ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС
ФОНД «ПАРТНЕРСТВО ЗА СИЛЬНУ УКРАЇНУ»,
Оголошення про конкурс № PFRU-CFP019-04
Дата оголошення: 27 грудня 2023 року
Кінцевий термін подання: 10 січня 2024 року
Шановний заявнику:
Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ), що реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл», оголошує конкурс проєктних пропозицій на реалізацію заходів, спрямованих на розробку та надання навчально-консультаційних послуг районним державним адміністраціям, місцевим міським радам та підприємствам щодо державних та донорських програм, які пропонують фінансову підтримку підприємцям (гранти та кредити) у громадах Харківської та Сумської областей (з фокусом на Чугуївську, Чкаловську, Тростянецьку та Охтирську громади – цільові громади) для підтримки мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) у їхньому відновленні та стратегічному розвитку в умовах воєнного часу.
Гранти надаватимуться українським неурядовим організаціям (НУО) та організаціям громадського суспільства (ОГС). У цьому документі описується процедура збору та оцінки пропозицій від НУО/ОГС.
Гранти присуджуватимуться і впроваджуватимуться відповідно до правил Міністерства закордонних справ, справ Співдружності та розвитку Сполученого Королівства (МЗС СК), що регулюють надання грантів за договорами, та внутрішніх політик управління грантами ФПСУ.
Попередня консультація в межах проєкту відбудеться 4 січня 2024 року об 11:00. Консультація проводитиметься на платформі Microsoft Teams за посиланням нижче:
Приєднуйтесь з вашого комп’ютера, мобільного застосунку або кімнатного пристрою
Натисніть тут, щоб доєднатися до зустрічі
Meeting ID: 269 813 409 881
Пароль: oxDRYR
Завантажуйте Microsoft Teams | Приєднуйтесь за допомогою вебдодатку в будь-якому браузері
Під час цієї консультації зацікавлені учасники, що відповідають критеріям відбору, зможуть задати питання щодо конкурсу, отримати рекомендації стосовно підготовки грантової пропозиції та інформацію про процедуру подання грантової заявки.
Просимо направляти всі питання стосовно цього конкурсу на адресу [email protected] (тема листа: Questions PFRU-CFP019-04). Відповіді на питання надаватимуться в письмовій формі в міру надходження. Звертаємо увагу на те, що питання прийматимуться не пізніше, ніж за 48 годин до кінцевого терміну подання пропозицій.
Співробітники ФПСУ та Кімонікс не мають право вимагати, а учасникам заборонено пропонувати будь-які грошові винагороди, гонорари, комісію, кредит, подарунки, чайові, цінності чи компенсацію в обмін на сприятливе ставлення під час конкурсу. Про всі неналежні вимоги з боку співробітників Фонду слід повідомляти керівнику групи ФПСУ або за адресою: [email protected]
Цей документ має такі додатки:
Додаток А – Форма грантової пропозиції
Додаток В – Детальна форма бюджету
Додаток С – Форма відбору партнерів Фонду
РОЗДІЛ І. ОПИС ПРОГРАМИ
«Кімонікс Інтернешнл» оголошує конкурс за програмою «Фонд «Партнерство за сильну Україну» (далі – «ФПСУ»).
ФПСУ надає гранти українським НУО/ОГС для посилення спроможності місцевих органів влади підтримувати мікро-, малі та середні підприємства (ММСП) у їхньому відновленні та стратегічному розвитку шляхом підвищення обізнаності та навичок місцевих підприємців щодо доступу до фінансування державних та донорських програм, спрямованих на підтримку їхнього відновлення та стратегічного розвитку в умовах воєнного конфлікту.
Відбір пропозицій проводитиметься у формі відкритого конкурсу пропозицій, щоб надати всім зацікавленим сторонам рівні можливості для подання заявок на отримання фінансування. Конкурс не зобов’язує ФПСУ, Кімонікс чи МЗС СК надавати грант і не передбачає покриття жодних витрат, пов’язаних із підготовкою та/або поданням пропозицій або закупівлею чи укладанням договорів на послуги чи товари. Крім того, ФПСУ залишає за собою право відхилити будь-яку із поданих заявок або всі заявки, провести переговори з будь-яким учасником із метою внесення змін до заявки чи бюджету або надати гранти без подальших переговорів із учасником.
Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) – це багаторічна донорська програма, за якою надається підтримка з метою зміцнення стійкості українського уряду перед лицем російської агресії проти України та надання необхідної підтримки українським державним інституціям, громадянському суспільству та засобам масової інформації. Програма впроваджується компанією-розпорядником коштів – Кімонікс Інтернешнл. Програмою керує МЗС СК за додаткового фінансування з боку інших урядів, у тому числі США, Канади, Швеції, Швейцарії та Фінляндії.
Загальними цілями ФПСУ є:
Основним партнером ФПСУ є Уряд України – центральна та місцева влада, політичне та адміністративне керівництво відповідних органів центральної, обласної та місцевої влади. Хоча Уряд і є основним партнером ФПСУ, ФПСУ не переказуватиме кошти безпосередньо Урядові; натомість ФПСУ фінансуватиме проєкти від імені Уряду. Окрім того, ФПСУ взаємодіє з іншими основними партнерами, в тому числі громадами, суб’єктами громадянського суспільства, НУО та приватним сектором. Продовжуючи свою роботу із посилення стійкості, ФПСУ взаємодіятиме безпосередньо з одержувачами грантів, постачальниками товарів і послуг з метою підтримки проєктів і найважливішими партнерами-виконавцями та зацікавленими сторонами за проєктами.
Цілі:
Громади Харківської та Сумської областей (зокрема, Чугуївська, Чкаловська, Тростянецька та Охтирська громади – цільові громади) зазнали безпосереднього впливу війни, яка завдала значної шкоди місцевому бізнесу та інфраструктурі, що призвело до спаду економічної активності, зростання безробіття та збільшення частки вразливих груп населення. Місцеві органи влади не мають достатніх фінансових можливостей для надання підтримки бізнесу у відновленні та адаптації до викликів війни і потребують допомоги у пошуку альтернативних джерел фінансування для відновлення пошкоджених виробничих потужностей або трансформації бізнесу у відповідь на нові ринкові умови. Місцевий бізнес недостатньо поінформований про наявну державну та донорську підтримку як у вигляді пільгового кредитування, так і у вигляді грантових програм (кредитна програма «5-7-9», грантова програма «e-Work» тощо). Вони мають обмежений досвід взаємодії з платформою «Дія.Бізнес», яка агрегує інформацію про фінансові та грантові можливості для підприємців, і потребують підтримки та консультацій у пошуку відповідних програм та підготовці відповідних заявок.
ФПСУ шукає проєктні пропозиції для реалізації заходів, спрямованих на розробку та надання навчально-консультаційних послуг районним державним адміністраціям, місцевим міським радам та підприємствам щодо державних та донорських програм, які передбачають фінансову підтримку підприємців (гранти та кредити).
Робота буде проводитись поетапно та включатиме нижченаведений орієнтовний перелік заходів:
i. Розбудова спроможності місцевих органів влади (працівників економічних/фінансових відділів) щодо підвищення обізнаності місцевих підприємців про наявні державні та донорські програми, які пропонують фінансову підтримку (гранти та кредити).
ii. Надання технічної допомоги місцевим органам влади та бізнесу у розвитку базових практичних навичок подання заявок на отримання грантів шляхом проведення навчальної програми, яка охоплює такі аспекти, як: критерії, яким має відповідати заявник для отримання гранту на започаткування/розвиток бізнесу; аспекти, які слід враховувати під час подання заявки на отримання гранту; підготовка супровідних документів; підготовка бізнес-плану для отримання гранту; розробка бюджету; облік та звітність за грантом; тощо.
iii. Надання індивідуальних онлайн або офлайн консультацій потенційним заявникам за умови попередньої участі у навчальній програмі. Такі індивідуальні консультації мають охоплювати інформацію щодо заснування, розбудови чи розвитку бізнесу, підготовки бізнес-плану, інших документів, які необхідно подати для отримання гранту.
