Презентація напрацювань проєкту «Забезпечення участі громадян для ефективного відновлення Новобілоуської громади Чернігівської області», який був реалізований громадською організацією «Центр Доброчин», відбулась 29 жовтня 2024 року в Чернігові.
Новобілоуський сільський голова Дмитро Федоров зауважив, що головне те, що План не розроблявся в кабінеті у сільського голови разом з експертами – він не є баченням вузького кола людей. Велика кількість людей брала участь в процесі напрацювання документу. В першу чергу, план важливий тим, що дає порядок першочергових дій.
Експерти Центру Доброчин презентували План відновлення та розвитку Новобілоуської територіальної громади на період до 2027, який був розроблений спільно з жителями громади і бізнесом, погоджений з Чернігівською ОВА та затверджений на сесії Новобілоуської сільської ради.
Новобілоуська громада є найбільшою сільською громадою у Чернігівському районі. Вона межує з м. Черніговом і має досить вигідне географічне розташування: не є прикордонною і практично (крім села Кувечичі) не входить до 30 кілометрової зони до кордону з білоруссю.
Фінансові можливості Новобілоуської сільської ради суттєво звузились за останній рік. Після вилучення “військового ПДФО” спроможність бюджету громади для реалізації проєктів відновлення і переходу до розвитку стала мінімальною. Тому для сільської ради важливо налагодити системну роботу по залученню грантів, розширити співпрацю з міжнародними фондами, активніше розвивати партнерства з європейськими муніципалітетами.
Учасники пресконференції підкреслили важливість залучення громадськості до процесів відновлення на локальному рівні. Адже відбудова відбувається на саме місцевому рівні, тому критично необхідно забезпечити реальну участь жителів громад та бізнесу в процесах планування та реалізації відновлення.
Діяльність проводиться ГО «Центр Доброчин» в рамках проєкту «Забезпечення участі громадян для ефективного відновлення Новобілоуської громади Чернігівської області» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
Коментарі