Науковиця, викладачка та суспільна діячка, засновниця Гендерного клубу Дніпро Ганна Мягких навчала українських підлітків-переселенців в Німеччини. А нещодавно заснувала соціальний простір для просвітництва серед жінок і молоді в рідному місті - простір резильєнтності «CAMPUS».
Цей простір функціонує в новому для України форматі – як соціальний бізнес. Тобто в «CAMPUS» проводяться соціально-значущі заходи безкоштовно, а частину часу простір функціонує як комерційна площадка для івентів. Таким чином забезпечується самозарадність проєкту. Також з метою збору донатів на статутну запущено в продаж лінійку фірмового мерчу із принтами української художниці Сандри Берези.
Ганна Мягких багато років займається розвитком Гендерного клубу Дніпро. Вона щиро вірить та обстоює те, що в країні мають бути забезпечені рівні можливості для чоловіків та жінок. Також її особистий виклик - протидія будь-яким проявам дискримінації.
За останнє десятиріччя Гендерний клуб Дніпро на чолі з Ганною реалізував низку важливих довгострокових проектів, заходів та акцій, спрямованих в тому числі на розширення соціальних, політичних, економічних прав жінок, а також просвітництво для молоді.
З початком великої війни Ганна евакуювала двох дочок і чоловіка з важкою інвалідністю. Розпочати життя заново в екстреному порядку довелося у Німеччині. Втім вона не впала в розпач та не склала руки. Вже невдовзі Ганна розпочала працювати вчителькою в німецькій школі - займалася саме з українськими дітьми з родин переселенців, які опинилися в німецькому місті Дрезден. Як волонтерка проводила тренінги із сексуальної освіти для молоді з метою запобігання ризикованій поведінки молоді, до якої підлітки схильні через стрес і психологічні травми через війну.
В той же час вона продовжує активну громадську діяльність для своїх співвітчизниць. У 2023 році разом з командою Гендерного Клубу Дніпро і партнерами Ганна Мягких організовує Ретрити для вдів і дітей загиблих захисників України. Особливістю цих заходів є надання психологічної допомоги одночасно і мамам, і дітям. Було проведено вже 4 десятиденні Ретрити для 32 осіб кожен в Трускавці, в Словакії і в Фінляндії.
У 2024 році локальний Гендерний EdCamp для освітянства і адміністраторок освіти був присвячений гостро актуальному питанню - інтеграції вимушених переселенців у нових громадах, соціальних спільнотах, закладах освіти тощо.
Восени цього року Ганна Мягких з командою Гендерного Клубу Дніпро дала старт двом великим просвітницьким проектам у Дніпрі. Це зокрема масштабне навчання для вчителів з усієї області, які отримали корисні знання та методики для роботи з дітьми з родин переселенців - їх все більше приходить навчатися у школи Дніпра та області. А також навчання психологинь методикам роботи із людьми, які проживають втрату.
Крім того, просто зараз реалізується цікавий просвітницький проект для дніпровських підлітків та молоді, яким вкрай важливо соціалізуватися, мати можливість спілкуватися, долати постійний стрес у наш надскладний воєнний час.
Школярки/-и з Дніпра, які навчаються в місцевих школах, гімназіях, ліцеях, за допомогою досвідчених тренерок/-ів отримують корисні знання з фінансової та медійної грамотності, штучного інтелекту, сексуальної освіти, професійної орієнтації, а також з великим захопленням опановують техніки арт-терапії.
Зараз Ганна Мягких продовжує активну діяльність для підтримки України, соціального прогресу та гендерної рівності. Зокрема, громадська діячка активно комунікує в політичному середовищі Німеччини, серед дружніх до України політичних сил задля продовження підтримки нашої країни з боку німецьких партнерів.
Коментарі