26 червня у Чернігові відбувся форум із залучення молоді до процесу відбудови!
Форум “City Makers” став завершальною подією в рамках проєкту “Активізація молоді в Чернігові заради сталого відновлення”, що був реалізований ГО “Еко Місто Чернігів” за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Зміцнення громадської довіри в Україні (UCBI)”.
Головною метою ініціативи стало сприяння залученості молоді до соціально значущих проєктів, стимулювання їхнього зацікавлення вивченням інноваційних технологій та застосування отриманих знань у процесі відбудови й розвитку Чернігова.
У рамках проєкту було проведено 10 онлайн-лекцій та 3 практичних курси (3D моделювання; ресайклінг-дизайн; CNC верстати). Студенти курсів підготували макети, представлені на форумі.
Костянтин Леоненко, секретар Fab Foundation Europe: “Усі ці макети можна побудувати тут в Peremoha Lab власноруч. Студенти набули навичок і знань як за допомогою CNC верстатів будувати інші верстати, як ними користуватись та як їх вдосконалювати”.
Перша команда студентів виготовила CNC плоттер за допомогою лазерного верстата й 3D друку. Пристрій призначений для малювання векторів, заданих через спеціальну програму. Це яскравий приклад того, як одні CNC верстати створюють інші. Модель має відкриту ліцензію, тож будь-хто може завантажити креслення та зробити аналогічний пристрій.
Друга команда розробила метод перегляду 3D моделей у віртуальній реальності. За допомогою комплексу спеціального програмного забезпечення він дає можливість розглядати проєкти майбутніх будівництв. Також за допомогою технології LiDAR команда відсканувала мозаїчні зупинки, що є культурною спадщиною Чернігівщини.
Третя команда працювала над створенням стенду візерунків з дерева для підтримки проєкту “Дерев’яне мереживо Чернігова”. Головною метою роботи було повне візуальне зображення окремих мережив будинків, що є важливою частиною архітектури Чернігівщини. Розробка стенду відбувалась із використанням лазерного верстата, яким були вирізані мережива та вигравіювані інші деталі (текст, зображення будинка тощо).
Найбільшим студентським проєктом є макет НУ “Чернігівська політехніка” в масштабі 1:100, створений за допомогою лазерного різака, 3D друку та іншого обладнання Peremoha Lab. Цей макет допоможе майбутнім архітекторам та дизайнерам навчитися працювати з ландшафтом.
Сергій Безбородько, керівник ГО “Еко Місто Чернігів”: “Представлені стенди показують потенціал нашої майстерні та розкривають її можливості як майданчика для практичної, дипломної чи курсової роботи студентів університету. Зараз це був контекст відбудови міст, що є фокусом нашого проєкту. Але насправді функцій та можливостей ще дуже багато, тому ми й надалі розвиваємось і вивчаємо можливості як обладнання, так і простору, щоб бути корисними для міста й університету і своїм мейкерспейсом Peremoha Lab доповнювати академічну освіту”.
Спікерами форуму були розкриті теми важливості залучення молоді до процесу відновлення й розбудови міст і представлено кейси проєктів, що вже реалізуються в цьому напрямі. А на інтерактивних локаціях відвідувачі отримали можливість спробувати VR технології та попрацювати з CNC плоттером.
Коментарі