Учасники зібралися задля діалогу між бізнесом та органами місцевого самоврядування, а також презентації актуальних грантових можливостей, які економічного розвитку.
Жанна Соловйова, виконавча директорка НУО «Сучасний Формат», зазначила:
«Бізнес-середовище Гришковецької громади має виразне сільськогосподарське спрямування, і це відображається на складі учасників нашої зустрічі — переважно фермери, які займаються вирощуванням зернових культур та іншими аграрними напрямками. Особливо мене вразило, що місцеві фермери активно беруть участь у різних грантових програмах, які дозволяють їм отримувати компенсацію на придбання сільськогосподарської техніки та інших необхідних ресурсів. Це демонструє їхнє бажання використовувати зовнішні можливості для розвитку свого бізнесу, навіть у таких непростих умовах».
Під час зустрічі учасники обговорили основні виклики, з якими стикається місцевий бізнес, зокрема пов’язані з браком кваліфікованих кадрів через повномасштабну війну.
«Серйозною проблемою є брак кваліфікованих спеціалістів, багато з яких зараз мобілізовані. Особливо це стосується трактористів та комбайнерів, яких часто мобілізують до війська. До позитивних прикладів можемо віднести те, що в громаді є спеціалісти, які добре володіють англійською мовою та вже працюють над подачею проєктних заявок. Це чудовий приклад того, як маленька громада може використовувати свої ресурси для розвитку», — зазначила Жанна Соловйова.
Однією з важливих тем обговорення стала також інтеграція внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у громаду. Представники бізнесу і влади зазначили, що існують певні труднощі із залученням вимушених переселенців до роботи, оскільки значна кількість ВПО вважають запропоновану зарплату занадто низькою.
Учасники зазначили, що захід став суттєвим кроком у пошуку нових можливостей для економічного зростання громади.
Нагадаємо, НУО «Сучасний Формат» допомагає 10 громадам-партнеркам Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Житомирській області розробити програми місцевого економічного розвитку (МЕР). Участь у проєкті беруть Гришковецька, Ємільчинська, Звягельска, Іршанська, Коростенська, Любарська, Тетерівська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська громади Житомирщини.
Проєкт націлений на:
——————————————————
Цей захід організований НУО «Сучасний Формат» у рамках проекту «Сприяння поступовому переходу між реагуванням на надзвичайні ситуації органами місцевого самоврядування та сталим соціально-економічним розвитком і зростанням шляхом запровадження антикризових інструментів місцевого економічного розвитку (МЕР) та демонстрації програм МЕР, які передбачають відновлення території громад» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.
Коментарі