iv. Виявлення додаткових потреб підприємців та сприятливих факторів для успішної подачі заявки на грант (надання ремонтних послуг, сировини або обладнання, наприклад, добрив, насіння, будівельних матеріалів, генераторів, касових апаратів тощо) та створення інклюзивного середовища для вразливих груп населення (наприклад, працевлаштування або надання послуг людям з інвалідністю, віддалені робочі місця для одиноких матерів, реабілітація/перекваліфікація/підвищення кваліфікації ветеранів тощо), які можуть бути підтримані ФПСУ поза межами цього конкурсу.
v. Сприяння діалогу між ключовими зацікавленими сторонами в цільових громадах про те, як підтримати перехід від «управління у воєнний час», що характеризується воєнним станом, військовим управлінням і припливом гуманітарної допомоги, до післявоєнного стану, який знову виступає за децентралізацію, мирні місцеві вибори, регіональні реформи та розширення місцевих фінансових можливостей.
Остаточна кількість тренінгів та кількість учасників буде затверджена після консультацій з представниками місцевої влади та бізнесу на основі потреб кожної громади.
Результати проєктної діяльності:
Вищезазначені заходи мають стимулювати економічну активність у цільових громадах, сприяючи підвищенню стійкості та процвітанню місцевих громад, покращенню комунікації та довіри між місцевими органами влади та бізнесом. Це буде досягнуто шляхом досягнення нижченаведених конкретних результатів:
Гранти присуджуватимуться і впроваджуватимуться відповідно до правил Міністерства закордонних справ, справ Співдружності та розвитку Сполученого Королівства (МЗС СК), що регулюють надання грантів за договорами, та внутрішніх політик управління грантами ФПСУ.
Бюджети, подані заявниками, мають демонструвати співвідношення ціни та якості та відповідати запропонованим заходам. У зв’язку з обмеженими кадровими ресурсами, ФПСУ планує надавати гранти на суму від 1 000 000 грн. і вище.
Остаточна сума буде залежати від грантової діяльності та фінальних переговорів. Очікується, що строк реалізації грантових проєктів за цим конкурсом не перевищуватиме чотирьох місяців. Впровадження грантів має розпочатися майже одразу після їх присудження, але має закінчитися не пізніше 15 серпня 2024 року.
Грантова діяльність може охоплювати тільки зазначені нижче міста/громади/об’єднані територіальні громади (ОТГ):
Харківська та Сумська області з обов’язковим фокусом на Чугуївську, Чкаловську, Тростянецьку та Охтирську громади.
Заявники можуть запропонувати охоплення деяких або всіх вищезазначених ОТГ.
IVA. ПРИЙНЯТНІ РЕЦИПІЄНТИ
Організації, які подають проєктні пропозиції для участі в цьому конкурсі, мають відповідати таким вимогам:
Грантова заявка повинна супроводжуватися резюме персоналу, залученого до реалізації проєкту. Пропозиції мають передбачати наявність технічного персоналу з такою кваліфікацією:
ФПСУ визначатиме, чи відповідає НУО / ОГС вимогам для отримання фінансування ФПСУ, на базі заповненої Форми відбору партнерів Фонду (додаток С).
Учасники повинні продемонструвати наявність надійної системи управління у формі фінансових, адміністративних і технічних політик і процедур та представити систему внутрішнього контролю, що забезпечує збереження активів; захищає від шахрайства, марнотратства і зловживань; і сприяє досягненню цілей і завдань програми. Перед наданням гранту ФПСУ проведе оцінку цієї спроможності. Для нових організацій, що не мають такої спроможності, ФПСУ може скорегувати тип гранту, надати допомогу в нарощуванні потенціалу і включити окремі умови в присудження гранту.
Заявки від організацій, які не відповідають вищезазначеним вимогам, не розглядатимуться. Заявки від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ та організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій та релігійних організацій не розглядатимуться.
Наступні організації НЕ МАЮТЬ ПРАВА подавати заявки на отримання грантів за цим оголошенням про конкурс:
Всі витрати грантових коштів мають демонструвати оптимальне співвідношення ціни та якості, бути прийнятними і обґрунтованими.
