Відкритий конкурс на отримання міні-грантів
«Підтримка ініціатив спільнот в м.Кривий Ріг та Криворізькому районі»
«Survivor and community-led crisis response (SCLR) in Kryvyi Rih and Kryvyi Rih district»
БО «БФ «Громадське здоров’я» м.Кривого Рогу» (далі Громадське здоров’я) - провідна професійна організація, що у співпраці з ключовими громадськими організаціями, Міністерством охорони здоров‘я та іншими урядовими органами веде боротьбу з низкою епідемій, у т.ч. ВІЛ/СНІД і ТБ в Україні, керує профілактичними програмами, допомагає найбільш постраждалим від війни верствам населення та надає якісну технічну підтримку й фінансові ресурси організаціям на місцях. Місією Фонду є сприяння розвитку та підтримці громадського здоров’я, формуванню фізичного, психічного, соціального і духовного здоров’я населення, служб соціальної та медичної допомоги в Україні.
Головною метою діяльності Фонду є здійснення та підтримка благодійної діяльності в інтересах суспільства через надання допомоги та сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, а також розвиток і підтримка українського суспільства у сфері впровадження комплексних проектів з профілактики та протидії розповсюдженню інфекційних та неінфекційних захворювань, що мають соціальне значення, у тому числі ВІЛ/СНІДу та інших захворювань в Україні, а також впровадження інших благодійних програм.
Цілями Фонду є здійснення благодійної діяльності та надання благодійної допомоги.
Як незалежна юридична особа, зареєстрована в Україні з 2004 року й поділяє цінності та політики Альянсу громадського здоров’я (міжнародної благодійної організації, що поєднує 30 організацій з різних країн, з Секретаріатом у м. Хоув, Сполучене Королівство Великої Британії і Північної Ірландії).
Громадське здоров’я оголошує прийом заявок на участь у відкритому конкурсі на отримання цільової благодійної допомоги (міні-грантів) «Підтримка ініціатив спільнот в м.Кривий Ріг та Криворізькому районі» / «Survivor and community-led crisis response (SCLR) in Kryvyi Rih and Kryvyi Rih district»
Конкурс оголошується в рамках проєкту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення» за фінансової підтримки Шведської церкви та за технічної підтримки й координації благодійної організації Christian Aid (Велика Британія) та міжнародної благодійної організації «Альянс громадського здоров’я».
Основна мета цього конкурсу: підтримка ініціатив спільнот для покращення їх добробуту в умовах війни та розвитку їх потенціалу для подальшої допомоги нужденним.
Регіон діяльності організації та реалізації проєкту: Кривий Ріг та Криворізький район Дніпропетровської області.
Ініціативи спільнот можуть стосуватися наступних сфер діяльності (список є ілюстративним, а не виключним):
ЛОТ 1. Підготовка до зими
− ремонт і підготовка до зими постійного або тимчасового житла та відповідної інфраструктури для ВПО;
− ремонт, відновлення водо- та енергопостачання, системи опалення;
− тепло-ізоляція приміщень та покращення енерго-ефективності будівель;
− заміна/встановлення вікон, дверей;
− ремонт/утеплення покрівлі;
− забезпечення альтернативними джерелами живлення (наприклад, сонячні батареї, дизельні генератори, портативні електричні станції тощо);
− забезпечення паливом (дрова, вугілля, дизельне пальне тощо);
− послуги з пошуку та забезпечення ВПО тимчасовим та/або довготривалим житлом;
− підготовка до зими притулків для хатніх та свійських тварин;
− закупівля необхідних для КГ та їх родин зимових речей (одяг, взуття, термобілизна, ковдри, пледи) тощо;
− інше.
ЛОТ 2. Облаштування пересувних та модульних пунктів безпеки та надання послуг
- розчистка, ремонт та поліпшення умов перебування людей в бомбосховищах;
- закупівля та встановлення пересувних та/або модульних бомбосховищ в місцях скупчення людей;
- побудова та/або ремонт, поліпшення умов в бомбосховищах при навчальних закладах;
- організація та облаштування пересувних та/або модульних«Пунктів обігріву», «Пунктів незламності»;
- організація та облаштування пересувних та/або модульних пунктів надання медичних та соціальних послуг;
- інше.
