bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Міжнародна технічна допомога та її облік: зустріч голів громад Донеччини
11.12.2024

Територіальні громади отримають від партнерів міжнародну технічну допомогу. Важливим питанням є її освоєння та облік, що й стало темою ділового заходу для голів територіальних громад Донеччини.

Регіональний офіс «U-LEAD з Європою» у Донецькій області організував зустріч з головами територіальних громад регіону. Подія стосувалася використання, моніторингу та обліку міжнародної технічної допомоги, у тому числі від U-LEAD.

«Територіальні громади Донеччини отримали від Програми «U-LEAD з Європою» та інших партнерів чимало технічної допомоги, яка включала транспортні засоби, генератори, інструменти та інше обладнання. Важливим є питання правильного оформлення документації на отриману допомогу, процесу моніторингу її використання та звітності. Наша команда вирішила провести діалоговий захід, щоб обговорити з головами громад отриману допомогу та надати роз’яснення щодо її обліку», – повідомила керівниця Регіонального офісу U-LEAD у Донецькій області Вікторія Троценко.

Вікторія Троценко додала, що в Донецькій області в рамках ініціативи «Зміцнення стійкості на місцях. Підтримка екстрених ремонтів у громадах» протягом липня-вересня допомогу отримали Черкаська, Селидівська, Новогродівська, Мирноградська та Гродівська територіальні громади.

Радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування U-LEAD Юлія Тертична нагадала учасникам заходу, що під міжнародною технічною допомогою (далі МТД) слід розуміти фінансові та інші ресурси та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються партнерами з розвитку на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України.

Юлія Тертична розповідала про види МТД і алгоритм дій органів місцевого самоврядування для її отримання  та використання. Експертка детально роз’яснила кожен етап цього процесу та наголосила на важливості дотримання норм чинного законодавства. Говорили й про процедуру передачі майна на баланс інших комунальних установ та контроль за використання МТД.

Про бюджетний та бухгалтерський облік МТД головам громад Донеччини розповідав радник з питань муніципальних фінансів та управління U-LEAD Віктор Сміренський.

«Уся отримання міжнародна технічна допомога має мати належне документальне оформлення. Важливо дотримуватися змісту меморандуму, який підписувався між ОМС та надавачем допомоги. В цьому документі є інформація про цільове призначення МТД, вартість переданих матеріальних цінностей та експлуатаційна документацію. Якщо говорити за рухоме майно, то воно повинно бути зареєстрованим згідно з чинним законодавством та поставлене на баланс», – пояснив радник.

Експерт назвав ключі вимоги щодо оформлення всієї документації для належного обліку МТД. Віктор Сміреньский проаналізував проведення моніторингу використання МТД та розповів про відповідальність за порушення цих вимог.

Про досвід отримання та використання технічної допомоги розповідав начальник Черкаської селищної військової адміністрації Олексій Кривоконь:

«Програма «U-LEAD з Європою» є давнім партнером нашої громади та завжди нас підтримує. Особливо цінною є технічна допомога у вигляді транспортних засобів та інструментів, без якої нам було б важко долати низку викликів в умовах воєнного стану. Автомобілі задіяні на 100% та постійно допомагають жителям нашої громади в евакуації чи інших питаннях. Дякуємо й за цю зустріч, роз’яснення експертів та спілкування. Вдалося почути багато корисної інформації та отримати відповіді на питання щодо обліку технічної допомоги, які давно турбували».

Олексій Кривоконь переконаний, що отриманий транспорт та комплекти інструментів допоможуть Черкаській громаді оперативніше долати наслідки російської агресії, відновлювати інфраструктуру та покращувати умови життя для своїх жителів.

«Допомога, надана Новогородівській громаді від U-LEAD, була дуже важливою та потрібною. Наше комунальне підприємство, на яке передана отримана техніка та інструменти, раніше займалося вивезенням сміття чи іншими роботами. Натомість воно не мало необхідної матеріально-технічної бази для вирішення гуманітарних потреб жителів громади. Отриманий транспорт ми використовуємо для розвезення гуманітарної допомоги, що раніше робити було складно. Дякуємо за надану допомогу та подальшу підтримку», – поділився в.о.начальника Новогродівської міської військової адміністрації Костянтин Дробот.

Очільник громади відзначив й важливість таких діалогових заходів, які дозволять поспілкуватися з колегами, поділитися досвідом та отримати фахові роз’яснення, зокрема в частині обліку міжнародної технічної допомоги.

«Приємно було поспілкуватися з очільниками громад Донецької області та почути їхній досвід у використанні наданої допомоги від U-LEAD. Ми розуміємо, що в такий складний час співпраця та партнерство у вирішенні спільних викликів є ключовими. У подальшому ми продовжуватимемо надавати інституційну підтримку громадам Донеччини та працюватимемо над посиленням їхньої спроможності», – резюмувала Вікторія Троценко.

Контакти

  • Сергій Волохатий

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.