Грантові кошти ФПСУ не можуть використовуватися для таких цілей:
В цілому, витрати, не включені до затвердженого бюджету, дозволяються лише у випадку письмового схвалення компанією «Кімонікс».
РОЗДІЛ V. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВОК
Подання заявки здійснюватиметься у два етапи. Заявник представить форму грантової пропозиції з докладним бюджетом (представлені в Додатку А та В). Технічна заявка та бюджет подаються окремо у заданих форматах з дотриманням інструкцій та рекомендацій, наведених у додатку. Технічну пропозицію буде оцінено відповідно до критеріїв оцінки заслуг, наведених у Розділі V нижче.
Якщо заявник успішно відповідає або перевищує критерії оцінки, він переходить до другого етапу, на якому проводиться комплексна перевірка на основі інформації, наданої у Формі відбору для партнерів Фонду (Додаток С). На цьому етапі ФПСУ може зв’язатись з потенційними грантоотримувачами, щоб обговорити потенційні зміни до їхніх заявок.
Учасників поінформують письмово про рішення стосовно їхньої заявки. Причини відхилення проєкту або затвердження заявки як успішної не повідомлятимуться.
Грантова пропозиція має бути представлена українською або англійською мовою (формат Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифту 11, одинарний інтервал, об’ємом до 7 (семи) сторінок) з використанням форм в Додатках A, B, C.
Грантові пропозиції подаються в електронному форматі за адресою: [email protected] із зазначенням в темі листа Конкурсу №: PFRU-CFP019-04. ФПСУ прийматиме проєктні пропозиції до 23:59 за київським часом до 10 січня 2024 року. Заявки, подані з запізненням, та такі, що не відповідають вимогам, не розглядатимуться.
Учасники повинні надати онлайн резюме проєкту скориставшись посиланням на Google-Форми.
Учасники повинні надати ФПСУ таку інформацію:
1) Форма резюме проєкту онлайн доступна за посиланням, яке містить основну інформацію про організацію та проєктну пропозицію;
2) заповнені Форми грантової пропозиції та детального бюджету (додатки А та В);
3) заповнену Форму відбору партнерів Фонду (додаток С). Просимо звернути увагу на те, що документи, зазначені в цій формі, надаються разом з цією формою;
4) резюме персоналу, задіяного в проєкті;
5) відскановані копії таких документів ( *.PDF або*.JPG):
6) листи підтримки від місцевої влади (необов’язково).
Пакет документів необхідно надати одним листом в архіві (*.rar), розміром не більше 15 МБ.
Просимо направляти всі питання стосовно цього конкурсу на адресу [email protected] (тема листа: Questions PFRU-CFP019-04). Відповіді надаватимуться в письмовій формі. Просимо звернути увагу на те, що за 48 годин до кінцевої дати цього оголошення прийом питань припиняється.
Оцінка грантових пропозицій складається з декількох етапів:
Перевірка критеріїв відповідності:
Отримані заявки перевіряються на відповідність критеріям. Ті, що відповідають вимогам, передаються на розгляд Конкурсній комісії.