ЛОТ 3. Підтримка осіб, які постраждали від війни (соціальна, психологічна, медична, юридична тощо)
− надання послуг з кризової психологічної допомоги;
− послуги з реабілітації для дітей з родин ключових груп (арт-терапія, тілесна терапія тощо);
− закупівля пакету надання допомоги постраждалим від сексуального насилля: супровід до лікаря-інфекціоніста, гінеколога, допомога психолога, тощо;
− задоволення базових потреб: надання дружніх послуг з охорони здоров’я, такі як медичні дослідження, консультації лікарів, оплата лікування, стоматологія, психіатрія, наркологія, обстеження, які стосуються репродуктивного здоров’я тощо;
− організація реабілітаційних таборів (соціально-психологічна реабілітація, робота з соціально-психологічними травмами, спричиненими війною тощо) для представників ЦГ та їх родин, включаючи дітей;
− профілактика насильства - курси із самооборони, міні-тренінги по діях в умовах небезпеки;
− послуги на супровід юриста для відновлення документів для КГ, які являються ВПО;
− сервіси, спрямовані на допомогу у працевлаштуванні: консультації професійних кадрових агенцій, професійна підготовка, організація та оплата професійних курсів (б’юті сфера, ІТ, дизайн, тощо) з подальшим працевлаштуванням тощо;
− створення робочих місць для ВПО (допомога в організації соціального підприємництва тощо);
− інше.
ЛОТ 4. Інше.
− забезпечення питною та/або технічною водою, очисними засобами для води в регіонах, які постраждали від вибуху на Каховській ГЕС;
− забезпечення дітей обладнанням для дистанційного навчання, підготовка до школи;
− забезпечення продуктовими сертифікатами та/або наборами, включаючи дитяче харчування;
− забезпечення ліками: «аптечні» сертифікати, закупівлі ліків, включаючи дитячі ліки;
− забезпечення дорослими та дитячими памперсами;
− забезпечення гігієнічними сертифікатами та/або наборами, включаючи дитячу гігієну;
− організація евакуації представників КГ у безпечні регіони України та до кордону з іншими країнами;
− інше.
Цільова благодійна допомога в рамках цього конкурсу – це міні-грант, який надається партнеру-представнику ініціативної групи спільноти (див. визначення нижче), чи допомога ініціативній групі спільноти в іншій формі, визначеній Конкурсною комісією, для вирішення окресленої в заявці проблеми чи реалізації громадської ініціативи, які мають на меті швидку відповідь на нагальні потреби спільнот в умовах війни та кризи.
Розмір цільової благодійної допомоги, яку можна отримати в рамках цього конкурсу, складаєвід 100 000 гривень до 150 000 гривень.
Конкурсна комісія Громадського здоров’я при розгляді заявок може прийняти рішення щодо часткового фінансування отриманої заявки, якщо таке можливо для реалізації поданої ініціативи, або запропонувати заявнику переглянути бюджет чи залучити додаткове фінансування.
В певних випадках за обґрунтованої потреби Конкурсна комісія Громадського здоров’я може погодити збільшення розміру фінансування поданої заявки за підтвердження відповідного керівника Громадського здоров’я та наявності доступного бюджету.
До участі в конкурсі запрошуються ініціативні групи спільнот.
Ініціативна група спільноти – це група представників певної спільноти, сформована для вирішення конкретної проблеми чи реалізації ініціативи/проєкту. Ініціативна група займається підготовкою та поданням заявки на отримання цільової благодійної допомоги, а в разі отримання фінансування – реалізацією та звітністю відповідно до затвердженої заявки.
