Українська делегація, до складу якої входять представники адвокаційної групи “Razom we stand” та мери найбільших міст України, прибуває сьогодні до Вашингтону з амбітною метою: залучити значні інвестиції від американських урядовців, фінансових установ та світових корпорацій для відновлення зруйнованої війною інфраструктури України з акцентом на відновлювану енергетику.
Делегація співпрацюватиме з широким колом американських зацікавлених сторін, щоб підкреслити критично важливу роль місцевого самоврядування у відновленні України та побудові партнерств задля економічного зростання.
Поїздка має на меті залучити значні інвестиції у вітрову, сонячну, акумуляційні технології та інші проекти чистої енергії, що дозволить Україні стати лідером у сфері відновлюваної енергетики та забезпечити стабільний розвиток країни.
Експерти в галузі енергетики відзначають, що Росії значно складніше вивести з ладу сонячну електростанцію або розосереджені турбіни вітроелектростанції, ніж вивести з ладу традиційну електростанцію.
Олександр Романишин, директор зі стратегічного розвитку Razom We Stand, який є співголовою візиту українських мерів до Вашингтону, сказав: “Інвестиції у відновлювану енергетику - це більше, ніж просто крок до більш чистого майбутнього для України. Ми прагнемо побудувати стратегічне партнерство між Україною та США, зосереджене на енергетичній безпеці та економічній модернізації. Наші мери пропонують конкретні інвестиційні можливості для стимулювання інновацій, створення робочих місць та сприяння більш безпечному та сталому майбутньому для обох країн“.
Зустрічі делегації включатимуть:
● Державний департамент США: Посол Ніна Хачігян, спеціальний представник
з питань міської та державної дипломатії, де планується обговорення можливостей співпраці між містами США та України, підкресливши роль місцевого самоврядування у зміцненні міжнародної співпраці.
● USAID: Делегація зустрінеться з представниками Бюро Агентства США з міжнародного розвитку у справах Європи та Євразії, щоб обговорити ініціативи з розвитку міст, сталу інфраструктуру та можливості співпраці у відновленні міст України.
● Світовий банк: Дискусії будуть зосереджені на можливостях фінансування та ініціативах з розбудови стійкості, зокрема, у сфері міської інфраструктури та боротьби зі стихійними лихами.
● Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC): зустрічі будуть присвячені вивченню фінансових інструментів, доступних для українських проектів з відновлення, з акцентом на відновлювану енергетику та довгострокові цілі розвитку.
Візит мерів підкреслює їхнє бачення сталого відновлення.
Щодо стійкості Києва, заступник міського голови Валентин Мондриївський сказав: “Київ, навіть в умовах воєнного часу, залишається гарантом бізнесу. Ми заохочуємо американський бізнес подавати заявки до нашого Міського акселератора, де ми впроваджуємо найкращі міжнародні практики з енергоефективності, використання альтернативних джерел електроенергії та підтримки екологічних ініціатив”.
Микола Ваврищук, заступник міського голови Хмельницького, додав: “Мій візит до Сполучених Штатів - це можливість не лише поділитися нашим досвідом, але й перейняти найкращі міжнародні практики у сфері енергозбереження та теплопостачання, що є життєво важливим для відновлення України”.
Делегація також візьме участь у візитах на місця, щоб дізнатися про ефективне управління та розвиток інфраструктури в містах США, включаючи зустрічі з мерами Балтімора та Вашингтона, округ Колумбія. Вони мають на меті привезти цей досвід в Україну, де органи місцевого самоврядування відіграють ключову роль у відновленні країни.
Коментарі