ОГОЛОШЕННЯ ПРО КОНКУРС
ФОНД «ПАРТНЕРСТВО ЗА СИЛЬНУ УКРАЇНУ»
Оголошення про конкурс № PFRU-CFP017-07
Дата оголошення: 3 жовтня 2023 р.
Кінцевий термін подання: 17 жовтня 2023 р.
Шановний учаснику!
Програма «Фонд «Партнерство за сильну Україну»» (ФПСУ), що реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл», оголошує конкурс проєктних пропозицій щодо реалізації заходів із дослідження потреб у послугах психічного здоров’я та психосоціальної підтримки та картування таких послуг у кожній неокупованій / деокупованій громаді Запорізької/Херсонської області.
Гранти надаватимуться українським неурядовим організаціям (НУО) та організаціям громадського суспільства (ОГС). У цьому документі описується процедура прийняття та оцінки пропозицій від НУО/ОГС.
Гранти присуджуватимуться і впроваджуватимуться відповідно до правил Міністерства закордонних справ, справ Співдружності та розвитку Сполученого Королівства (МЗС СК), що регулюють надання грантів за договорами, та внутрішніх політик управління грантами ФПСУ.
Фонд проведе попередню консультацію стосовно подання заявок 10 жовтня 2023 р. о 16:30. Консультація проводитиметься на платформі Microsoft Teams за посиланням нижче:
Microsoft Teams meeting
Join on your computer, mobile app or room device
Click here to join the meeting
Meeting ID: 248 976 488 786
Passcode: La7ogN
Download Teams | Join on the web
Під час цієї консультації зацікавлені учасники, що відповідають критеріям відбору, зможуть задати питання щодо конкурсу, отримати рекомендації стосовно підготовки грантової пропозиції та інформацію про процедуру подання грантової заявки.
Просимо направляти всі питання стосовно цього конкурсу на адресу [email protected] (тема листа: Questions PFRU-CFP017-07). Відповіді на питання надаватимуться в письмовій формі в міру надходження. Звертаємо увагу на те, що питання прийматимуться не пізніше, ніж за 48 годин до кінцевого терміну подання пропозицій.
Співробітники ФПСУ та Кімонікс не мають право вимагати, а учасникам заборонено пропонувати будь-які грошові винагороди, гонорари, комісію, кредит, подарунки, чайові, цінності чи компенсацію в обмін на сприятливе ставлення під час конкурсу. Про всі неналежні вимоги з боку співробітників Фонду слід повідомляти керівнику групи ФПСУ або за адресою [email protected].
До запрошення додаються наступні додатки:
Додаток А - Форма грантової пропозиції
Додаток В - Детальна форма бюджету
Додаток С- Форма відбору партнерів Фонду
РОЗДІЛ І. ОПИС ПРОГРАМИ
IA. МЕТА
Кімонікс Інтернешнл оголошує конкурс за програмою «Фонд «Партнерство за сильну Україну»» (далі - «ФПСУ»).
ФПСУ присуджуватиме гранти українським НУО/ОГС з метою дослідження потреб у послугах психічного здоров’я та психосоціальної підтримки та картування таких послуг у кожній неокупованій / деокупованій громаді Запорізької/Херсонської області.
За результатами Конкурсу передбачається присудження двох грантів у наступних регіонах: Запорізька/Херсонська область.
Відбір пропозицій проводитиметься у формі відкритого конкурсу пропозицій, щоб надати всім зацікавленим сторонам рівні можливості для подання заявок на отримання фінансування. Конкурс не зобов’язує ФПСУ, Кімонікс чи МЗС СК надавати грант і не передбачає покриття жодних витрат, пов’язаних із підготовкою та/або поданням пропозицій або закупівлею чи укладанням договорів на послуги чи товари. Крім того, ФПСУ залишає за собою право відхилити будь-яку із поданих заявок або всі заявки, провести перемовини з будь-яким учасником із метою внесення змін до заявки чи бюджету або надати гранти без подальших перемовин із учасником.
Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) - це багаторічна донорська програма, за якою надається підтримка з метою зміцнення стійкості українського уряду перед лицем російської агресії проти України та надання необхідної підтримки українським державним інституціям, громадянському суспільству та засобам масової інформації. Програма впроваджується компанією-розпорядником коштів - Кімонікс Інтернешнл. Програмою керує МЗС СК за додаткового фінансування з боку інших урядів, у тому числі США, Канади, Швеції, Швейцарії та Фінляндії.
