Оголошення про Відкриту Грантову Програму (ВГП/OGAP No. 1) для представників громадянського суспільства (у тому числі неурядових академічних установ, аналітичних центрів та/або професійних асоціацій), організацій пацієнтів та правозахисних груп, закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) та організацій на рівні громади.
Мета цієї грантової програми:
Метою Відкритої грантової програми (ВГП) є поширення інформації про цілі та плани грантової програми Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» (Проект) у період з 24 березня 2023 р. по 30 вересня 2024 р., а також надання справедливих і рівних можливостей усім відповідним організаціям, у тому числі закладам охорони здоров‘я, для подання інноваційних концепцій для грантової підтримки через програму. ВГП – це частина Проекту, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках контракту з компанією «Делойт».
Відповідно до цього контракту, компанія «Делойт» надає гранти (відомі як «гранти в рамках контракту») і розглядає концепції від зацікавлених організацій для відновлення медичних послуг у регіонах, які:
• були звільнені (або деокуповані) і на території яких є пошкоджені/порушені місцеві системи чи послуги охорони здоров’я; та/або
• зазнають значного тиску на систему охорони здоров’я у зв’язку з війною, наприклад, через високу концентрацію внутрішньо переміщених осіб (ВПО) або інших незахищених верств населення.
*Примітка: ВГП не діє на тимчасово окупованих територіях.
Гранти в рамках ВГП спрямовані на усунення критичних прогалин і забезпечення надання медичних послуг для загального захисту здоров’я українців, а також на паралельне відновлення системи охорони здоров’я. Сприяючи відновленню медичних послуг та закладів у системі охорони здоров’я України, гранти доповнюватимуть гуманітарну допомогу і таким чином допомагатимуть суб’єктам місцевої системи охорони здоров’я відновлювати та зміцнювати свою спроможність задовольняти основні потреби у сфері охорони здоров’я. Зокрема, гранти допоможуть:
• Надати або відновити доступ громадян України до системи охорони здоров’я. Це буде досягнуто шляхом забезпечення доступу громадян до відповідних якісних послуг через підтримку місцевих систем охорони здоров’я/ЗОЗ або громад, зокрема ВПО та інших незахищених верств населення, чий доступ до послуг був порушений через прямі чи непрямі наслідки війни.
• Зміцнити систему охорони здоров’я для усунення технічних прогалин у життєво важливій медичній допомозі . Це буде досягнуто шляхом підтримки місцевих систем охорони здоров’я та ЗОЗ, щоб вони могли реагувати на потреби незахищених верств населення та тих осіб, чий доступ до базових послуг був перерваний через вплив війни на систему охорони здоров’я. Така підтримка може передбачати навчання для надавачів спеціалізованої і первинної медичної допомоги, технічну допомогу, товари (за винятком фармацевтичних препаратів) або обладнання для відновлення та підтримки медичних послуг; і
• Відновити роботу закладу. Це буде досягнуто за рахунок ліквідації неструктурних пошкоджень закладу, що виникли через війну (кошти НЕ МОЖУТЬ бути використані на будівництво чи структурне відновлення).
У даному випадку мета Проекту полягає у підтримці місцевих систем охорони здоров’я для реагування на критичні потреби та відновлення базових медичних послуг, щоб знизити рівень захворюваності і смертності, спричинені війною та нерегулярним доступом до медичної допомоги. Очікується, що в результаті реалізованих заходів зросте рівень використання цільових послуг незахищеними верствами населення, ВПО та громадянами на звільнених територіях.
