Понад 100 пропозицій щодо вдосконалення діяльності органів публічної влади під час експертної дискусії «Формування концептуальних і правових засад інституційного відновлення Луганської та Донецької областей: взаємодія представників влади та громадськості» обговорили керівники громад Луганщини та Донеччини, представники громадськості та наукової спільноти.
Усього експертною групою було надано понад 100 пропозицій щодо вдосконалення чинного закону України «Про правовий режим воєнного стану». Зокрема, й стосовно участі територіальних громад у вирішенні питань місцевого значення в умовах воєнного стану, що є дуже своєчасним у контексті неможливості проведення місцевих виборів та сприятиме підвищенню рівня ефективності та підзвітності влади у перехідний період.
Проблемні аспекти організації системи органів публічної влади, висвітила у своєму виступі керівниця апарату Луганської облдержадміністрації Надія Калігаєва: це питання фінансування військових адміністрацій на деокупованих територіях, чіткий розподіл та необхідність розширення повноважень військових адміністрацій.
Олексій Орловський, директор програми «Демократія і належне врядування» МФ «Відродження», підкреслив важливість запропонованих змін до законодавства, які стосуються не тільки роботи військових адміністрацій Луганської та Донецької областей, а також інших областей України, де створені військові адміністрації.
Під час другої частини заходу експерткою проєку Катреною Котеленець було презентовано результати річного моніторингу роботи органів влади Луганської та Донецької областей шляхом проведення контент-аналізу інформаційних повідомлень на офіційних сайтах та сторінках в фейсбук (загалом опрацьовано біля 200 тис. публікацій). Вивчались теми прозорості та відкритості їх роботи; характеру комунікації з громадськістю. За результатми визначено проблеми та розроблено пропозиції щодо формування інформаційної політики та налагодження діалогу.
Жвава дискусія розгорнулась довкола інструментів підвищення прозорості ухвалення та впровадження рішень органів влади, залучення громадськості до процесів, а також щодо відкритості державних закупівель.
Учасники заходу погодились, що питання гармонізації правової сфери має стати одним з ключових, оскільки це має закласти надійні підвалини інституційного та функціонального відновлення після деокупації. Тож робота у цьому напрямі буде продовжена.
#ФондВідродження
Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Залучення громадськості Cходу України до відновлення своїх громад», який підтримується МФ «Відродження». Проєкт реалізується ГО «Громадська ініціатива Луганщини» у співпраці з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Центр політико-правових реформ» та ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток».
Коментарі