Загальними цілями ФПСУ є:
Основним партнером ФПСУ є Уряд України - центральна та місцева влада, політичне та адміністративне керівництво відповідних органів центральної, обласної та місцевої влади. Хоча Уряд і є основним партнером ФПСУ, ФПСУ не переказуватиме кошти безпосередньо Урядові; натомість ФПСУ фінансуватиме проєкти від імені Уряду. Окрім того, ФПСУ взаємодіє з іншими основними партнерами, в тому числі громадами, суб’єктами громадянського суспільства, НУО та приватним сектором. Продовжуючи свою роботу із посилення стійкості, ФПСУ взаємодіятиме безпосередньо з одержувачами грантів, постачальниками товарів і послуг з метою підтримки проєктів і найважливішими партнерами-виконавцями та зацікавленими сторонами за проєктами.
Обрана громадська організація надаватиме підтримку в координації у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в Запорізькій та Херсонській областях. Основною метою програми діяльності є вирішення низки важливих проблем:
· Нерозуміння потреб населення у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Завдяки проведенню досліджень та аналізу даних, організація допоможе зрозуміти реальні потреби місцевого населення в цих сферах. Це дасть змогу адаптувати програми та послуги для вирішення конкретних проблем та інформувати стейхолдерів залучених до надання цих послуг.
· Недостатня координація та інформованість про наявні послуги у сфері психічного здоров’я. Картування послуг допоможе визначити існуючих надавачів послуг та прогалини у системі. Це сприятиме покращенню координації та наданню послуг з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки
· Потреба у співпраці та обміні досвідом. Участь у консультаціях з різними місцевими стейкхолдерами допоможе створити спільну платформу для обговорення проблем та обміну досвідом. Це сприятиме покращенню співпраці та координації між різними організаціями та установами
· Недостатня обізнаність та розуміння питань психічного здоров’я. Публічні презентації результатів та інформаційні заходи допоможуть підвищити обізнаність громади про психічне здоров’я та психосоціальну підтримку. Це сприятиме кращому розумінню цих питань серед громадськості, місцевих органів влади та політиків
· Недостатня спроможність місцевих гравців в сфері психічного здоров’я. Обрана організація зможе підсилити свій внутрішній потенціал в сфері психічного здоров’я та стане сильним імплементуючим партнером регіональних координаторів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» в Запорізькій та Херсонській областях. Ця співпраця дозволить об’єднати зусилля для реалізації програм та ініціатив, спрямованих на поліпшення психічного здоров’я населення та психосоціальної підтримки в регіоні.
Три обов’язкові цілі:
1) Дослідження потреб у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в області (Запорізька/Херсонська область)
2) Провести картування послуг з ПЗПСП для кожної неокупованої громади в області (Запорізька/Херсонська область)
a) кругові діаграми, гістограми або таблиці. Наприклад:
i. частота проведення різних поточних і запланованих проєктних заходів
ii. частота проведення різних проєктних заходів на 100 000 населення
iii. частота проведення проєктних заходів для різних цільових груп
iv. частота підзаходів
v. порівняння частоти заходів, орієнтованих на конкретну громаду, та заходів, орієнтованих на конкретні випадки.
b) нанесення звітних заходів на піраміду з Посібника МПК з ПЗПСП
c) кругові діаграми, гістограми або карти, що забезпечують географічне представлення критично важливої інформації. Це може бути актуальним для інформування про чисельність населення в різних громадах.
d) перелік контактних даних усіх першоджерел, які надали дані.
3) Залучення стейкхолдерів та посилення координації заходів щодо ПЗПСП в регіоні (Запорізька/Херсонська область)
Конкретні результати:
1) Покращене розуміння потреб у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. За результатами досліджень у Запорізькій та Херсонській областях буде сформоване комплексне розуміння потреб населення у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Це допоможе адаптувати інтервенції та послуги для вирішення конкретних проблем.
