bg-img bg-img bg-img
Увiйти в ГУРТ
Забули пароль?

Ще не з нами? Зареєструйтесь зараз

Відкритий конкурс на отримання міні-грантів ініційованих командами спільнот
04.04.2024

Громадська організація  “НАША ДОПОМОГА” оголошує прийом заявок на участь в конкурсі міні-грантів, в рамках проекту “ІНТЕГРОВАНА ГУМАНІТАРНА ВІДПОВІДЬ В УМОВАХ ВІЙНИ ТА ПІСЛЯВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ” , що в Україні реалізується за фінансової підтримки Disasters Emergency Committee (DEC) (Комітет з надзвичайних ситуацій, Великобританія).

Реалізація проєкту, метою якого є підтримка спільнот, спрямована на забезпечення нагальних гуманітарних, соціальних та медичних потреб й гідного життя у кризових умовах, здійснюється ГО «Наша допомога» за технічної підтримки  Christian Aid та при координації МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Географія: Донецька область

Цільова благодійна допомога в рамках цього конкурсу – це міні-грант, який надається партнеру-представнику ініціативної групи спільноти (див. визначення нижче),  для вирішення окресленої в заявці проблеми чи реалізації громадської ініціативи, які мають на меті швидку відповідь на нагальні потреби спільнот в умовах війни та кризи:

ü  заходи спрямовані на вирішення безпосередніх гуманітарних потреб спільнот представників уразливих до ВІЛ груп,  жінок з дітьми, багатодітних сімей, внутрішньо переміщених родин,  інвалідів, людей, що опинилися у складних життєвих обставинах та інші.

ü  організація доступу до ресурсів першої необхідності, ліків, медичної допомоги; відновлення задовільних умов для проживання  та інші. Вигода від цільової благодійної допомоги повинна бути для багатьох представників спільноти та/чи мешканців сіл, селищ, міст тощо.

ü  вирішення конкретних проблем спільнот із наявними внутрішніми та/або міжнародними центрами допомоги, в тому числі центрами підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО), місцевими органами самоврядування, територіальними громадами, волонтерськими ініціативами та іншими.

Підтримка може надаватися для здійснення наступних сфер діяльності та заходів (список є ілюстративним, а не виключним):

 • ремонт і поліпшення постійного або тимчасового житла та відповідної інфраструктури, такої як водо- та енергопостачання та системи опалення, ізоляція приміщень та інші покращення ефективності опалення;
 • закупівля та монтаж обладнання для альтернативних джерел енергії, опалення, водопостачання, готування їжі тощо;
 • буріння свердловини, риття колодязів, ремонт магазину, тимчасового житла для ВПО, тощо
 • закупівля теплих речей таких, як ковдри, термобілизна тощо;
 • забезпечення дітей обладнанням для дистанційного навчання;
 • забезпечення медичними послугами, обладнанням ліками
 • інше.

Розмір цільової благодійної допомоги (міні-гранту),яку можна отримати в рамках цього конкурсу, складає від 30 000 гривень до 150 000 гривень.

Конкурсна комісія при розгляді заявок може прийняти рішення щодо часткового фінансування отриманої заявки, якщо таке можливо для реалізації поданої  ініціативи, або запропонувати заявнику переглянути бюджет чи залучити додаткове фінансування.

Ініціативна група спільноти – це група представників певної спільноти, сформована для вирішення конкретної проблеми чи реалізації ініціативи/проєкту. Ініціативна група займається підготовкою та поданням заявки на отримання цільової благодійної допомоги, а в разі отримання фінансування – реалізацією та звітністю відповідно до затвердженої заявки.

Ініціативні групи можуть бути як офіційно зареєстрованими організаціями (наприклад, НУО, громадська організація, волонтерський рух, благодійний фонд, релігійна організація тощо), так і незареєстрованими групами, які об’єдналися для вирішення проблеми на територіях, звільнених від окупації, в місцях перебування значної кількості внутрішньо переміщених осіб, та на інших територіях, які зазнали руйнувань житлового фонду та іншої інфраструктури і мають обмежені можливості забезпечення населення енергією та іншими ресурсами, послугами з охорони здоров’я, соціальними послугами тощо.

ВАЖЛИВО: Незареєстровані групи та громадські ініціативи повинні подавати заявку на конкурс разом з партнерською зареєстрованою організацією, зареєстрованою юридичною особою, яка виступає партнером-представником Ініціативної групи спільноти задля вирішення проблеми чи реалізації проекту, при цьому така організація повинна бути внесеною до Реєстру неприбуткових організацій та установ, або надати в заявці обґрунтоване пояснення щодо відсутності такої партнерської організації.

