Навчання - частина роботи. Не дивлячись на те, що навчальний рік закінчився, шкільна вчительстка спільнота міста Мукачево Закарпатської області готується до нового. І в рамках цієї підготовки 9 вчителів міста проходять спеціалізований курс з медіації можливих випадків булінгу у школах між школярами зі статусом ВПО та місцевими учнями.
Перший блок навчання відбувся на минулому тижні у День Конституції України. І це не випадково, адже право на можливість користуватися різними благами з метою задоволення особистих або суспільних інтересів і потреб зафіксовано у Основному Законі.
Тренінг проводився на базі простору AwareZone, а проводила його заступниця очильниці правління ГО «Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арттерапевтів», практикуюча психологиня вищої кваліфікаційної категорії (стаж практичної діяльності – 24 роки), кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології і педагогіки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», викладачка Київського юнгіанського інституту, юнгіанська консультантка, арттерапевтка, казкотерапевтка, сертифікована тренерка, психологиня проєкту Татоhub.Київ.
Питання, що були розглянуті у перший день тренінгу: поняття соціальних норм та насильство як не норма; види булінгу; умови трансформації соціальних норм в суспільстві; програму зі зміни соціальних норм для запобігання булінгу у шкільному середовищі.
Тренінг був інтерактивним, тож під час його проведення вчителі мали змогу переглянути документальний фільм “Булер” (“Кривдник”) з ліцензійної колекції мережі DocuDays. Новий документальний фільм «Кривдник», режисером якого є лауреат нагород фестивалю Санденс та «Еммі» Лі Гірш, показує цю приголомшливу статистику в людському масштабі, пропонуючи інтимний, безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п’ятьох дітей та їхніх сімей. У фільмі задокументовані реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку, які порушують кліше «діти просто поводяться, як діти», і відображений дедалі ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в школах, спільнотах та суспільстві загалом.
Учасниці тренінгу отримали моделі проведення виховних та профілактичних бесід, методичні рекомендації з проведення заходів для учнівської молоді з використанням зазначеного фільму.
Попереду - наступний етап навчання, в тому числі і з школярами.
Програма “Єднання заради дії” впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен суппорт сервісез» та за підтримки Державного департаменту США. IREX має 25-річний досвід роботи в Україні, в тому числі безпосередню роботу з ВПО, міністерствами, представниками ЗМІ та місцевими громадами для підтримки ВПО в Україні. Основна мета програми - посилення стабілізації України через сприяння інтеграції ВПО, підвищення згуртованості громад, надання всебічної підтримки щодо розробки місцевих та національних планів для зменшення вразливості груп ВПО.
Цей матеріал став можливим в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключно відповідальністю ГО “Платформа Суспільної Взаємодії” та необов’язково відображає поглядиIREX та Державного департаменту США.
Коментарі