2) Рекомендації на основі даних. У звітах про результати досліджень міститимуться сформовані на базі даних рекомендації щодо покращення послуг з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в цих областях. Ці рекомендації ґрунтуватимуться на результатах статистичного аналізу та якісних висновках, що забезпечать їхню актуальність та ефективність.
3) Покращення надання послуг з ПЗПСП. Завдяки картуванню послуг з ПЗПСП буде сформовано комплексне бачення існуючих послуг у кожній неокупованій громаді. Класифікація послуг і визначення прогалин у рамках проєкту покращить координацію та надання послуг з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в різних секторах.
4) Покращення співпраці та координації. Створення переліку контактних даних установ, що надають дані, та усунення невідповідностей у рамках проєкту сприятиме покращенню співпраці та координації між різними організаціями, що надають послуги в сфері ПЗПСП, що підвищить ефективність надання послуг. Це призведе до оптимізації та підвищення ефективності заходів реагування на потреби у сфері психічного здоров’я.
5) Підвищення обізнаності про ПЗПСП. Результати та звіти проєкту підвищать обізнаність про потреби в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в регіоні, що сприятиме кращому розумінню цих питань серед зацікавлених сторін, політиків та громадськості.
Примітка. У рамках цього Конкурсу пропозиції прямої гуманітарної допомоги громадянам (у вигляді пакетів допомоги, що включають продукти харчування, медикаменти, гуманітарні товари тощо) не розглядатимуться.
Гранти присуджуватимуться і впроваджуватимуться відповідно до правил Міністерства закордонних справ, справ Співдружності та розвитку Сполученого Королівства (МЗС СК), що регулюють надання грантів за договорами, та внутрішніх політик управління грантами ФПСУ.
ФПСУ планує присудити гранти двом окремим організаціям у кожному з регіонів (Запорізькій і Херсонській області) або одній організації, що працюватиме в обох регіонах. Остаточна сума гранту залежатиме від грантових заходів та результатів остаточних переговорів, і може бути менше чи більше зазначеного діапазону. Очікується, що строк реалізації грантових проєктів за цим конкурсом не перевищуватиме шість місяців.
Грантові заходи можуть охоплювати лише наступні вибрані міста/громади/об’єднані територіальні громади (ОТГ):
Кожна неокупована/деокупована громада Запорізької/Херсонської області.
Організації, що подають проєктні пропозиції для участі в цьому Конкурсі, повинні відповідати наступним вимогам:
Грантова заявка повинна супроводжуватися резюме персоналу, залученого до реалізації проєкту. Наведений нижче перелік критеріїв оцінки не слід вважатися вичерпним, але в пропозицію повинні бути включені технічні спеціалісти з наступною кваліфікацією:
ФПСУ визначатиме, чи відповідає НУО / ОГС вимогам для отримання фінансування ФПСУ, на базі заповненої Форми відбору партнерів Фонду (додаток С).
Учасники повинні продемонструвати наявність надійної системи управління у формі фінансових, адміністративних і технічних політик і процедур та представити систему внутрішнього контролю, що забезпечує збереження активів; захищає від шахрайства, марнотратства і зловживань; і сприяє досягненню цілей і завдань програми. Перед наданням гранту ФПСУ проведе оцінку цієї спроможності.
Заявки від організацій, які не відповідають вищезазначеним вимогам, не розглядатимуться. Заявки від фізичних осіб, комерційних організацій, державних установ та організацій, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій та релігійних організацій не розглядатимуться.
Наступні організації НЕ МАЮТЬ ПРАВА подавати заявки на отримання грантів за цим конкурсом:
IVB. НЕПРИЙНЯТНІ ВИТРАТИ
Всі витрати грантових коштів мають демонструвати оптимальне співвідношення ціни та якості, бути прийнятними і обґрунтованими.
Грантові кошти ФПСУ не можуть використовуватися для таких цілей:
В цілому, витрати, не включені до затвердженого бюджету, дозволяються лише у випадку письмового схвалення компанією «Кімонікс».
РОЗДІЛ V. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВОК
Подання заявки здійснюватиметься у два етапи. Учасник повинен подати грантову пропозицію з детальним бюджетом та Форму відбору партнерів Фонду (додатки A, B, С). Технічна заявка та бюджет подаються окремо у заданих форматах з дотриманням інструкцій та рекомендацій, наведених у додатку. Технічна пропозиція оцінюватиметься відповідно до критеріїв оцінки переваг, наведених у розділі V нижче.
