Саме це сформували учасники та учасниці Ідеатону та серії з трьох одноденних майстерень , що нещодавна відбулися у приміщенні громадського ХАБу с. Зелений Гай.
У згаданих заходах коаліції «Громадянська платформа відновлення та розвитку громад Миколаївщини» взяли активну участь 50 представників місцевого самоврядування та громадськості більшості сіл Шевченківської громади.
За допомогою експертки ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Тетяни Золотухіної , сформовані наступні 10 концептів, що стали складовою проєкту місцевого проєкту Плану відновлення:
Проєкт Плану відновленя Шевчеківської громади від «Громадянська платформа відновлення та розвитку громад Миколаївщини на https://drive.google.com/drive/folders/1uE8EZWzCDI7W98ol_hE63Sj6C53v1goO?usp=sharing
«Майстерня 26 червня стала фінальною сесію у «Школі громадянської дїі — 2024 » для відновлення Шевченківської громади, що тривала у травні -червні 2024 року.
Основою пропозицій випускників навчань стали напрацювання учаників квітневих фокус -груп, що відбулись у всіх 7-ми старостинських округів громади.
Згадані пропозиції за результатами травневих обговорень вже стали складовою проєкту Плану відновлення та розвитку Шевченківської громад.
Дякуємо приставникам старостатів : Зеленогайський, Центральний, Котляревський, Полігонівський, Новокиївський, Миколаївський, Любомирівський та Шеченковський , за активну участь, а команді Шевченківського голови за добру організацію майстерні.
Випускники тепер мають можливість застосувати отримані знання на практиці:
Очікуємо такої ж активності при подальшому формуванні якісних грантових заявок , з цим допоможуть наші експерти ». - Так прокоментувала подію Тетяна Золотухіна.
На червневії заключнії сесії Школи презентовано наступні три проєктні ініціативи:
Це буде спільне місце для культурного розвитку дітей та молоді в громаді, проведення гурткових зайнять та змагань, арт – терапій , та товариських зустрічей. Приблизний бюджет - 850 тис.грн.
Коментар координаторки проєкту та ініціативної групи села Шевченкове Надії Нікітіної:
“Відкриття молодіжного центру в селі Шевченкове - це надзвичайно важливо для нашої громади.
Цей центр стане місцем, де молодь зможе розвивати свої таланти, здобувати нові знання та знаходити однодумців.
Він сприятиме створенню безпечного та підтримуючого середовища для наших молодих людей, допомагаючи їм ставати активними і відповідальними членами суспільства.
Така ініціатива не тільки забезпечить можливості для особистісного розвитку, але й зміцнить нашу спільноту в цілому.”
Коментар керівника проєкту, голови громадської організації «Зеленогайські ініціативи» Юлії Учень:
“Створення підприємства з переробки вторинного пластику в тротуарну плитку та інші товари в селі Зелений Гай, має величезне значення для нашої громади та навколишнього середовища.
По-перше, це підприємство сприятиме зменшенню обсягів пластикових відходів, які забруднюють наші села та природу.
По-друге, переробка пластику на нові корисні продукти, такі як тротуарна плитка, дозволить зменшити використання природних ресурсів і сприятиме сталому розвитку.
Окрім екологічної користі, таке підприємство створить нові робочі місця, що позитивно вплине на економіку громади. Виробництво тротуарної плитки та інших товарів із переробленого пластику може залучити інвесторів та сприяти розвитку інфраструктури. Крім того, продукти з переробленого пластику можуть бути більш доступними за ціною, що є важливим фактором для багатьох споживачів.
Таким чином, підприємство з переробки вторинного пластику не лише допоможе вирішити проблему пластикових відходів, але й стане потужним рушієм економічного та соціального розвитку нашої громади.
Коментар координаторки інціативної групи села Новокиївка, Валентини Стецун:
“Ремонт дороги від села Новокиївка до села Шевченкове має велике соціальне та економічне значення для нашого регіону.
Покращена інфраструктура сприятиме кращій доступності медичних, освітніх та інших соціальних послуг насамперед для мешканців сіл Центрального і Новокиївського старостатів.
Це також створить нові можливості для розвитку місцевого бізнесу, полегшить транспортну логістику та підвищить загальний рівень комфорту життя.
Важливо відзначити, що якісні дороги сприяють збільшенню туристичного потоку, що в свою чергу принесе додаткові доходи до місцевих бюджетів.
Таким чином, ремонт цієї дороги є інвестицією в майбутнє нашої громади, яка забезпечить стабільний розвиток та процвітання на багато років вперед.”
Фото - звіт з ідеатону, тренінгу та майстерень. Авторка: координаторка Громадянської платформи у Шевченківській громаді, голова ГО «Зеленогайськи ініціативи» Юлія Учень:
Настав час перетворити мрії на дієві проєкти!
Прес — служба ГО “Фонд розвитку міста Миколаєва”
Супровід становлення Громадської ради відбувається в рамках проекту «Громадянська платформа для відбудови на краще Шеченківської громади”, що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» (ФРММ) в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі у процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами
Партнерами проєкту є: Шевченківська сільська рада, ГО «Зеленогайські ініціативи», Національна платформа стійкості та згуртованості та Український незалежний Навчальний центр політичних досліджень (м. Київ).
Коментарі