bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Конкурс грантів «Будь її голосом» для жіночих/феміністичних організацій з усіх регіонів України
19.04.2024

Війна змістила пріоритети суспільства і змусила відступити від низки зобов’язань у сфері захисту прав жінок, відстоюванні гендерної рівності.

Питання рівності не мають означення «актуальність», вони - фундаментальні, а роль жінки така ж важлива, як і чоловіка. Багато жінок і жіночих організацій кожного дня роблять свій внесок в спільну боротьбу, але залишаються не поміченими, другорядними.

Для нас важливо говорити про роль і внесок жінок, результати їхньої діяльності і боротьби. Суспільний розголос сприятиме усуненню ґендерних стереотипів та дискримінації, допоможе просуванню рівних прав та можливостей.

У межах конкурсу: «Будь її голосом» планується підтримати проєкти, які передбачатимуть, зокрема, створення візуальних матеріалів на тему захисту прав жінок/гендерної рівності, візуалізацію ролі жінки/феміністичної організації у суспільстві (війні), популяризацію здобутків українок і їхній вплив на історичні процеси (сучасні/історичні постаті) як частини європейської спільноти.

Пріоритети конкурсу:

Пріоритет №1: Підтримка проєктів, спрямованих на публічну візуалізацію теми захисту прав жінок/гендерної рівності через мистецькі засоби.

Планується підтримати ініціативи щодо створення та поширення візуальних матеріалів: художні або фотовиставки, перформенси, інсталяції, тематичні відео, вистави, літературні читання тощо (перелік не є вичерпним).

Важливою умовою є залучення фахових спеціалісток/-ів, які мають достатній експертний рівень та знання/вміння, можуть розкрити тему і досягнути бажаного результату, мають досвід.

Заходи, які будуть реалізовуватись в межах проєкту мають бути  публічними і достатньо висвітленими серед громадськості.

Максимальний розмір гранту за цим напрямком: 750 000 грн

Термін реалізації проекту: 10 місяців

 

Пріоритет №2: Висвітлення ефективних практик роботи жіночих організацій, а також системних змін, до яких призводить ця робота.

Планується підтримати проєкти, які візуальними засобами розповідатимуть про результати роботи жіночих/феміністичних організацій за визначеною тематикою.

Це можуть бути історії бенефіціарок, позитивні зміни, яких вдалось досягти завдяки ініціативам організації, досвід громад, де впроваджено гендерно-чуйні підходи тощо.

Проєкти можуть передбачати проведення фото виставок, створення відео матеріалів, перформенсів тощо (формат проектів не обмежується зазначеним).  

Максимальний розмір гранту за цим напрямком: 370 000 грн

Термін реалізації проекту: 10 місяців

 

Участь у конкурсі можуть брати: жіночі/феміністичні організації з усіх регіонів України, які мають чітку спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності, а також не пов’язані з державними установами та політичними партіями. Передбачається, що організація-заявниця, яка бере на себе відповідальність за адміністрування гранту, має попередній досвід роботи (бажано від 2 років).

Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їхні права.

 

Критерій оцінки

Критерій

Максимальний показник

Відповідність проєкту пріоритетам конкурсу

20

Унікальність і дієвість запропонованих підходів

20

Дотримання феміністичних принципів та цінностей

10

Чітко визначені результати проєкту та заходи для відстеження прогресу

20

Ефективність запропонованої інформаційної кампанії/ шляхів поширення інформації

15

Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури)

15

Всього

100

 

В межах конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок (такі як підприємниці, вчительки) і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.

Виготовлення звітів (річних, тематичних тощо) організацій, а також проєкти, які передбачають рекламу організацій.

Допустимі витрати: програмні і адміністративні витрати.

УЖФ розуміє важливість підтримки стійкості жіночих/феміністичних організацій і їхніх команд. Тож, обов’язковою умовою під час формування бюджету є спрямування 10% від загальної суми гранту на протидію вигоранню, підтримку персоналу, ретрити тощо. УЖФ не обмежує формати використання коштів для підтримки стійкості.

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 доларів.

 

Процедура подачі заявок та ухвалення рішень:

Для участі у конкурсі зацікавленим організаціям необхідно:

♦ Зареєструватись в онлайн системі подання проєктів Українського Жіночого Фонду за посиланням: https://uwf.org.ua/grantees/. Якщо Ви вже реєструвались у базі раніше – використайте для подачі аплікаційної форми ідентифікатор організації, який надійшов після реєстрації на вказану Вами електронну адресу. Якщо Ви з якихось причин не можете зареєструватись, або під час реєстрації система видає повідомлення про те, що організація з таким ЄДРПОУ уже існує – зверніться до грантової менеджерки УЖФ за адресою: [email protected]

♦ Заповнити онлайн-аплікаційну форму внизу цієї сторінки до 13 травня 2024 року

УЖФ підтвердить реєстрацію заявки електронним листом.

Усі проєкти будуть розглянуті Грантовою Експертною Комісією.

УЖФ залишає за собою право:

♦ продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;

 робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/-ів для належного розгляду заявки;

 не повідомляти про причини відхилення.

Запитання:

Будь ласка, надсилайте запитання на електронну скриньку [email protected] із зазначенням назви конкурсу у темі листа («Будь її голосом») до 7 травня 2024 року.

Відповіді на питання будуть оприлюднені 8 травня 2024 року на інформаційних ресурсах УЖФ: офіційний сайт (розділ новини) - https://uwf.org.ua, сторінка у фейсбук – https://www.facebook.com/UkrainianWomensFund.

Контакти

  • Надсилайте запитання на електронну скриньку [email protected] із зазначенням назви конкурсу у темі листа («Будь її голосом») до 7 травня 2024 року.

Коментарі

  •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.