Якщо учасник відповідає чи перевершує критерії оцінки переваг, заявка переходить на другий етап, на якому проводитиметься належна перевірка (due diligemce) на основі інформації, наданої у Формі відбору партнерів Фонду (додаток C) та переговори стосовно бюджету. ФПСУ зв’яжеться з потенційними грантоотримувачами на цьому етапі, щоб обговорити потенційні зміни в їхніх заявках. ФПСУ прийме рішення про можливість фінансування проєктної пропозиції через грантовий механізм лише після завершення другого етапу, а саме належної перевірки та переговорів щодо бюджету / адаптації проєктної пропозиції. ФПСУ залишає за собою право вийти з переговорів у разі недостатньої готовності грантоотримувача йти на зустріч запитам ФПСУ або невідповідності скоригованої проєктної пропозиції цілям ФПСУ.
Грантові пропозиції подаються українською чи англійською мовами (формат Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифту 11, одинарний інтервал, обсяг - до 10 (десяти) сторінок) на базі шаблонів у додатках A, B, С.
Грантові пропозиції подаються в електронному форматі за вказаною нижче адресою із зазначенням в темі листа Конкурсу № PFRU-CFP017-07. ФПСУ прийматиме проєктні пропозиції до 23:59 за київським часом 17 жовтня 2023 року. Заявки, подані з запізненням, та такі, що не відповідають вимогам, не розглядатимуться.
Учасники повинні надати онлайн резюме проєкту скориставшись посиланням на Гугл-форму.
Фонд «Партнерство за сильну Україну»
Учасники повинні надати ФПСУ таку інформацію:
1) Oнлайн-резюме проєкту (форма доступна за посиланням) із зазначенням основної інформації про організацію та проєктну пропозицію;
2) заповнені Форми грантової пропозиції та детального бюджету (додатки А та В);
3) заповнену Форму відбору партнерів Фонду (додаток С). Просимо звернути увагу на те, що документи, зазначені в цій формі, надаються разом з цією формою;
4) резюме персоналу, задіяного в проєкті;
5) відскановані копії таких документів ( *.PDF або*.JPG):
6) листи підтримки від місцевої влади (необов’язково).
Пакет документів необхідно надати одним листом в архіві ( *.rar), розміром не більше 15 МБ.
Просимо надсилати будь-які питання стосовно цього оголошення на вказану електронну адресу: [email protected] (Тема листа: Питання відносно PFRU-CFP017-07). Відповіді надаватимуться в письмовій формі. Просимо звернути увагу на те, що за 48 годин до кінцевої дати цього оголошення прийом питань припиняється.
Оцінка грантових пропозицій складається з декількох етапів:
Перевірка критеріїв відповідності:
Отримані заявки перевіряються на відповідність критеріям. Ті, що відповідають вимогам, передаються на розгляд Конкурсній комісії.
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії відповідності |
|
Заявка подана у встановлений термін |
|
Всю необхідну інформацію / відповіді на питання надано |
|
Всі підтверджуючі документи включені в заявку |
|
Всі грантові заявки, що пройшли перевірку критеріїв відповідності, розглядатимуться внутрішньою Конкурсною комісією, що складається із фахівців ФПСУ з реалізації проєктів. Грантові заявки оцінюватимуться відповідно до наведених нижче критеріїв:
Етап 1. Розгляд проєктної пропозиції
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії прийнятності |
|
Статус реєстрації організації (дозволено здійснювати діяльність в Україні), у тому числі підтверджуючі реєстраційні документи |
|
Відповідність організації вимогам для отримання коштів |
|
Не перевищує максимальний ліміт бюджету |
|
Технічні критерії |
|
Відповідність тематиці та пріоритетам конкурсу (подана заявка повністю відповідає тематиці та пріоритетам — 20 балів; заявка частково відповідає тематиці та пріоритетам — 10 балів; заявка не відповідає тематиці та пріоритетам конкурсу — 0 балів). |
До 20 балів |
Конкретність, реалістичність та ефективність запланованих проєктних заходів (заплановані проєктні заходи є 1) конкретними — 5 балів, 2) реалістичними — 7.5 балів, 3) ефективними — 7.5 балів, заходи не відповідають вищевказаним умовам — 0 балів) |
