Там просто та зрозуміло пояснюють про реформу системи догляду та підтримки дітей, створення системи підтримки сімей та трансформації інтернатів, як ці зміни впливають на життя кожного у громаді.
«Більшість українців виправдовують існування інтернатів, хоча ніхто не хотів би, щоб його дитина там виховувалась. Люди мало знають про шкоду інтернатного виховання, альтернативи цим закладам та підтримку, що має отримати сім’я у кризі. Тому ми створили ресурс, де пояснимо про це та усі інші особливості реформи системи догляду та підтримки дітей, або реформи деінституціалізації», – прокоментувала Дар’я Касьянова, голова правління ГС «Українська мережа за права дитини» та програмна директорка МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна”.
На сайті “Знай Де-І” опубліковані відповіді на найпоширеніші питання:
Ресурс стане джерелом актуальної інформації про процес деінституціалізації (Де-І або ДІ), зміни системи догляду та підтримки дітей.
Довідково: Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» (УМПД) була заснована у 2014 році і об’єднує 33 національні та міжнародні громадські організації й благодійні фонди. 22 листопада 2023 року УМПД стала повноправним членом Eurochild – європейської мережі, у яку входять понад 200 організацій і фахівців із 41 країни, які працюють над захистом прав дітей.
Коментарі