На початку тижня Зазимська сільська рада за експертної та методичної підтримки громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини» у рамках реалізації проєкту «Прозоре відновлення та розвиток територіальних громад Київщини через громадянську участь» за фінансової підтримки Ради Європи провела першу з двох запланованих сесій публічних консультацій із напрацювання пропозицій до плану заходів, спрямованих на практичну реалізацію цілей і завдань Стратегії розвитку Зазимської сільської територіальної громади в умовах воєнного стану та обмежених ресурсів.
Учасників заходу привітали Дарина СОКОЛОВА, керівниця проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період», Віталій КРУПЕНКО, сільський голова громади, Тетяна КІРІЛЛОВА, керівниця ГО «Громадська ініціатива Луганщини» та Інна ЗАБЛОДСЬКА, директорка ЛФ ДУ «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України».
Після презентації проєкту цілей та завдань Стратегії розвитку Зазимської сільської територіальної громади до 2027 року учасники розпочали напрацювання пропозицій у форматі стратегічної сесії, в малих групах за інноваційною методикою Ради Європи CivicLab із використанням цифрової компоненти, матриці напрацювання ідей та пропозицій. Вона забезпечує чітку фіксацію думок всіх учасників(ць), які одразу аналізуються, а результати роботи моментально представляються у вигляді підсумкової інфографіки.
У малих групах спільно працювали мешканці громади, представники структурних підрозділів Зазимської сільської ради, бізнесу, неурядових організацій і волонтерських спільнот, внутрішньо переміщені особи. Плідна дискусія дозволила напрацювати 94 ідеї та пропозицій до плану заходів реалізації цілей і завдань Стратегії розвитку громади до 2027 року. Більша частина їх з них стосується стратегічних цілей «Економічне зростання громади» та «Соціальний захист» (біля 40% кожна), решта стосується екологічної безпеки.
Наприкінці першого дня учасникам та учасницям у форматі фасилітованої дискусії в малих групах модератори запропонували оцінити всі ідеї на реалістичність за трьома критеріями та рейтингувати всі реалістичні пропозиції, за пріоритетністю (черговістю) їх реалізації.
Рада Європи: громадська участь
Офіс Ради Європи в Україні - Київ
#CivicLab
Коментарі