З’явились нові «Казки на ніч» від Суспільного, серед яких народні казки й твори сучасних авторів, озвучені відомими українськими митцями, артистами та ведучими Суспільного Мовлення. Наразі опублікували майже 70 аудіоісторій у телеграмі.
Радимо долучитися до спільноти «Суспільне казки», адже так ви отримаєте перевагу першими слухати нові історії. Аудіоказки можна завантажити на телефон чи інший гаджет заздалегідь — це дуже зручно на випадок, якщо зникне світло.
Запрошуємо вас послухати 10 нових казок, які цього разу озвучили: тележурналіст та актор Майкл Щур, музикант Стас Корольов, музикантка та вокалістка гурту Dakh Daughters Руслана Хазіпова, співачка й лідерка проєктів «Indie-Ya», ІЯ, K.A.T.Y.A, INAIA Катя Рогова, артистка та сонграйтерка Катерина Офліян, соліст гурту Karta Svitu Іван Марунич, український реп-виконавець Vova zi Lvova.
Підпишіться на Суспільне Анонси на тій платформі, де вам зручно: телеграм або вотсап
Над проєктом працювала дитяча редакція цифрових платформ Суспільного Мовлення спільно з командою Радіо Культура за підтримки грантового проєкту ЄС «Посилення стійкості та потенціалу Суспільного Мовлення під час війни».
Слухати казки зручно на цифрових майданчиках Суспільного:
Також казки звучать у програмі «Вечірня колисанка» щовечора о 20:50 на Радіо Культура.
Читайте також: Сім повчальних казок на сім днів тижня: добірка для дітей та батьків від Суспільного
На каналі «Бробакс» ви можете знайти шість попередніх добірок казок у спеціальному плейлисті, який постійно оновлюється. А якщо ви спершу захочете почитати, про що ці казки, — зазирніть сюди.
Цікава добірка з 10 нових казок:
Казка про те, як соловейко навчав чоловіка розуму. Піймав чоловік соловейка, а соловейко вмовляє відпустити його й отримати три цінних уроки. Поміркував чоловік і вирішив вислухати пташку. Розповів соловейко свої поради та й полетів. З часом соловейкові стало цікаво, чи живе чоловік за його настановами. Тож вирішив перевірити. Чи пройшов чоловік перевірку — дізнайтесь у казці.
Казка про те, як дві жаби вирушили у подорож! Одна жаба, живучи у місті Кіото, хотіла побачити місто Едо. А інша, навпаки, з Едо вирушила до Кіото. Зустрілись жаби на високій горі між двома містами та й почали сперечатись чиє місто краще. Суперечка стала такою гострою, що жаби вирішили піднятись на вершину гори й переконатись, яке місто краще. Що сталось далі — слухайте у казці.
Казка про те, як курочка, гуси та кіт вирішили освіжитись у воді. Одного спекотного дня гуси вирушили на пошуки води, побачила їх курочка та й захотіла з ними. Дорогою до них долучився кіт. Побачили озеро, і гуси враз здійнялись у небо та й хлипнули у воду, а кіт з курочкою стоять на березі й бояться зайти… Слухайте продовження у казці.
Читайте також: Як створювати круті відео для TikTok: топ-5 порад від «Колайдера»
Казка про те, як полохливе мишеня перетворилось на могутнього тигра! Одного разу мишеня потрапило до хатинки чарівника. Жили вони разом і горя не знали. Аж раптом, мишеня вибігло з хатини та побачило кота, затрусилось зі страху та й побігло додому. Чарівник захотів допомогти миші і за ніч перетворив його на кота — щоб той не боявся. На наступний день зустріло мишеня-кіт собаку — і знову злякалось. Чи вийде у мишеняти перебороти свої страхи — слухайте у казці.
Казка про те, як дід з бабою знайшли чарівне джерело. У густому лісі дід почув, як жебонить струмочок. Підійшов ближче і побачив, що з-під скелі б’є джерело. Випив з нього водички — і згорблена спина випросталась, ще випив — і став молодим парубком. Побіг дід додому, щоб і баба випила молодильної води. Слухайте продовження у казці.
Читайте також: Суспільне оголосило переможця Нацвідбору на Дитяче Євробачення – 2024
Казочка про, те як Іван Побиван вигнав змія з села. Страшний змій лякав усе село, і вирішив залякати Івана та його дідуся. Але Іван виявився сміливим та хитрим, і протистояв змієві. Та так він себе проявив, що змій вирішив з ним дружити. Не довго та дружба тривала — адже одного дня змій вирішив спалити Івана Побивана у хаті. Та у хлопця був інший план. Слухайте продовження у казці.
Казка про доброго та вразливого гномика Шустика. Шустик потоваришував з куховаркою, яка працювала у будинку дядька Чомутака. Він почав безкорисливо допомагати їй щоночі прибирати, але, на жаль, старенька куховарка померла. На її місце прийшла нова — Агнес. Одного дня Агнес вирішила пожартувати над гномиком, Шустику це дуже не сподобалось і він пішов з будинку. Що сталось далі — слухайте у казці.
Казка про те, як все село ловило коржика. Попросив дід у баби спекти коржика — хто його зловить, той і з’їсть. Котиться коржик повз котика, та ніяк котик його зловити не може. Іде дід далі з коржиком, кидає його півнику — той також не вловив. Пішов він до праль — ті ганяють коржика, але вловити не можуть. Кому ж дістанеться коржик — слухайте в казці.
Читайте також: Прості істини у данському мультсеріалі «Їжачок» для наймолодших — добірка 10 перших мультфільмів
Казка про чарівний пензлик. Бідний хлопчик Малян завдяки чарівному пензлику здобув надприродну силу: усе, що він малював, оживало й ставало частиною реального світу. Дізнавшись про таке, поміщики села захотіли, щоб Малян працював у них. А як хлопець не погодився — вони запроторили його у в’язницю. Слухайте у казці всі пригоди хлопчика.
Казка про те, як лисичка застрягла у глечику. Дід попросив у баби сховати глечик з молоком під кущами. Побачила глечик лисичка та й встромила у нього голову. Випила з нього молоко, а голову висунути не може. Слухайте продовження у казці.
Читайте також: «Як українці українською заговорили»: прем’єра на Першому каналі Суспільного
Попередні 7 аудіоказок проєкту «Казки на ніч» озвучили: солістка гуртів «Крихітка Цахес» і «Крихітка» Саша Кольцова, актор та диктор, якого називають «українським голосом Альфа, Гомера Сімпсона і доктора Хауса» Євген Малуха, український музикант та мультиінструменталіст, відомий завдяки виступу на проєкті «Голос країни» та подальшій участі у дуеті «Yuko» Стас Корольов, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення та діджитал Дмитро Хоркін.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом «Повернись живим» для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
Коментарі