Компанія Kitsoft розробила Платформу для отримання безоплатних послуг в рамках Програми з кібердіагностики бізнесу, що реалізується за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Презентація проєкту відбулася 11 липня на заході «Cybersecurity for Business».
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наголошує, що сучасна війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі.
«Щоб посилити кіберстійкість, ми шукаємо швидкі та інноваційні рішення, які допоможуть протистояти кіберзагрозам. Одне з них — Програма кібердіагностики бізнесу. Це можливість для підприємців посилити кіберзахист, передбачити можливі атаки та бути готовим їх знешкодити»,
— Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.
Програма з кібердіагностики бізнесу допоможе українським підприємствам виявляти потенційні кіберзагрози та посилити інформаційну безпеку.
Фокус Програми кібердіагностики – малий та середній бізнес, який на відміну від великих компаній має менше ресурсів та експертизи на побудову ефективної системи кіберзахисту.
500 українських компаній зможуть скористатися безоплатно однією з послуг:
1. Зайти на портал https://cyber.business.gov.ua/.
2. Пройти тест на оцінку рівня вразливості інфраструктури компанії до кіберзагроз. Це допоможе у виборі послуги.
3. Зареєструватися в електронному кабінеті.
4. Замовити одну із трьох послуг з кібердіагностики.
Далі система автоматично надішле запрошення на участь у конкурсі надавачам послуг, які відповідають критеріям. Щоб стати постачальником послуг з кібербезпеки на платформі, компанія має пройти процедуру верифікації і засвідчити свою кваліфікацію. Верифіковані надавачі послуг допускаються до участі в конкурсах..
Переможець конкурсу визначається через автоматичний аукціон. Надавачі вказують вартість, за яку вони готові надати послугу і система обирає переможця за найнижчою ціною.
Важливо, що до завершення аукціону надавачі та отримувачі послуг невідомі один одному, що створює рівні умови для всіх учасників.
5. Підписати тристоронній договір на виконання послуг.
Договір укладається між отримувачем послуги, надавачем та Київською школою економіки (КШЕ). Експерти з кібербезпеки КШЕ перевірятимуть звіти і якість наданих послуг за Програмою.
Укладання договору онлайн на платформі можливо завдяки реалізованому функціоналу Мультипідпису. Кожній стороні надсилається договір, який вона має підписати за допомогою свого КЕП (кваліфікованого електронного підпису). Це спрощує процес обміну документами та забезпечує контроль для всіх учасників Програми.
6. Отримати послугу з кібердіагностики.
Звіт надавача послуги також підтверджується всіма сторонами з використанням Мультипідпису. На основі звітних документів, КШЕ перераховує надавачу оплату. А отримувач послуги в результаті матиме інформацію про вразливості своєї інфраструктури та розуміння, як це виправити.
Довідково: Програма з кібердіагностики бізнесу реалізується за сприяння Міністерства цифрової трансформації, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». Виконавець програми — Київська школа економіки.
Коментарі