bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Чи можлива взаємодія між владою та громадськістю Луганщини та Донеччини
21.08.2024

Вчора в Києві відбулось засідання круглого столу, присвячене взаємодії представників влади та громадськості Луганщини та Донеччини в умовах окупації, деокупації та відновлення. 

Участь у заході взяли представники громадських організацій, органів влади, громадських рад та рад з питань ВПО з Луганської та Донецької області.

Під час заходу Олена Головкіна презентувала результати попередньої експертної зустрічі «Українські Донеччина та Луганщина в умовах окупації, деокупації, відновлення: виклики, проблеми, рішення», якій організовувала ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток».Під час обговорення учасники мали можливість висловити свої думки.

 Строй Тетяна, медіаекспертка та виконавча директорка ГО «Донецький прес-клуб», прокоментувала деякі тези презентації та закликала представників громадськості та влади  долучатись до навчання комунікаціям та ставитись з розумінням та повагою один до одного під час підготовки матеріалів, планування та висвітлення подій та робочих процесів.

Літвінова Яна, начальник Старобільської міської ВА Луганської області, висловила свою точку зору щодо взаємодії та комунікації, про складності та нерівномірність рівнів фаховості громадянського суспільства, поділилась власним досвідом. Також говорили недостатній ресурс та можливість  утримувати в штаті фахову одиницю, яка зможе вести комунікації від органів влади.

Ірина Степанова представила роботу Громадської ради при Донецькій облдержадміністрації. Також підняли проблеми відтоку фахівців з місцевих громадських організацій  в міжнародні, процесу релокації та інтеграції в інші області.

Яна Любимова, голова ради з питань ВПО при Луганській ОВА, казала про наявність непорозуміння через недостатність фаховості, відкритості одних до інших, а також про  важливість розуміння ризиків , і чи не порушуються цінності тих людей, які вже встигли інтегруватись в ту громаду де вони живуть: «Комплексний підхід має бути орієнтований на підтримку громад в яких живуть ВПО, а також підготовки підґрунтя для тих громад, куди будуть повертатись ГО та ВПО. Рішення,  в яких ГО мають позитивні результати, залежать від професіоналізму іх фахівців».  

Підсумовуючі Олексій Орловський, директор програми «Демократія і належне врядування» МФ «Відродження», підкреслив важливість активних комунікацій між представниками громадянського суспільства   та влади: «Важливо що такі зустрічі зараз відбуваються.  Можна займатись розробками, але якщо не буде належної взаємодії, то всі розробки не будуть сприйматись. В рамках досліджень цих проєктів фокус було зосереджено на питаннях інституційного відновлення органів влади, кадрів, зачіпали економічні питання також… Також важливо бачити експертність з боку громадянського суспільства, результативність. Тому також Фонд багато вкладається саме в розвиток громадянського суспільства».

 

Серед найгостріших питань, які потребують рішення, було визначено недостатність фінансування, нестабільність отримання ресурсів, брак навичок фандрайзингу, відсутність стратегічного бачення виходу з війни, подальшого розвитку після її завершення.

За результатами зустрічі було запропоновано продовження зустрічей та формування спільної платформи, комунікаційного простору для можливості спілкуватися між собою.

 

 

#ФондВідродження

 

Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Залучення громадськості Cходу України до відновлення своїх громад», який підтримується МФ «Відродження». Проєкт реалізується ГО «Громадська ініціатива Луганщини» у співпраці з ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Центр політико-правових реформ» та ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток».

 

 

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.