Громадська організація «Центр Доброчин» розпочала реалізацію нової ініціативи, направленої на підвищення стійкості 4 пілотних територіальних громад Чернігівської області. Географічний охоплення: Ріпкинська, Городнянська, Менська та Бахмацька територіальні громади.
15 жовтня команда проєкту провела стартову координаційну зустріч, де обговорила питання взаємодії та комунікації як всередині команди, так і з пілотними громадами. Діяльність передбачає навчальний та інформаційний компоненти, а також конкурс міні-грантів.
Нині місцева влада змушена вирішувати нагальні питання у своїх громадах, пов’язаних із наданням послуг жителям, забезпеченням доступу до медицини, шкіл для дітей та питань безпеки. Все, що пов’язано з безпекою та швидким відновленням. При цьому кількість наданих послуг має залишатися на тому ж рівні, наскільки це можливо. Наразі місцева влада отримує нові навички управління громадою у воєнний час та розбудови соціальної згуртованості серед жителів. Людський капітал стає пріоритетом.
Керівник проєкту Наталія Дрозд зазначила, що територіальні громади повинні не лише реагувати на ситуаційній основі, але й планувати та інвестувати в майбутнє, в людей. Немає універсального рішення для досягнення стійкості. Органи місцевого самоврядування та жителі повинні визначити, які дії стосуються їхніх власних умов і можливостей і як забезпечити стійкість. Це допоможе місцевій владі ефективно впоратися не лише з наслідками російського повномасштабного вторгнення, але й забезпечить стійкість.
«Громадянська активність зросла і тепер настав час допомогти перенести фокус на системну участь жителів у процесах прийняття рішень» - підкреслив експерт проєкту Олександр Підгорний. Воєнний стан не є перешкодою для залучення жителів до прийняття рішень. Важливо шукати нові форми взаємодії, враховуючи безпекову складову. Тому важливо не лише створити законодавчі умови для впровадження інструментів громадської участі на місцевому рівні, а й забезпечити їх системне застосування.
Експерт проєкту Наталія Висіканець підсумувала, що дієва взаємодія між місцевою владою та жителями є критично важливою для підвищення стійкості територіальних громад.
Проєкт дасть можливість підвищити стійкість територіальних громад і ефективно протистояти наслідкам повномасштабного вторгнення Росії.
Діяльність проходить в рамках проєкту “Краща стійкість і зміцнення місцевої демократії в звільнених територіальних громадах Чернігівської області” за підтримки програми «Україна: допомога, стійкість, відновлення» - проєкт Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки (U3R).
Коментарі