bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Прозорість у дії: понад 170 журналістів та активістів опанували тонкощі корпоративної реформи
13.11.2024

 Цей курс навчання підготовлено спільно з проєктом «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA) та завдяки підтримці американського та британського народів, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) за підтримки Департаменту міжнародного розвитку Великої Британії (UKaid).

Три модулі програми охопили ключові теми:

  • Корпоративна реформа (24 вересня);
  • Приватизація та оренда державного майна (8 жовтня);
  • Відкриті дані та фандрейзинг у контексті реформи (24 жовтня).

Навчання проходило у форматі інтерактивних вебінарів, на яких виступали провідні експерти проєкту USAID/UKaid SOERA, Фонду державного майна України, Прозорро.Продажі, ГО «Інтерньюз-Україна» та інші. Спікери ділилися актуальною інформацією, реальними кейсами та практичними прикладами.

Фінальний захід, присвячений підведенню підсумків, відбувся 9 листопада. Його відвідувачами стали ті учасники курсу, які сумлінно відвідували заняття, виконували домашні завдання та здобули найвищі результати. З привітальними словами виступили Мілан Павлович, заступник голови місії USAID Ukraine, перша віцепрем’єр-міністерка України, міністерка економіки України Юлія Свириденко та представники  інших органів влади.

Захід став платформою для обміну досвідом та налагодження контактів між учасниками. Усі учасники курсу отримали сертифікати про навчання, а найкращі 10 – нагороджені річною підпискою на аналітичний сервіс OpenDatabot, який є потужною платформою для аналітичної роботи з відкритими даними і допомагає медійникам та громадським активістам швидко знаходити важливу інформацію для своїх розслідувань та моніторингової діяльності.

Чому це важливо?

Реформування управління державним та комунальним майном – це фундаментальний процес трансформації економіки України. Професійна комунікація цих змін через медіа та громадський сектор не лише забезпечує прозорість реформ, а й створює середовище суспільної підтримки для впровадження кращих управлінських практик у державному секторі, подолання корупції та підвищення ефективності держпідприємств.

Вебінари дозволили отримати поглиблені знання про корпоративну реформу та приватизацію, а також вміння проводити громадський контроль за реформами. Однак саме реальні приклади стосовно тієї чи іншої теми та власний досвід спікерів були особливо цінними. У своїй роботі під час написання матеріалів я обов’язково використовуватиму отримані знання”,  — ділиться журналістка та учасниця курсу Анна.

Що було на вебінарах?

  • Експертний контент: Програма вебінарів охопила широкий спектр тем, від основних принципів корпоративного управління до практичних аспектів приватизації та використання відкритих даних.
  • Інтерактивне навчання: Учасники мали змогу не лише слухати лекції, але й брати активну участь у дискусіях, ставити питання та виконувати практичні завдання.
  • Реальні кейси: Спікери ділилися своїм досвідом та прикладами з реальної практики, що допомогло учасникам краще зрозуміти складність та багатогранність реформ.

Проходження серії вебінарів допоможе журналістам краще висвітлювати теми щодо реформи управління державним та комунальним майном у своїх матеріалах, наголосила Наталія Руденко, операційна директорка ГО “Інтерньюз-Україна”: “Кожен з учасників програми продемонстрував не лише високий рівень залученості під час навчання, але й справжню готовність впроваджувати отримані знання на практиці. “Інтерньюз-Україна” має багаторічний досвід роботи з медіа та громадським сектором, і цей курс є важливою частиною нашої місії. Навіть у цей складний для України час прозорість управління державним майном та ефективна приватизація є важливими складовими нашої економічної стійкості та запорукою подальшого розвитку держави”.

Контакти

  • Ірина Сов’як

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.