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії відповідності |
|
Заявка подана у встановлений термін |
|
Всю необхідну інформацію / відповіді на питання надано |
|
Всі підтверджуючі документи включені в заявку |
|
Всі грантові заявки, що пройшли перевірку критеріїв відповідності, розглядатимуться внутрішньою Конкурсною комісією, що складається із фахівців ФПСУ з реалізації проєктів. Грантові заявки оцінюватимуться відповідно до наведених нижче критеріїв:
Етап 1: Розгляд проєктної пропозиції
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії прийнятності |
|
Статус реєстрації організації (дозволено здійснювати діяльність в Україні), у тому числі підтверджуючі реєстраційні документи |
|
Відповідність організації вимогам для отримання коштів |
|
Не перевищує максимальний ліміт бюджету |
|
Технічні критерії |
|
Відповідність тематиці та пріоритетам конкурсу (подана заявка повністю відповідає тематиці та пріоритетам — 25 балів; заявка частково відповідає тематиці та пріоритетам — 15 балів; заявка не відповідає тематиці та пріоритетам конкурсу — 0 балів) |
До 25 балів |
Конкретність, реалістичність та ефективність запланованих проєктних заходів (заплановані проєктні заходи є 1) конкретними — 5 балів, 2) реалістичними — 10 балів, 3) ефективними — 10 балів, заходи не відповідають вищевказаним умовам — 0 балів) |
До 25 балів |
Здатність організації-учасника успішно і в строк реалізувати проєкт за допомогою наданих ресурсів (організація-учасник володіє необхідним досвідом і ресурсами для успішної реалізації проєкту – 25 балів; організація – учасник частково володіє необхідним досвідом і ресурсами для успішної реалізації проєкту – 15 балів; організація – учасник не має необхідного досвіду і ресурсів для успішної реалізації проєкту – 0 балів) |
До 25 балів |
Рівень компетентності (освіта, досвід роботи) проєктного персоналу (залучений персонал має відповідний рівень компетентності – 10 балів, не має необхідного рівня компетентності – 0 балів) |
До 10 балів |
Критерії аналізу бюджету пропозиції |
|
Відповідність запланованих витрат і необхідних ресурсів очікуваним результатам (фінансова пропозиція є обґрунтованою і відповідає підходу «найвища якість за найнижчою ціною» – 15 балів; фінансова пропозиція вимагає перегляду та / або скорочення витрат – 10 балів; фінансова пропозиція не є обґрунтованою – 0 балів) |
До 15 балів |
Коментар |
Рекомендується на наступний етап (так / ні) |
Заявки, що відповідають критеріям відповідності та прийнятності та набрали понад 80 балів за результатами аналізу технічних критеріїв і бюджету, перейдуть на другий етап оцінки та повинні будуть пройти процедуру належної перевірки ФПСУ.
Етап 2: Належна перевірка (due diligence)
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії прийнятності |
|
Організація має такі основні політики / регламенти / процедури:
|
|
Коментар |
Рекомендується для фінансування (так / ні) |
|
|
Усі гранти узгоджуватимуться, деномінуватимуться і виплачуватимуться в українській гривні (UAH). Усі витрати, що фінансуються за рахунок гранту, повинні бути допустимими, розподіленими та обґрунтованими. Заявки на отримання гранту повинні супроводжуватися деталізованим і реалістичним бюджетом згідно з положеннями розділу V.
Опублікування цього оголошення і допомога з підготовкою грантової заявки не є присудженням гранту чи зобов’язанням з боку ФПСУ його присудити. Це також не є зобов’язанням з боку ФПСУ оплатити витрати, понесені при підготовці та поданні заявки. Крім того, ФПСУ залишає за собою право прийняти або відхилити будь-яку або всі отримані заявки, а також звернутися до учасників за додатковими роз’ясненнями.
Учасників поінформують письмово про рішення стосовно їхньої заявки. Причини відхилення проєкту або затвердження заявки як успішної не повідомлятимуться.
Моніторинг та оцінка
Грантоотримувач несе відповідальність за моніторинг реалізації проєкту та оцінку його результатів. ФПСУ і його донори стежитимуть за реалізацією грантового проєкту за допомогою звітів грантоотримувача, зустрічей із співробітниками проєкту, їхніми партнерами і бенефіціарами, контрольних візитів та участі в проєктних заходах.
Звітність
Грантоотримувач надаватиме звіти у форматі, зазначеному ФПСУ:
Діяльність в межах Угоди про надання гранту повинна здійснюватися відповідно до норм, правил, політики і процедур ФПСУ.
Нижче наведено тип гранту, який, найімовірніше, буде запропонований:
Тип гранту |
Основні характеристики |
З відшкодуванням витрат /Час і матеріали |
|
Додаток А – Форма грантової пропозиції
Додаток В – Детальна форма бюджету
Додаток С – Форма відбору партнерів Фонду
Коментарі
"Куме, заходті в гості повечеряємо."
- Так у вас собака во дврі ..."
- Отож...