ПРОЕКТ USAID «ПІДТРИМКА РЕФОРМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я»
Діяльність Проекту зосереджена на підтримці прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоров’я, здатної задовольняти потреби народу України. Однак неспровокована військова агресія Росії призвела до того, що Проект розширив свою діяльність, додавши заходи зі стабілізації та відновлення системи охорони здоров’я. Під час війни та відновлення України Проект та його грантова програма сприяє відновленню критично важливих послуг і доступу пацієнтів до системи охорони здоров’я для того, щоб зменшити захворюваність і смертність від пов’язаних з війною збоїв у системі охорони здоров’я України. Малі гранти Проекту доповнюють медичну гуманітарну допомогу, спрямовану на задоволення життєво важливих медичних потреб, підтримуючи спроможність української системи охорони здоров’я функціонувати та відновлювати та/або забезпечувати доступ до основних медичних послуг – важливий крок для того, щоб місцеві системи охорони здоров’я вистояли після закінчення гуманітарної допомоги. Підтримка Проекту також дозволить місцевим системам охорони здоров’я задовольнити потреби ВПО та інших незахищених верст населення, які можуть не отримати гуманітарну медичну допомогу і ризикують бути відрізаними від життєво необхідних медичних послуг.
ВГП узгоджується з Національним планом комплексного відновлення України, у розробці якого взяв участь Проект (розділ «Охорона здоров’я»). У тісних консультаціях з USAID компанія «Делойт» продовжуватиме узгоджувати свою діяльність з діяльністю інших донорів і партнерів з метою підтримки основних завдань Плану відновлення системи охорони здоров’я України та сприяння відродженню та відновленню України. Ці заходи дозволять уряду України та місцевій владі/громадам відновити та підтримати безперервність базових медичних послуг, стабілізувати систему охорони здоров’я та підготуватися до повоєнного відновлення.
КРИТЕРІЇ ВІДПОВІДНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЙ
Планується грантова підтримка представників громадянського суспільства (у тому числі неурядових академічних установ, аналітичних центрів та/або професійних асоціацій), організацій пацієнтів та правозахисних груп, закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) та організацій на рівні громади, розташованих у цільових областях.
ВГП\OGAP не фінансує послуг у сфері психічного здоров’я, придбання ліків чи будівництво відповідно до вказівок USAID. Дозволено придбання обладнання для центрів первинної медичної допомоги для надання первинних медичних послуг, проте не для лікарень або спеціалізованої медичної допомоги. Що стосується реконструкційних робіт, фінансування допускається лише для неструктурних, декоративних робіт: малярні роботи, покриття підлоги, облицювання стін, заміну вікон без зміни розміру віконного отвору, заміну сантехніки чи кабелеводів, які не впливають на структурні елементи, а також ненесучі стіни та елементи обладнання (напр., полиці, вивіски, освітлювальні прилади тощо).
Повна інформація щодо умов конкурсу, критеріїв відповідності учасників, дозволених активностей, можливих форматів заявок та термінів і критеріїв оцінки поданих заявок міститься у повному оголошенні про Відкриту Грантову Програму (ВГП/OGAP No. 1): OGAP-Restoration_HRS_3.23.2023_approvedeng2.pdf та українською: OGAP Restoration_HRS_3.23.2023_approvedukr).
ПРОЦЕС РОЗГЛЯДУ ЗАЯВОК
Конкурсна комісія збиратиметься раз на два тижні або частіше, якщо необхідно, щоб розглянути подані концепції. Концепції/заявки можна подавати українською.
ПРОЦЕС ПОДАННЯ ЗАЯВКИ
Грантові концепції та заявки можна подати онлайн через грантовий портал (https://dgrants.fluxx.io). Якщо Заявник не може отримати доступ до порталу, електронний примірник форми концепції гранту також можна запросити за адресою [email protected]. Лише концепції, які відповідатимуть мінімальним умовам, зможуть стати основою повних грантових заявок.
Будь-які запитання щодо ВГП або її змісту бажано надсилати на адресу [email protected].
Телефонні дзвінки не приймаються.
УВАГА!
Повідомляємо, що вікно подачі заявок на HRS OGAP закривається 01.03.2024.
Зверніть увагу, що команда буде розглядати лише концептуальні нотатки, які надійшли до 29 лютого 2024 року, до 23:59 за місцевим часом.
Будь ласка, надішліть всі остаточні концепції для подальшого розгляду до цього кінцевого терміну.
Коментарі
Доброго дня, чи можна буде подати заявку на проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» до 30 вересня?