До 20 балів |
Спроможність організації-учасника успішно і в строк реалізувати проєкт за допомогою наданих ресурсів (організація-учасник володіє необхідним досвідом і ресурсами для успішної реалізації проєкту — 25 балів; організація - учасник частково володіє необхідним досвідом і ресурсами для успішної реалізації проєкту — 15 балів; організація-учасник не має необхідного досвіду і ресурсів для успішної реалізації проєкту — 0 балів) |
До 25 балів |
Рівень компетентності (освіта, досвід роботи) проєктного персоналу (залучений персонал має відповідний рівень компетентності - 20 балів, не має необхідного рівня компетентності - 0 балів) |
До 20 балів |
Критерії аналізу бюджету пропозиції |
|
Відповідність запланованих витрат і необхідних ресурсів очікуваним результатам (фінансова пропозиція є обґрунтованою і відповідає підходу “найвища якість за найнижчою ціною” - 15 балів; фінансова пропозиція вимагає перегляду та / або скорочення витрат - 10 балів; фінансова пропозиція не є обґрунтованою — 0 балів) |
До 15 балів
|
Коментар |
Рекомендується на наступний етап (так / ні) |
Заявки, що відповідають критеріям відповідності та прийнятності і набрали понад 70 балів за результатами аналізу технічних критеріїв і бюджету, перейде на другий етап оцінки, під час якого проводитиметься адаптація пропозиції, переговори щодо бюджету та належна перевірка.
Етап 2.Адаптація пропозиції та переговори щодо бюджету
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії прийнятності |
|
- Пропозицію було повністю скориговано згідно з рекомендаціями ФПСУ - Фінальний бюджет проєктної пропозиції, погоджений за результатами переговорів, базується на принципі оптимального співвідношення ціни та якості, є відношуваним, дозволеним і розумним |
|
Коментар |
Рекомендується на наступний етап (так / ні) |
|
|
Етап 3. Належна перевірка (due diligence)
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Критерії прийнятності |
|
Організація має такі основні політики / регламенти / процедури:
|
|
Коментар |
Рекомендується для фінансування (так / ні) |
|
|
РОЗДІЛ VII. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРИСУДЖЕННЯ ГРАНТУ ТА ЙОГО СУПРОВІД
Усі гранти узгоджуватимуться, деномінуватимуться і виплачуватимуться в українській гривні (UAH). Усі витрати, що фінансуються за рахунок гранту, повинні бути допустимими, розподіленими та обґрунтованими. Заявки на отримання гранту повинні супроводжуватися деталізованим і реалістичним бюджетом згідно з положеннями розділу V.
Опублікування цього оголошення і допомога з підготовкою грантової заявки не є присудженням гранту чи зобов’язанням з боку ФПСУ його присудити. Це також не є зобов’язанням з боку ФПСУ оплатити витрати, понесені при підготовці та поданні заявки. Крім того, ФПСУ залишає за собою право прийняти або відхилити будь-яку або всі отримані заявки, а також звернутися до учасників за додатковими роз’ясненнями.
Учасники отримають письмове сповіщення про рішення ФПСУ стосовно їхньої заявки. Причини, з яких заявку відхилено чи прийнято, повідомлятися не будуть.
Моніторинг та оцінка
Грантоотримувач несе відповідальність за моніторинг реалізації проєкту та оцінку його результатів. ФПСУ і його донори стежитимуть за реалізацією грантового проєкту за допомогою звітів грантоотримувача, зустрічей із співробітниками проєкту, їхніми партнерами і бенефіціарами, контрольних візитів та участі в проєктних заходах.
Звітність
Грантоотримувач надаватиме звіти у форматі, зазначеному ФПСУ:
Заходи за грантовою угодою реалізуються відповідно до норм, правил, політик і процедур ФПСУ.
Тип гранту |
Основні характеристики |
З фіксованою сумою / з проміжними етапами |
|
З відшкодуванням витрат /Час і матеріали |
|
ПЕРЕЛІК ДОДАТКІВ:
Додаток А - Форма грантової пропозиції
Додаток В - Детальна форма бюджету
Додаток С - Форма відбору партнерів Фонду
Коментарі