bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

У Києві відбулася прем’єра документалки «Перемоги 118» – про удар росії по будинку в Дніпрі
25.10.2024

Стрічку створила Платформа пам’яті “Меморіал” спільно з відеопродакшеном Агенції “Або”. Режисерка Тетяна Комунар вважає важливим досвід співпереживання трагедії під час публічного показу фільму, на якому в кінозалі було більше 60 глядачів.

 


 

Я б хотіла, щоб фільм провів глядача через співпереживання втрати до опори. У фільмі герої розповідають про те, як вони знайшли в собі сили пройти через цей трагічний досвід. Тому я називаю цей фільм терапією, бо ми разом з героями шукаємо шлях до зцілення. Ми маємо лікувати свої рани і рани одне одного. І, звісно, ми маємо гучно нагадувати про злочинців, називати їхні імена і вимагати покарання. Стільки, скільки буде потрібно, – каже режисерка Таня Комунар.

 

 

Гостею прем’єрного показу стала одна з героїнь стрічки Анастасія Швець. Вона вижила під час ракетної атаки. Під завалами будинку загинули її батьки подружжя Наталя і Максим Швеці. 

Участь у зйомках – це була та довга розмова, після якої стає трошки легше. Я вперше дивилася стрічку, і я не очікувала, що вона буде настільки великою, об’ємною, настільки болючою. Важкими для мене були моменти не самого мого інтерв’ю, а ті кадри, які я не бачила. І також важко було у темі загибелі батьків, але цей біль не загоїться ніколи”, — каже Анастасія.
 

Дівчина вважає, що ця стрічка важлива не лише для українців, а й для іноземної аудиторії, якій має стати нагадуванням про те, що Україна стримує війну і потребує підтримки, інакше ця війна стане реальністю всієї Європи.

Експерткою у фільмі виступила Марина Слободянюк, керівниця розслідувань організації Truth Hounds. На показі вона розповідала про розслідування злочину і причетних до нього військових рф. Зокрема, в день анонсування фільму Головне управління розвідки повідомило про те, що в росії ліквідували начальника штабу російської авіаційної ескадрильї Дмитра Голенкова, причетного до удару по багатоповерхівці на Набережній Перемоги, 118 у Дніпрі та інших смертельних атак по цивільних об’єктах в Україні.
 

Наприкінці показу глядачі вшанували хвилиною мовчання всіх, чиє життя забрала та ракетна атака ворога. Співзасновниця Платформи пам’яті Меморіал Гаяне Авакян наголосила, що частина імен загиблих досі не названа. 

 

З початку повномасштабного вторгнення росії команда Меморіалу створила 18 документальних фільмів у пам’ять про полеглих захисників України та вбитих цивільних. Ми хочемо продовжувати називати імена і розповідати історії людей, чиє життя обірвала росія, щоб зберегти пам’ять про ціну нашої свободи. Тому ми оголосили про старт кампанії Донат на пам’ять, в якій просимо українців підтримати нас і стати поряд з нами у справі вшанування загиблих”, – каже Гаяне.
 

Команда Меморіалу планує показ стрічки “Перемоги 118” у Дніпрі та шукає партнерів для показів за кордоном. Для широкої аудиторії стрічка згодом стане доступна на YouTube-каналі платформи пам’яті.

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.