Ініціативні групи, які подають заявки на отримання фінансування, представляють інтереси людей/спільнот, що потребують нагальної гуманітарної допомоги та вирішення проблеми:
- жінки з дітьми,
- багатодітні сім’ї,
- внутрішньо переміщені особи (ВПО),
- люди з обмеженими можливостями (особи з інвалідністю),
- люди, що опинилися у складних життєвих обставинах,
- представники уразливих до ВІЛ груп (ЛВІН, ЛЖВ, СР, ЧСЧ, ЛГБТ),
- інші.
Ініціативні групи можуть бути як офіційно зареєстрованими організаціями (наприклад, НУО, громадська організація, волонтерський рух, благодійний фонд, релігійна організація тощо), так і незареєстрованими групами, які об’єдналися для вирішення проблеми на територіях, звільнених від окупації або в місцях перебування значної кількості внутрішньо переміщених осіб.
ВАЖЛИВО: Незареєстровані групи та громадські ініціативи повинні подавати заявку на конкурс разом з партнерською зареєстрованою організацією, зареєстрованою юридичною особою, яка виступає партнером-представником Ініціативної групи спільноти задля вирішення проблеми чи реалізації проекту, при цьому така організація повинна бути внесеною до Реєстру неприбуткових організацій та установ, або надати в заявці обґрунтоване пояснення щодо відсутності такої партнерської організації.
Розгляд отриманих заявок та вибір переможців, які отримають цільову благодійну допомогу, проводиться Конкурсною комісією Громадського здоров’я відповідно до визначених нижче критеріїв.
Критерії оцінки заявок від ініціативних груп спільнот:
Кожний критерій оцінюватиметься членами Конкурсної комісії за допомогою бальної шкали від 0 (мінімально) до 5 (максимально) балів. Заявки від ініціативних груп, які наберуть найбільшу кількість балів за всіма критеріями оцінки, вважатимуться переможцями та отримають фінансування.
Для участі у конкурсі учасник повинен надати заявку, яка складається з:
− заповненої форми заявки (додається);
− заповненої форми бюджету заявки (додається);
− копії виписки з ЄДР;
− копії виписки з реєстру неприбуткових організацій;
− копії статуту;
− довідка про відкритий рахунок;
− наказ про призначення керівних органів;
− будь-яких інших документів, що можуть бути корисними у прийнятті рішення (наприклад, фото, відео-матеріали, посилання на соціальні мережі тощо).
Конкурсна комісія Громадського здоров’я може на власний розсуд визначати інші документи, необхідні для обґрунтування заявки, та запросити їх у ініціативної групи спільноти на будь-якому етапі конкурсу.
Увага! Фінансуванню підлягають тільки прямі витрати, пов’язані з вирішенням проблеми чи реалізацією ініціативи/проєкту. Фінансуванню не підлягають витрати з оплати праці персоналу та адміністративні витрати організації, яка подає заявку. Банківські витрати, пов’язані з оплатою придбання товарів та послуг згідно кошторису заявки, можуть бути включені в бюджет проєкту для фінансування.
Заявки на конкурс мають бути подані в електронному вигляді на адресу [email protected] до 23:59 15 вересня 2023 року з зазначенням теми листа: «Заявка на конкурс Підтримка ініціатив спільнот від __________».
Будь-які питання стосовно конкурсу чи підготовки заявки можуть бути надіслані на електронну адресу [email protected] з зазначенням теми листа «Питання щодо конкурсу».
Орієнтовні терміни проведення конкурсу та реалізації проєкту:
- до 14.09.2023 – кінцевий термін для подачі заявок;
- до 20.09.2023 – розгляд заявок і оголошення результатів;
- до 31.11.2023 – кінцевий термін для завершення реалізації проєктів ініціативних груп спільнот;
- до 10.12.2023 – кінцевий термін для подання звітності ініціативних груп спільнот.
Увага!
ВАЖЛИВО: Якщо Ваша заявка не буде обрана переможцем в поточному конкурсі, Ваша ініціативна група має можливість попрацювати над помилками разом з представниками Громадського здоров’я, та в майбутньому надати нову заявку на інші відбори.
БАЖАЄМО УСПІХУ!
Коментарі