У рамках цього проєкту цільова благодійна допомога не надається прибутковим юридичним особам, політичним партіям, урядовим інституціям.

Розгляд отриманих заявок та вибір переможців, які отримають цільову благодійну допомогу, проводиться Конкурсною комісією відповідно до визначених нижче критеріїв.

Критерії оцінки заявок від ініціативних груп спільнот:

 • Актуальність проблеми. Проблема для вирішення є нагальною та актуальною для представників спільноти. Проблема відповідає тематиці оголошеного конкурсу;
 • Термін вирішення проблеми. Проблема, яка описана в заявці, повинна бути вирішена протягом 1,5-2 місяців, терміни реалізації повинні бути реалістичними та досяжними..
 • Соціальний вплив. Вигода від вирішення проблеми, запропонованої в заявці, має бути для багатьох представників спільноти;
 • Перспектива вирішення проблеми. Заявка має містити чіткий план вирішення проблеми з конкретними термінами та відповідальними особами, реалістичний та детальний бюджет, який відповідає плану реалізації;
 • Мотивація ініціативної групи спільноти. Команда має бути зацікавлена в вирішенні проблеми і здатною реалізувати запропоновану ідею в життя в короткий термін.

Кожний критерій оцінюватиметься членами Конкурсної комісії за допомогою бальної шкали від 0 (мінімально) до 5 (максимально) балів. Заявки від ініціативних груп, підтримані більшістю голосів членів Конкурсної комісії та, які наберуть найбільшу кількість балів за всіма критеріями оцінки,  вважатимуться переможцями та отримають фінансування. Кожен учасник отримує електронний лист за результатами оцінки заявки Конкурсною комісією, переможці – про підтримку заявки; ті, хто не перемогли – про непідтримку заявки комісією та, за наявності, рекомендації комісії щодо покращення якості заявки.

Фахівці ГО «Наша допомога» будуть надавати постійну підтримку ініціативним групам, проекти яких відібрані для фінансування. Підтримка буде надаватися  у формі консультацій, вебінарів, тренінгів тощо.

Для участі у конкурсі учасник повинен надати заявку, яка складається з:

 • заповненої форми заявки (додається);
 • заповненої форми бюджету заявки (додається);
 • копії виписки з ЄДР;
 • копії виписки з реєстру неприбуткових організацій;
 • будь-яких інших документів, що можуть бути корисними у прийнятті рішення (наприклад, фото, відео-матеріали, посилання на соціальні мережі тощо).

Конкурсна комісія ГО «Наша допомога» може на власний розсуд визначати інші документи, необхідні для обґрунтування заявки, та запросити їх у ініціативної групи спільноти на будь-якому етапі конкурсу.

Заявки на конкурс мають бути подані в електронному вигляді на адресу  [email protected]  з зазначенням теми листа: «Фінансування міні-проектів ініційованих командами спільнот від НАЗВА НУО»

Терміни подання: До закінчення терміну подання проектних пропозицій можливе індивідуальне консультування потенційних аплікантів. Звертаємо увагу, що консультації не надаватимуться телефоном. Усі запитання стосовно участі в конкурсі просимо направляти на електронну адресу [email protected]  з 04.04.2024 по 18.04.2024 року, вказавши у темі листа «Запитання щодо конкурсу», а у самому листі – своє ім’я й прізвище, регіон або організацію, яку Ви представляєте.

Кінцевий термін подання пропозицій– до 20:00:00, 22 квітня 2024 року.

Орієнтовні терміни засідання конкурсної комісії: 25 квітня 2024 року

Увага!

Перевага буде надаватися заявкам, що спрямовані на нагальні гуманітарні потреби спільнот, а також заявкам, згідно яких  допомога та вигода в рамках цільової благодійної допомоги буде для багатьох представників спільноти.

Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються.

Про результати конкурсу буде повідомлено електронною поштою всіх учасників конкурсу.

Остаточне рішення Конкурсної комісії перегляду не підлягає.

Контакти

 • Гриценко Анатолій – Голова організації [email protected]

Коментарі

 •   Пiдписатися на новiЩоб розмістити свою новину, відкоментувати чи скопіювати потрібний текст, зареєструйтеся та на портал.