоких розмов про виклики, що стоять перед українським суспільством. Цьогоріч ми створювали такі простори у Львові, Одесі, Рівному, Києві, Житомирі, Запоріжжі та Хмельницькому. Теми заходів були надзвичайно різноманітними:  відкриття світу нечуючих людей,  підтримка ветеранів, діючих військових та їхніх сімей,,  матерів дітей з розладами аутистичного спектра (РАС), насильство в театрі, яке залишається невидимим. Ми працювали зі студентськими спільнотами та підлітками, організувавши простори для діалогу, які допомогли молоді висловлювати свої думки та шукати спільні рішення.

Як зазначила одна із учасниць:

“Форум-театр — це не просто сцена, це спосіб переосмислити реальність. Це простір, де можна говорити про найважливіше й бути почутим.”

У 2024 році в межах менторської програми ШТП студентки та студенти провели свої перші заходи, отримавши надзвичайно позитивні відгуки. Цей досвід підтвердив їхню готовність стати повноцінними Джокерами та Джокерками.

“Цей досвід показав мені, як важливо створювати простір, де кожен голос буде почутий,” — поділилася Іванна Голуб з Рівного, яка провела свій перший захід.

29 листопада  у Києві 11 студентів та студенток Школи отримають сертифікати та приєднаються до ширшої спільноти практики театру пригноблених, яка святкуватиме рік своєї діяльності. За цей рік вона стала простором для обміну досвідом, емоційного зв’язку та підтримки, професійного розвитку.

“Відчуваю що людям це допомагає, приносить користь і задоволення, це причетність до цікавих процесів і унікальної методики, яка набирає популярності в Україні”, -  ділиться одна з учасниць спільноти про цінність спільноти для неї.  

Як зазначила Яна Салахова, голова ГО Театр змін та співзасновниця Школи:
“Спільнота є логічним продовженням комунікації після навчання, де ти продовжуєш вчитися через взаємодію з іншими людьми, які розділяють спільні цінності діалогу, справедливості та прагнуть змін. Тішить що за рік існування люди відчули  цінність емоційного зв’язку та підтримки”..”

Для довідки: Форум-театр — одна з найпоширеніших методик театру пригноблених у понад 120 країнах світу, яка спрямована на побудову діалогу з людьми, які почуваються виключеними з суспільства через свою соціальну приналежність, складні життєві обставини, культурні та інституційні практики упередженого ставлення. 

Школа Театру пригноблених — це спільна ініціатива джокерів/ок театру пригноблених - Яни Салахової, Владислави Крижної, Ані На, Лариси Головко, Алли Мельничук та Наталії Тітійової, яка наразі реалізується за підтримки громадської організації “Театр змін”. Ідея Школи зародилася під час установчої зустрічі у Бердянську в серпні 2021-го року. Більше про цілі та дизайн Школи читайте тут -
https://teatrzmin.org.ua/shhorichna-shkola-teatru-prygnoblenyh/

 

Контакти

  • danilovacooperation

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.