bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Зазимська громада визначила напрямки розвитку на три роки
15.08.2024

Відбулося чергове засідання робочої групи з розроблення Стратегічного плану розвитку Зазимської сільської територіальної громади.

Зустріч розпочав сільський голова Віталій Крупенко, який ознайомившись з попередніми напрацюваннями, висловив свої пропозиції до запропонованих цілей та заходів.

Після детально аналізу напрацювань попередніх засідань та зібраних матеріалів експертами експертами ГО «Громадська ініціатива Луганщини» було запропонована три стратегічних цілі: економічна, соціальна та екологічна. При цьому туристичну складову, яку раніше пропонувалося виділити в окрему ціль, було включено до блоку стратегічних економічних цілей. Враховуючи нинішній стан туризму в громаді та очікування від розвитку цієї сфери, такий підхід є виправданим. Принаймні на даний час.

Окрім того, врахували пропозицію більше уваги приділити комунікаційній складовій діяльності ОМС. Попри те, що у сільської ради є багато різних джерел інформування населення, стан комунікації залишається далеким від ідеального. Також варто зважати на те, що відповідно до останніх змін у законодавстві робота місцевих депутатів стає ще більш відкритою завдяки здійсненню відеозйомки засідань постійних комісій (а після завершення воєнного часу засідання комісій та сесій також повинно транслюватися в режимі реального часу).

Структуру дерева цілей також було доповнено завданням у соціальних цілях, яке передбачає облаштування парків та скверів для покращення дозвілля населення. Ефективне виконання цього пункту може вирішити досить багато питань, які сьогодні мають місце практично в кожному селі Придесення. Зокрема, будуть безпечні та потрібним чином облаштовані місця для відпочинку та дозвілля молоді.

Слід також зупинитися на такому завданні як «Інвентаризація об’єктів інвестиційної діяльності», яке входить до блоку стратегічних економічних цілей. Більшість вважають, що в межах громади такими об’єктами є приміщення або землі комунальної власності, які передбачено здавати в оренду або є можливість їх здавати в майбутньому. Однак перелік таких об’єктів у громаді є набагато ширшим і включає також нерухомість, яка перебуває у приватній власності. Врахування земель та приміщень як комунальної, так і приватної форми власності в переліку об’єктів інвестиційної діяльності значно збільшує шанси появи нових інвесторів в громаді.

Наступним питанням, яке обговорювали на засіданні робочої групи, було обговорення алгоритму здійснення стратегічної екологічної оцінки.

Наприкінці зустрічі визначили терміни виконання тих етапів, які залишилися. Заплановано, що до середини жовтня документ Стратегії буде передано на затвердження.

 Захід організований ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту  «Забезпечення ефективності процесів відновлення та розвитку 2-х сільських територіальних громад Київської області» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

#ФондВідродження

#ЄвроВідродження

#ПрямуємоРазом

Контакти

Коментарі

  •   Пiдписатися на новi



Щоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.